Problemy dotyczące CD70 Navi _ DVD90

Car Audio + navi - tematy dotyczące Zafiry B

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
wojtaszekk

#211 Post autor: wojtaszekk »

Mam pytanie do szanownych kolegów.Czy do cd70 można podpiąć kamerę cofania? Jeśli tak to jaką,w jaki sposób i czy jest to ekonomicznie opłacalne.Będę wdzięczny za odpowiedż.

Awatar użytkownika
rhaaziel
Zafiromaniak
Posty: 558
Rejestracja: 01 lut 2010, 20:50
Lokalizacja: Tychy
Model:

#212 Post autor: rhaaziel »

Da się podpiąć co tylko zechcesz, DVD, video, tv, kamerę cofania jest tylko jedno ale... trzeba kupić specjalny interfejs (konwerter) który nie jest tani.

Znalazłem gościa z Bukaresztu który je sprzedaje.
http://car-audio.anunturi-auto.4tuning. ... 77654.html

a tutaj link do odpowiedniej aukcji na ebay
http://cgi.ebay.pl/Opel-Vauxhall-CID-Vi ... 20b7c1a927

z wysyłką wychodzi prawie 800zł :evil:
Astra G 1.6 X16SZR (w gazie) - sprzedana
Zafira B 1.9 Z19DTH (chip V-Tech) - sprzedana
...teraz japoniec...

wojtaszekk

#213 Post autor: wojtaszekk »

rhaaziel, Dzięki za tak szybką i konkretną odpowiedz,To taniej wyjdzie nawigacja z wejściem AV i kamerą cofania bo jeszcze mapy dodatkowo w cenie.Dzięki. :roll:

[ Dodano: Sob Kwi 02, 2011 22:38 ]
Jestem strasznie uparty.Następne pytanie - czy kamerka z Bluetooth połączy się z CD70 i czy będe miał obraz?Planuję założenie kamerki cofania. Z góry dziękuję za odpowiedz. :lol:

tico0

#214 Post autor: tico0 »

Odnośnie nagrywania płyt "audio" to prędkość nagrywania max. do X10, płyta "firmowa" - nie RW bo z nimi bywają problemy....
wojtaszekk pisze:Czy do cd70 można podpiąć kamerę cofania?

Pisz do SigMan - on zna temat..... ;)

Sig_Man

#215 Post autor: Sig_Man »

Do żadnego radia nie da się podpiąć obrazu, ani z kamery ani z DVD ani z UFO !!!!
Do radia co najwyżej można podac zewnętrzny dźwięk / AUX-IN.

Można podpiąć kamerę do wyświetlacza kolorowego CID, to akurat moje auto i wersja testowa (na całym CIDzie a nie na jego kawałku)

http://www.youtube.com/watch?v=fDmPIXGOC_o

By podpiąć się do CIDa potrzeba specjalny interfejs, który dekoduje podany sygnał na obsługiwany przez CID. Takie coś kosztuje około 200E u Niemca.
Interfejsy są w produkcji, bo ich trochę zamówiłem.... i się robią.

Magiczna płytka będzie miała 3 x wejście VIDEO i 1 x VGA.
Jedno z wejść VIDEO będzie odpowiedzialne za kamerę cofania, drugie będzie na przykład dla tunera DVB-T (z wejściem USB czytającym dvix, mp4, jpg itp). Co podepniecie pod trzecie?

Jak płytka będzie gotowa i dostępna zrobię oddzielny temat....

wojtaszekk

#216 Post autor: wojtaszekk »

Jestem zainteresowany taką płytką ( w rozsądnej cenie ) Zastanawiam się nad doposażeniem Zafirki w dwie kamery z zapisem na karcie SD coś jak " czarne skrzynki"Tylna kamerka miałaby być jednocześnie kamera cofania.Można by ten moduł w możliwość zapisywania na kartach SD,Dodatkowo kamerki powinny nagrywać po uruchomieniu alarmu lub czujnika ruchu -parkingi osiedlowe i marketowe.Niestety nie mam takiej wiedzy i możliwości.Pozdrawiam i proszę o kontakt jak płytka będzie gotowa :lol:

marrybus

#217 Post autor: marrybus »

Jako że mam podobny jak większość na początku problem to podłącze się pod ten wątek.

Chciałbym spolszczyć lektora w nawigacji (CD 70). Znalazłem odpowiedni "duński" obraz - a nawet dwa 520 i 530 - niewiem czym się różnią. Próbowałem obu na różnych nośnikach CDR, CDRW nagrywanych w niskich prędkościach nawet 4x. Niestety zawsze dostaje Invalid CD.

Może ma to związek z wersją softu w radyjku (z 4.12.2007). Czytałem że w wersjach po 2008 są jakieś problemy ze spolszczeniem softu. Na spolszczeniu softu mi aż tak niezależy - EN może być, no ale lektora po PL to bym chciał.

