Wymiana wyświetlacza w Zafirze B

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
lukstar3000
Debiutant
Posty: 30
Rejestracja: 11 gru 2016, 18:06
Imię: łukasz
Lokalizacja: Leszno
Auto: opel zafira b 1.9 cdti 120KM
Model: ZB
Oznaczenie silnika: z19dth
Gender:

#196 Post autor: lukstar3000 »

witam tez mam pytanie odnoscie wyswietlacza. posiadam wyswietlacz bid i chcialbym wymienic na cid 3 liniowy wystarczy jak wymienie odkrecam stary i przykrecam nowy ) musi byc wylogowany ? czy jeszcze cos trzeba przy nim robic ? ramke tez trzeba zakupic to tego
wyswietlacza?

LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#197 Post autor: LWPM »

wyświetlacz musi być wylogowany, chyba, że kupisz w komplecie z radiem... wtedy w zasadzie nie trzeba tego wylogowywać.
ramka oczywiście musi być inna.

Crazy
Zafiromaniak
Posty: 1813
Rejestracja: 25 maja 2016, 08:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Insignia
Model: A
Oznaczenie silnika: A16LET
Gender:

#198 Post autor: Crazy »

Tak ramkę też trzeba wymienić , jeśli kupujesz komplet sparowany to tylko wkładasz, jeśli sam CID to WYLOGOWANy i potem logujesz u siebie.
Zanim wyjmiesz BID wyloguje w EHU zestaw, następnie wkładasz CID i logujesz w EHU swoim PINem.
Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy OPEL wszystkie modele do 2020r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Zafira C i inne
Pomoc przy zakupie pojazdu. Zapraszam

ZK 1946
Posty: 3
Rejestracja: 12 sty 2018, 20:48
Imię: Andrzej
Auto: Opel Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER

#199 Post autor: ZK 1946 »

a jakie koszta tego?

Crazy
Zafiromaniak
Posty: 1813
Rejestracja: 25 maja 2016, 08:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Insignia
Model: A
Oznaczenie silnika: A16LET
Gender:

#200 Post autor: Crazy »

Zestawy CID+CD 70 navi , to koszt w przedziale :
Od 700 do 1200zl
Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy OPEL wszystkie modele do 2020r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Zafira C i inne
Pomoc przy zakupie pojazdu. Zapraszam

Awatar użytkownika
chojinka
Bywalec
Posty: 178
Rejestracja: 14 lip 2013, 21:02
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Wrocław
Auto: 1.7 CDTI 125 KM
Model: ZB
Oznaczenie silnika: A05
Gender:

#201 Post autor: chojinka »

jak wylogować wyświetlacz bez radia?
posiadłem wyświetlacz nie wylogowany a sprzęt jaki posiadam to delphi ds150e więc chyba da się coś już na tym zrobić więc jeśli jest możliwa pomoc w temacie to bardzo proszę.
można go podpiąć do innego radia i zresetować czy to już jakaś większa sztuczka?
Ostatnio zmieniony 07 kwie 2018, 10:48 przez chojinka, łącznie zmieniany 1 raz.
Aż po horyzontu kres...

LWPM
Zafiromaniak
Posty: 592
Rejestracja: 06 kwie 2017, 11:51
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Opel Zafira B 1.7 CDTi 111
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z17DTJ
Gender:

#202 Post autor: LWPM »

na pewno można wylogować radio podłączając je do wylogowanego wyświetlacza - wielokrotnie tak robiłem
możesz spróbować podłączyć do wyświetlacza wylogowane radio i spróbować - może w drugą stronę też zadziała.

