Opinie o sprzedawcy - Andrzej2503

Czy to auto warto kupić? Co o nim sądzą inni forumowicze? Tutaj możecie się do woli pytać o auta z ogłoszeń.

Moderator: Tunio999

Wiadomość
Autor
prawnuczek

#181 Post autor: prawnuczek »

Panie Andrzeju,
jestem nowy na forum więc nie bardzo wiem jak to się z Panem załatwia ale jestem zainteresowany Zafirą w cenie do 25 tys zł, diesel/benzyna lpg (tu liczę na fachową poradę). Proszę o info jak możemy się skontaktować i omówić szczegóły.

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#182 Post autor: Bodek »

prawnuczek pisze:Panie Andrzeju,
jestem nowy na forum więc nie bardzo wiem jak to się z Panem załatwia ale jestem zainteresowany Zafirą w cenie do 25 tys zł, diesel/benzyna lpg (tu liczę na fachową poradę). Proszę o info jak możemy się skontaktować i omówić szczegóły.
Proszę się skontaktować telefonicznie lub na PW = nie w tym temacie :!:
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Jacek3281
Świeżak
Posty: 11
Rejestracja: 25 maja 2015, 20:17
Lokalizacja: Warszawa
Model:

#183 Post autor: Jacek3281 »

Ja także mam samochód od P. Andrzeja. Auto przez 3 dni zrobiło ponad 1 tys km bez żadnego problemu (oby tak dalej :mrgreen: ). Sama transakcja to czysta przyjemność. dostajemy wszystkie dokumenty które są potrzebne do rejestracji nie trzeba nigdzie nic załatwiać tylko 15 minutowa wizyta w wydziale komunikacji w swoim mieście i można śmigać :driver:

kemot

#184 Post autor: kemot »

Ja również zakupiłem Zafirę B u p. Andrzeja. Autem wracałem do domu ponad 640km i po drodze nie było żadnych problemów - zachowywało się w trasie tak jak powinno, czyli dobrze :). Co do samego auta obiecuję, że napiszę więcej za 3-4 miesiące, jak nim trochę więcej pojeżdżę. Mam nadzieje, że napiszę dobrze. Póki co umówiony jestem na wymianę płynów i filtrów oraz weryfikację czy coś trzeba więcej przy aucie zrobić.
Jeśli chodzi o stan auta był on w 100% zgodny z opisem sprzedającego. Jak napisał, że lakier jest oryginalny to tak było. Sprzedający udostępnił mi czujnik lakieru i mogłem sobie sprawdzić co chciałem i jak długo chciałem. Ponadto samochód można było oglądać do woli i zadawać głupie pytania.
Przy tym wszystkim atmosfera podczas zakupu bardzo przyjazna.
Dokumenty niezbędne do rejestracji auta przygotowane rzetelnie - 15 min w urzędzie i tablice w rękach gotowe do założenia
Ponadto możliwa jest rezerwacja auta - ja z tego skorzystałem. P. Andrzej zwyczajnie pomaga we wszystkim (przyjechał na dworzec o 6 rano, w dodatku zarezerwowanym przeze mnie autem - uważam, że miły gest).
Ja osobiście polecam zakup Zafiry u p. Andrzeja. Ceny co prawda wyższe niż gdzie indziej, ale wg mnie warto dołożyć 2 tyś na starcie (przy kwocie ok 27 tyś nie jest to aż tak bardzo dużo) i kupić auto niekombinowane i "nieupiększane".

Podsumowując:
Polecam!!!

Awatar użytkownika
Wojti
Zafiromaniak
Posty: 6240
Rejestracja: 15 kwie 2013, 19:02
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: ZB 400ps/502nm
Model: OPC
Oznaczenie silnika: z20leh
Gender:
Kontakt:

#185 Post autor: Wojti »

Z przyjemnością czyta się takie wpisy Andrzej duże :piwo:
Życie jest Piękne a z Zafirką jeszcze piękniejsze he he

Andrzej2503
Zafiromaniak
Posty: 678
Rejestracja: 05 sty 2010, 22:59
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. [FG]
Auto: Zafiry
Model: wszystkie
Oznaczenie silnika: różne
Gender:

#186 Post autor: Andrzej2503 »

Wojti pisze:przyjemnością czyta się takie wpisy Andrzej duże :piwo:
Niestety nie zawsze jest tak kolorowo.
Człowiek się uczy cały czas funkcjonować na tym rynku gdzie prawie każdy próbuje każdego oszukać.
Mi też się wpadki zdarzają i zdarzały - np. teraz wypłynęło auto które sprzedałem w 2009 roku!! W pełni przeświadczony o prawdziwym stanie licznika - a tu bomba, kulnięty o 100tys.!
Minęło prawie 6 lat - za Chiny Ludowe nie pamiętam ani auta, ani miejsca nabycia.
I jak tu się zachować :oops: - głupio strasznie.
W tamtych czasach można było sprawdzić tylko stan km dzwoniąc do GM w Warszawie - i nic nie wietrzyło takiej niespodzianki po latach.
Teraz baza jest uzupełniona o dane ze wszystkich autohausów i można wszystko zweryfikować.
Mam zgryz i nie wiem jak wybrnąć. :oops:
Diesli z szemranych źródeł już dawno nie wożę i nikomu nie radzę kupować ich z tzw "tureckich placów" czy na lewą umowę bo później jest jak jest.
sklepik z Zafirami B i C

Awatar użytkownika
cns80
Zafiromaniak
Posty: 1226
Rejestracja: 02 lis 2011, 11:15
Imię: Patryk
Lokalizacja: Warszawa [WT]
Auto: Renault
Model: Espace4
Oznaczenie silnika: J4BR

#187 Post autor: cns80 »

Mam zgryz i nie wiem jak wybrnąć. :oops:
Coś w geście handlowym pewnie klienta zadowoli. Np. połowa regeneracji turbosprężarki, albo wymiany dwumasy.
Ciężka sprawa.