Co moge robić nie tak? jakieś sugestie?

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#218 Post autor: MieHor »

Zaloguj się na www.projektnavi.pl - w odpowiednim temacie poproś kolegę Wołka o przesłanie wersji do testów Menu Navi PL na swój adres email i postępuj zgodnie z otrzymaną instrukcją.

Jeśli masz wersję swojego oprogramowania w CD70 Navi po 2008 r. może okazać się nie mozliwe spolszczenie navigacji

Sig_Man

#219 Post autor: Sig_Man »

Jeśli ma soft po 2008r to wyskoczy info CD-SW i odda płytę sam.
Oczywiście ja jestem w stanie spolszczyć nawet takie navi... no niestety to jest płatne.
sig_man@wp.pl :) tel 696 704 841

marrybus

#220 Post autor: marrybus »

tak jak napisałem - nie zależy mi na samej nawigacji tylko na lektorze


edit: jak nie da sie wgrać polskiego lektora to chociaż jak wgrać angielskiego lektora (zawsze to lepszy niz niemiecki)

Awatar użytkownika
KRIST64
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: 29 sty 2011, 16:37
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Chorzów
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH

#221 Post autor: KRIST64 »

w cd 70 są przyciski od 1 do 0 jeden to jagby domek jest skrutem w nawigacji lecz przycisk z namalowaną strzałką jest dla mnie dużą niewiadomą .
jeśli ktoś wie do czego służy proszę o wiadomość ;)

Piotrek413

#222 Post autor: Piotrek413 »

Przycisk z domkiem jest to skrót. Jak zaprogramujesz w ustawieniach adres swojego zamieszkania to po kliknięciu nawigacja pyta się czy chcesz jechać do domu. Jak chcesz to klikasz i wszystko.
Po drugiej stronie zera masz tzw. powtórzenie ostatniego komunikatu. Czyli np. za 100m skręć w lewo.
Chyba że chodzi Ci o przyciski nawigacyjne obok TP. Tamte służą do przeglądania mapy.

To jest w instrukcji obsługi. Jak chcesz to podaj mi swojego e maila na pw to wyślę Ci polską wersję

Awatar użytkownika
KRIST64
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: 29 sty 2011, 16:37
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Chorzów
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH

#223 Post autor: KRIST64 »

Piotrek wielkie dzięki za szybką odpowiedz rozchodziło mi sie o ten z prawej strony
:driver:

Anony Mous

#224 Post autor: Anony Mous »

Sig_Man pisze:Do żadnego radia nie da się podpiąć obrazu, ani z kamery ani z DVD ani z UFO !!!!
Do radia co najwyżej można podac zewnętrzny dźwięk / AUX-IN.

Można podpiąć kamerę do wyświetlacza kolorowego CID, to akurat moje auto i wersja testowa (na całym CIDzie a nie na jego kawałku)

http://www.youtube.com/watch?v=fDmPIXGOC_o

By podpiąć się do CIDa potrzeba specjalny interfejs, który dekoduje podany sygnał na obsługiwany przez CID. Takie coś kosztuje około 200E u Niemca.
Interfejsy są w produkcji, bo ich trochę zamówiłem.... i się robią.

Magiczna płytka będzie miała 3 x wejście VIDEO i 1 x VGA.
Jedno z wejść VIDEO będzie odpowiedzialne za kamerę cofania, drugie będzie na przykład dla tunera DVB-T (z wejściem USB czytającym dvix, mp4, jpg itp). Co podepniecie pod trzecie?

Jak płytka będzie gotowa i dostępna zrobię oddzielny temat....
Przybliżona cena płytki ?

Kiedyś węszyłem temat i takie płytki widziałem za około 300zł

norbert_p

#225 Post autor: norbert_p »

Dzisiaj po raz drugi wykorzystałem swoją navi z mapą 2010/2011 i po raz pierwszy BARDZO się rozczarowałem. Szukałem ulicy w mieścinie i navi nie dawała rady. Skręcam w lewo, bo tak wskazuje, a ona się aktualizuje i każe jechać w prawo :shock: W sumie jeździłem jak głupek kilka razy w tą i z powrotem, aż wymiękłem i na orlenie się zastanowiłem co mam robić. Jadąc do tej miejscowości (Leszno) strzałka raz była na "drodze", a raz poza nią. Km nie ubywało...
Wcześniej miałem Lagunę II i też taką biedniejszą navi, ale tam to działało ok. Tutaj się zawiodłem. Niedługo znowu bedę musiał z niej skorzystać (szukam auta dla żony) i mam nadzieję, że ZADZIAŁA jak należy. Czy również macie takie problemy?
Nie liczę na bajery itp w tej navi, ale chociaż na to, aby szybko kierowała tam gdzie trzeba. Rozumiem, że to co w standardzie to kiepska sprawa i każda inna navi będzie lepsza...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira B”