Crazy
Zafiromaniak
Posty: 1813
Rejestracja: 25 maja 2016, 08:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Insignia
Model: A
Oznaczenie silnika: A16LET
Gender:

#203 Post autor: Crazy »

Jak chcesz możesz wysłać wyświetlacz , odeśle wylogowany :)
Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy OPEL wszystkie modele do 2020r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Zafira C i inne
Pomoc przy zakupie pojazdu. Zapraszam

Patryqo
Bywalec
Posty: 117
Rejestracja: 29 gru 2017, 18:39
Imię: Patryk
Lokalizacja: UK
Auto: ZB Design Panorama Auto 1.9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#204 Post autor: Patryqo »

Panowie, poradzcie coś bo mętlik mam z tymi parowaniami. Korci mnie zmiana gid na cid. Fabrycznie było u mnie cdc40 opera. Jako, że wolę mieć usb i kamerę cofania, to opera wylądowała w pudełku w garażu, a w aucie siedzi chińska stacja, która wystarcza mi w zupełności. W UK ciężko trafić wylogowany cid bądź parę. Łatwiej znaleźć nie wylogowane, choć i to nie zdarza się zbyt często. Ale kto szuka, ten znajdzie. Więc gdybym kupił sam wyświetlacz cid lub parę z radiem nie wylogowaną to co z tym mogłbym zrobić aby móc podmienić mojego gida na cida? Da radę jakoś to rozparowac mając parę? Mam swój kod, mam opcoma, dałbym radę tez pożyczyć na chwile techa jeśli by trzeba.
A może wogóle nic bym nie musiał robić, skoro nie mam fabrycznego radia? Choć pewnie wyświetlacz trzeba przyuczyć do nowego auta, a nie tylko do radia?
Ewntualnie pewnie można by było spróbować wgrać "czysty" wsad, tylko trzeba by poszukać czym to zrobić i skąd by tu wziąć taki wsad.
W ostateczności na pewno jakiś magik by to ogarnął, tylko kiedy ja znów będę w PL to nie mam pojęcia.
Z góry dzięki za podpowiedz ;)
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2018, 16:25 przez Patryqo, łącznie zmieniany 1 raz.

drahe
Mieszkaniec
Posty: 449
Rejestracja: 09 sie 2012, 09:13
Lokalizacja: Gliwice
Model:

#205 Post autor: drahe »

Szukaj ....niewylogowanego CIDa ;)
Diagnostyka komputerowa.Odzyskiwanie kodu security (Opel carpass). Rozszerzanie funkcji komputera pokładowego - wszystkie modele Opla.Dokładanie tempomatu i inne mody.Wymiana modułu CIM.

Patryqo
Bywalec
Posty: 117
Rejestracja: 29 gru 2017, 18:39
Imię: Patryk
Lokalizacja: UK
Auto: ZB Design Panorama Auto 1.9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#206 Post autor: Patryqo »

Czyli jednak ; -)
Dzięki Drahe za odowiedź. No to będę szukał, najwyżej następnym razem jak będę w PL to podjadę do Ciebie ; -) Z Zabrza do Gliwic nie daleko.

weraas
Przeglądacz
Posty: 75
Rejestracja: 05 kwie 2011, 07:40
Imię: Rafał
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#207 Post autor: weraas »

Czy kolega Drahe ma może jakiś wolny CID?

Kris322
Posty: 3
Rejestracja: 15 lip 2018, 23:09
Imię: Krzysiek
Auto: Zafira
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19Dth

#208 Post autor: Kris322 »

Witam szanownych kolegów wiem, że temat dotyczący wymiany wyświetlacza był już nie raz poruszany ale chcę mieć pewność przed zakupem, że i u mnie wszystko zagra. Mam wyświetlacz TID z radiem CD30 i chciałbym wymienić na GID Delphi Grundig 3 liniowy (wylogowany) https://www.olx.pl/oferta/wyswietlacz-g ... e85f0466b0
Czy zmiana samego wyświetlacza będzie skuteczna czy potrzebne jest inne radio, dodam jeszcze, że posiadam klimatyzację manualną. Proszę o informację czy ktoś z szanownych kolegów ma namiar do osoby (ze śląska), która mogłaby mi to zestroić i zamontować. Dziękuje bardzo.

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#209 Post autor: Bodek »

:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Kris322
Posty: 3
Rejestracja: 15 lip 2018, 23:09
Imię: Krzysiek
Auto: Zafira
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19Dth

#210 Post autor: Kris322 »

Witam, dziękuje za odpowiedź widziałem, że kolega Drahe jest specjalistą m.in. w tym temacie ale jak mam się z nim skontaktować ? Jestem świeżym użytkownikiem i nie mogę wysłać do niego wiadomości, jeśli macie e-mail to proszę o info

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”