[B]Problemy z BC

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Szymon78

#181 Post autor: Szymon78 »

Ja zauważyłem ze zapamiętanie danych data/godzina zależy od sposobu załączania akumulatora.

Powinno sie wpierw załozyć klemę + a potem -. i wg tej reguły po ponownym zapodaniu prądu wszystkie ustawienia pozostają (szkoda ze danych z BC sie nie da ).

Jesli podepiesz najpierw - a potem + to niesttey ustawianie daty/godziny cię czeka.

p.s. ale to tylko moja obserwacja wiec mogę sie lekko mylić

Awatar użytkownika
robik79
Przeglądacz
Posty: 59
Rejestracja: 06 paź 2010, 13:05
Imię: robik
Lokalizacja: Radomsko
Auto: ZAFIRA
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#182 Post autor: robik79 »

Szymon Jankowia pisze:Ja zauważyłem ze zapamiętanie danych data/godzina zależy od sposobu załączania akumulatora.

Powinno sie wpierw załozyć klemę + a potem -. i wg tej reguły po ponownym zapodaniu prądu wszystkie ustawienia pozostają (szkoda ze danych z BC sie nie da ).

Jesli podepiesz najpierw - a potem + to niesttey ustawianie daty/godziny cię czeka.

p.s. ale to tylko moja obserwacja wiec mogę sie lekko mylić
ciekawe czy jest mozliwosc przywrocenia tego ustawienia nie pomaga odlaczenie akumlatora

ciekawe cy jest jakas opcja w op-comie

Szymon78

#183 Post autor: Szymon78 »

jeśli juz wcześniej miałeś zle zapięty AKU to juz nic nie pomorze. zostaje tylko ponowne ustawienie.
moja uwaga miala pomoc na przyszłośc,

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#184 Post autor: Lorry »

Ale przecież tą opcję ustawia się bezproblemowo, to jest 15sek skakania po menu....

Awatar użytkownika
robik79
Przeglądacz
Posty: 59
Rejestracja: 06 paź 2010, 13:05
Imię: robik
Lokalizacja: Radomsko
Auto: ZAFIRA
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#185 Post autor: robik79 »

dalem rade op-com pomogl zmienil sie kraj w wyswietlaczu na inny i stad ten problem temat do zamkniecia

emilcia82

#186 Post autor: emilcia82 »

dołączam kolejne pytanie z serii nic nie wiem o moim samochodzie. czy jeżeli po włączeniu przcisku BC pojawia się napis no function oznacza to brak komputera pokładowego??

kicaj

#187 Post autor: kicaj »

emilcia82 pisze: czy jeżeli po włączeniu przcisku BC pojawia się napis no function oznacza to brak komputera pokładowego??
tak...
jaki masz wyswietlacz?

emilcia82

#188 Post autor: emilcia82 »

BID.

tico0

#189 Post autor: tico0 »

To można BC aktywować op-com zakupić na e-bay lub udać do kogoś w okolicy co posiada....

emilcia82

#190 Post autor: emilcia82 »

dzięki. gdzie jest port do podłączenia interfejsu??

kicaj

#191 Post autor: kicaj »

pod popielniczka, lewarkiem...

tico0

#192 Post autor: tico0 »

Za popielniczką trzeba ją wyjąć i odkręcić tą blaszkę ochronną i wyciągnąć tam ukryte jest złącze.

Anony Mous

#193 Post autor: Anony Mous »

tico0 pisze:Za popielniczką trzeba ją wyjąć i odkręcić tą blaszkę ochronną i wyciągnąć tam ukryte jest złącze.
nie trzeba wyciągać popielniczki osobno i jej obudowy z ta blaszką. Zamkniętą popielniczkę można wyjąc wraz z obudową tylko delikatnie płaskim wkrętakiem podważyć w miejscu gdzie jest wycięcie frontowej części popielniczki ( tam gdzie wkładamy palce by ja otworzyć ). Zrobić to na tyle delikatnie co by plastiku nie porysować ale energicznie.
Tak jak napisał tico0, to za pierwszym razem aby zobaczyć gdzie włożyć wkrętak przy następnym razie. (Chyba ,że ktoś lubi kręcić :) )

rafi.zafi

#194 Post autor: rafi.zafi »

Koledzy czy ktos bylby w stanie podac indeks kodow do Zafci z18XER rok 2006 ,dokladnie chodzi o programowanie wyswietlacza . Pokazuje zly zasieg a wymienialem na GIDA i przez przypadek dowiedzialem sie ,ze przy wymianie trzeba zaprogramowac indeks kodow . A jeszcze jedno czy op com poradzi sobie Pozdrawiam..Szerzej w temacie ramka Zafira B. Walcze dalej.

kicaj

#195 Post autor: kicaj »

jakby byly znane kody juz dawno bylyby na forum ;) jak narazie to metoda prob i bledow ludzie sobie radzili, oczywiscie opcomem

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”