Kompendium wiedzy o felgach i oponach

Posty na tematy techniczne, które nie pasują do żadnego innego działu technicznego, np. HowTo, porady wykonane przez użytkowników.

Moderator: Mariusz

Wiadomość
Autor
condilodz

#151 Post autor: condilodz »

Jedne i drugie kupowałem na allegro. Za Frigo 2 płaciłem 160zł teraz są troche taniej.[/u]

MarcinGTD

#152 Post autor: MarcinGTD »

Ja założyyłem Nokian WR G2 niema jeszcze sniegu ale opinie w necie są bardzo dobre po 230 za sztuke dałem 49 miesiąc 08 więc nie jest źle

gitar1974

#153 Post autor: gitar1974 »

MarcinGTD pisze:Ja założyyłem Nokian WR G2 niema jeszcze sniegu ale opinie w necie są bardzo dobre po 230 za sztuke dałem 49 miesiąc 08 więc nie jest źle
mam prośbe do kolegi o pierwsze wrażenia z jazdy na tych oponkach...mam zamiar je kupić 16 i tak cały czas się zastanawiam....faktycznie opinie mają niezłe tylko podobno słabo się zachowują na śniegu..dzięki pozdrawiam

malpa28

#154 Post autor: malpa28 »

Co do opnek zimowych to są ruzne i podzielone opinie ale wszystko zależy od temperamentu i stuylu jazdy kierowcy. Moj braciak na golfie II miał sawy i nie polecał mi ic ze względu na to iż na suchej nawierzni zachowywyały sie ok na śniegu ok ale na błocie pośniegowym i delikatnej mżawce to jak na łyżwach. Moj opniaż polecał mi pirelli jakieś asymetryczne ale sam miałem już doczynienia z pirelli i stwierdzam że włoskie to są dobre ale jedynie makarony. Poza pirelli żucił mi jeszcze na tapete kleber krisalp hp2 i fuldę kristal montero3 po przeczytaniu komentaży wybrałem klebera. Co do ceny to ja za klebera 195/65 r15 z montażem płaciłem 210 zł za oponę brałem 4 sztuki ale w tym serwisie zaopatruje sie już nie pierwszy raz tak więc posiadam zniżki dla stałego klienta. ale z tego co wiem to cena za tego klebera z montażem tak w granicach do 220-230zł za opone jestr realna do wynegocjowania niemalże w każdym warsztacie oponiarskim.

Awatar użytkownika
rzadki
Zafiromaniak
Posty: 787
Rejestracja: 06 sty 2009, 17:16
Lokalizacja: Gdańsk
Model:

#155 Post autor: rzadki »

malpa28 pisze:ruzne
malpa28 pisze:żucił
malpa28 pisze:komentaży
kolego, popracuj trochę nad pisownią. jeden błąd bym przeżył, ale 3 nie zniosę ;)
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę, aż ciężko czasami ich wyprzedzić. ;)
Obrazek

malpa28

#156 Post autor: malpa28 »

sam w tym roku na tych kleberach przejechałem już około 1000 km jak na razie nie nażekam na wodzie spisują sie dobrze na śniegu (błoto pośniegowe) miałem kazję jeżdzić tylko jeden dzień ale jak do tej pory ok

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#157 Post autor: MieHor »

jak wyżej a teraz
malpa28 pisze: nie nażekam
Kolega malpa28, chyba jest dyslektykiem i uważa, że ortografia go nie interesuje

Marekcanoe

#158 Post autor: Marekcanoe »

Też często robię orty...:( Tak to już jest....

Uniroyale na felgach :)... jutro wyprawa do Koszalina - sprawdzę czy ciche...

Za ściągnięcie letnich i wyważenie zimowych wraz z założeniem - 50 zł. Niestety nie mam jeszcze zap. felg więc zakładałem na alusy.

zymek

#159 Post autor: zymek »

ja mam michelin alpin 3 195/65 15 super opony

gwizdenson

#160 Post autor: gwizdenson »

Ja zakładam zimowe n p.teraz mam klebery i popylam w nich lato i zimę przez trzy lata.Później kupuję znowu nowe zimówki i następne trzy roki.Nie bawię się w wymiany letnie - zimowe. To ,że z zimówkami coś się dzieje w lecie to bajki. Mają jedynie lepszą przyczepność i może minimalnie głośniejsze.Chociaż bo ja wiem,jeździłem kiedyś na letnich michelinach i klepały jak głupie. Przez trzy lata robię gdzieśą 80tyś.

Awatar użytkownika
rzadki
Zafiromaniak
Posty: 787
Rejestracja: 06 sty 2009, 17:16
Lokalizacja: Gdańsk
Model:

#161 Post autor: rzadki »

zamówiłem te Uniroyale. myślę że za 178 zł za sztukę to dobry wybór ;) pojeździmy to ocenimy i będziemy bogatsi o nowe doświadczenia na nowy sezon ;)
Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi... naprawdę, aż ciężko czasami ich wyprzedzić. ;)
Obrazek

MarcinGTD

#162 Post autor: MarcinGTD »

gitar1974 pisze:
MarcinGTD pisze:Ja założyyłem Nokian WR G2 niema jeszcze sniegu ale opinie w necie są bardzo dobre po 230 za sztuke dałem 49 miesiąc 08 więc nie jest źle
mam prośbe do kolegi o pierwsze wrażenia z jazdy na tych oponkach...mam zamiar je kupić 16 i tak cały czas się zastanawiam....faktycznie opinie mają niezłe tylko podobno słabo się zachowują na śniegu..dzięki pozdrawiam

jak będzie snieg to napisze wrażenia z tego co o nich czytałem to własnie na sniegu są całkiem ciekawe puki co to na mokrym hamują jak zimówki gorzej niż letnie ale są ciche na suchym i mokrym w porównaniu do innych które miałęm a niepamiętam jak się nazywają

gitar1974

#163 Post autor: gitar1974 »

dzięki za info.....właśnie dzisiaj kupiłem je.. za parę dni zakładam i zobaczymy jak tam one hulają,,,pozdrawiam

MarcinGTD

#164 Post autor: MarcinGTD »

gitar1974 pisze:dzięki za info.....właśnie dzisiaj kupiłem je.. za parę dni zakładam i zobaczymy jak tam one hulają,,,pozdrawiam
A ile dałeś za sztuke ?? jaki masz kraj produkcji i jaki rok i tydzień ???

giant19s

#165 Post autor: giant19s »

Właśnie zakupiłem nowe kapcioszki Dębica Frigo 2 195/65R15 91T :) 187,5 zł za sztukę.
Jutro na wymianę.
Widziałem że parę osób na owych śmiga i zadowoleni są więc myślę, że i ja będę :)
Z tego co się dowiedziałem to bardzo dobrze sprawują się na śniegu i tej całej chlapie a jedyny mankament to to że trochę głośnawe na czystym asfalcie ale jak dla mnie to żaden minus :P
Wymienię pojeżdżę i zobaczymy czy dobry zakup mam nadzieję że tak ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna technika”