Ale duży plus za to że się wogóle do tego przyznajesz i chcesz to jakoś rozwiązać :piwo:
Obrazek

Awatar użytkownika
Maciek
Zafiromaniak
Posty: 3463
Rejestracja: 24 gru 2008, 16:35
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Z20LET
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:
Kontakt:

#188 Post autor: Maciek »

Niestety w DE i właściciele często zaczynają kombinować z licznikami... bo coraz mniej Niemców tam jest a coraz więcej kolorowych ;)

Andrzej2503
Zafiromaniak
Posty: 678
Rejestracja: 05 sty 2010, 22:59
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. [FG]
Auto: Zafiry
Model: wszystkie
Oznaczenie silnika: różne
Gender:

#189 Post autor: Andrzej2503 »

cns80 pisze:Coś w geście handlowym pewnie klienta zadowoli. Np. połowa regeneracji turbosprężarki, albo wymiany dwumasy.
Niestety oczekiwania klienta są duuuuużżżżo większe - na które nie mogę przystać.
Ostatnio zmieniony 30 cze 2015, 20:32 przez Andrzej2503, łącznie zmieniany 1 raz.
sklepik z Zafirami B i C

Awatar użytkownika
miodzik
Zafiromaniak
Posty: 3090
Rejestracja: 23 lut 2013, 18:26
Imię: Marcin
Lokalizacja: Świdwin ZSD
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:
Kontakt:

#190 Post autor: miodzik »

Andrzej czy ja dobrze zrozumiałem, że klient ma w stosunku do Ciebie jakieś roszczenia po sześciu latach od transakcji?
moja Zafira
Obrazek
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek

Andrzej2503
Zafiromaniak
Posty: 678
Rejestracja: 05 sty 2010, 22:59
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. [FG]
Auto: Zafiry
Model: wszystkie
Oznaczenie silnika: różne
Gender:

#191 Post autor: Andrzej2503 »

tak - dokładnie
mnie martwi raczej sam fakt, że kupiłem takie i w dobrej wierze sprzedałem dalej - potwierdzając nawet stan licznika :oops:
sklepik z Zafirami B i C

Awatar użytkownika
miodzik
Zafiromaniak
Posty: 3090
Rejestracja: 23 lut 2013, 18:26
Imię: Marcin
Lokalizacja: Świdwin ZSD
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:
Kontakt:

#192 Post autor: miodzik »

Andrzej2503 pisze:tak - dokładnie


:facepalm:

Mimo wszystko, ale chyba są jakieś granice przyzwoitości...

Po sześciu latach od transakcji cuda na kiju mogły się stać w tym aucie i nie powinno mieć żadnego wpływu na dzisiejsze zachowanie klienta.. Trafił Ci się najwyraźniej bardzo nie przyjemny okaz...

Możemy jakoś Ci pomóc?
moja Zafira
Obrazek
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek

Andrzej2503
Zafiromaniak
Posty: 678
Rejestracja: 05 sty 2010, 22:59
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. [FG]
Auto: Zafiry
Model: wszystkie
Oznaczenie silnika: różne
Gender:

#193 Post autor: Andrzej2503 »

spoko - dam se jakoś radę :piwo:
sklepik z Zafirami B i C

Maćku
Zafiromaniak
Posty: 2451
Rejestracja: 09 wrz 2014, 16:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Międzyrzecze G.[SBI]
Auto: seria 3
Model: e46
Oznaczenie silnika: M47,M54

#194 Post autor: Maćku »

Niestety choćby chciał nie ma nawet bodaj szans teraz nawet wymagać jakiejkolwiek gwarancji jako, że ustawowo jest ona na rok, a każdy daje własne mój szef daje 3 lata na robotę i tyle, trochę nie smaczne zachowanie ze strony nabywcy, bo on o to auto mógł w ogóle nie dbać :|
.
.
.
.
.

Jestem z Tobą :mrgreen:
Obrazek

u99artur
Mieszkaniec
Posty: 213
Rejestracja: 12 lut 2015, 21:08
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: costam
Gender:

#195 Post autor: u99artur »

Panowie - sprawa bardzo nietypowa i po pierwsze fajnie, że Andrzej otwarcie o tym mówi.

Sytuacja jest skomplikowana - Andrzej w dobrej wierze sprzedał auto i okazuje się, że sam został oszukany... było to 5 lat temu czyli dawno... ale teraz weźcie się postawcie na miejscu klienta - kupił auto z danym przebiegiem, dodał do niego może 100tys, dbał czy nie... pewne rzeczy eksploatacyjne wychodzą dopiero z danym przebiegiem i gdyby auto miało ten deklarowany to coś tam by jeszcze żyło, a tak np. pada... to nie mogło wyjść w ciągu pół rocznej gwarancji...

Ja myślę, że się jakoś dogadacie - najważniejsze jest domniemanie, że auto sprzedawałeś w dobrej wierze z takim przebiegiem, a nie po Twojej stronie była manipulacja. Nie wiem - zaczałbym od tego żeby odnieść to do dzisiejszej chwili czyli - powiedzmy, że auto miało X lat i Y km (przebieg licznika), Z km (przebieg faktyczny). Weź na dzisiaj cenę auta X lat z przebiegiem Y i takiego samego z przebiegiem Z - czy różnica jest znacząca w cenie? Czy taki zwrot zadowoliłby klienta? Pewnie nie, a skoro Ty nie zrobiłeś tego z premedytacją to też ciężko żebyś po 5 latach oddawał połowę wartości samochodu :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o auta, porady przed zakupem”