KOMPUTER POKŁADOWY

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
kicaj

#241 Post autor: kicaj »

Piuma, zatankuj najpierw pare razy do pelna... wskazania plywaka nie sa az tak dokladne...

Piuma

#242 Post autor: Piuma »

Dzięki za porady :piwo:

David

#243 Post autor: David »

a może również pompka paliwowa nie zbiera do końca? i wg kompa nie ma juz paliwa a w zbiorniku masz jeszcze z 15l? miałem tak kiedyś w Cytrynie , że smok był za wysoko ustawiony i mogłem od momentu zgaśnięcia silnika z braku paliwa zatankować max 65l , a kocioł jest 80l

Piuma

#244 Post autor: Piuma »

Jak zatankuję Zuzkę do pełna to podobno będę mądrzejsza.
A propos wg kompa paliwa jest na 100km.

Anony Mous

#245 Post autor: Anony Mous »

MieHor pisze:Jeśli wcześniej mimo braku iluś tam pikseli wskazania MID'a były poprawne, a teraz po przelutowaniu Twojego epromu do innego MID'a efekty są inne niż oczekiwałeś, to myślę, że Twoja diagnoza jest prawidłowa.
Jednak ciągle coś nie tak. Właśnie byłem zatankować. Fakt zrobiłem niecałe 200 km od pełnego baku ale chciałem sprawdzić. Spalanie wyszło ok7,65 w tym ok 70% miasto. Komp wskazywał 11.4 fakt że samo miasto (później był zresetowany więc dlatego). Ale jednak te wskazania bardzo różnią się od obliczeń.
Komp najniższe spalanie chwilowe na biegu jałowym wskazał mi 1.4 l/h więc to dużo. Po za tym przy przyśpieszaniu "łatwo" pokazuje ponad 20 l/100km.
Już nie wiem co może być z tym MID-em. Soft 003 więc niby ok. Szkoda że nie mam nigdzie w pobliżu znajomego z Techem aby móc spróbować inne oprogramowanie. :(

Może ktoś kto ma zosię z silnikiem DTL poda numer swojego oprogramowania.

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#246 Post autor: MieHor »

Przecież do Konina na Spółdzielców masz niedaleko

Anony Mous

#247 Post autor: Anony Mous »

MieHor pisze:Przecież do Konina na Spółdzielców masz niedaleko
Niby tak ale skoro mam dobry soft to oni pewnie też władują ten sam. Zapłacę (przy programowaniu astry f 136 zł) i może nadal być to samo.

********************************

Ciekawostka. Dzwoniłem do ASO Konin i powiedzieli mi że nic nie da się z tym zrobić !! Przeprogramowanie nic nie da !! Co Wy na to ?? Może wypowiedzą się użytkownicy DTL-ów z kompem ??

[ Dodano: Sro Paź 20, 2010 18:00 ]
Wracam do tematu. Dziś byłem u gościa celem ponownego zaprogramowania MID-a i przy okazji zmiany języka na angielski. Narazie zrobiłem ok 30 km po mieście i spalanie średnie już mam ok 11 litrów. Trochę dużo. Poprzednio miałem ok 12,5 a z ręcznych wyliczeń wyszło ok 7,6 więc różnica duża. Teraz wskazuje lepiej ale do doskonałości mu daleko. Fakt można go skalibrować ale o max -+1,5 l/100km a to za mało. I na jałowym najniższe spalanie (silnik temp. ok 85 stopni) było 1,3 l/h.

Już sam nie wiem co z tym zrobić. Gdybym był pewien na 100% że MID szwankuje kupiłbym inny ale w ciemno nie mam zamiaru kasy wydawać :/

[ Dodano: Pią Paź 22, 2010 17:28 ]
Czy nikt nie spotkał się z tym problemem ??

kermit

#248 Post autor: kermit »

A ja mam pytanie o TID'a z 3 aktywnymi ikonami co tam jest bo nie mogę nigdzie znaleźć co może tam pokazać oraz jak sprawdzić czy to działa.

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

wienia81
Debiutant
Posty: 32
Rejestracja: 25 lut 2010, 13:38
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Model:

#249 Post autor: wienia81 »

Witam

Montowałem dziś nowe radio do zafiry i zruszałem sobie ekran od komputera jak go zaczepić żeby się nie ruszał??

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#250 Post autor: MieHor »

Bez demontażu deski rozdzielczej raczej Ci się nie uda, choć możesz próbować przez wnękę radia

wienia81
Debiutant
Posty: 32
Rejestracja: 25 lut 2010, 13:38
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Model:

#251 Post autor: wienia81 »

a dużo roboty z demontażem deski rozdzielczej??

[ Dodano: Wto Gru 21, 2010 09:11 ]
a jak się ma zaczepić ten ekran tymi zaczepami od dołu czy tez od góry są jakieś??

[ Dodano: Wto Gru 21, 2010 09:14 ]
jak się ma zaczepić ten ekran tymi zaczepami od dołu czy jeszcze od góry jakieś są??

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#252 Post autor: MieHor »

Tu masz szczegółowy opis jak zdemontować deskę rozdzielczą http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?t=132
Sam wyświetlacz jest zamocowany w specjalnie dla niego przygotowanym miejscu dokładnie na przeciw tego otworu przez który jest widoczny ekran, nie pamiętam, ale wydaje mi się że powinien być przykręcony albo nałożony na takie kołki ustalające

Anony Mous

#253 Post autor: Anony Mous »

Jest on wkładany od góry w specjalne uchwyty. Nie jest przykręcany

wienia81
Debiutant
Posty: 32
Rejestracja: 25 lut 2010, 13:38
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Model:

#254 Post autor: wienia81 »

udało się, komputer jest na swoim miejscu.
Ale teraz mam inny problem a mianowicie, podłączałem nowe radio do zafiry z interfejsem do sterowania radia z kierownicy, i tu mam problem teraz w tym miejscu gdzie byly wyswietlane informacje z rds nic mi się nie świeci, gdy odepne ten interfejs do sterowania z kierownicy i podepne to nowe radyjko to pojawia mi się w tym miejscu data. Jak zrobić aby po podpięciu tego interfejsu świeciła mi się cały czas data

Anony Mous

#255 Post autor: Anony Mous »

wienia81 pisze:udało się, komputer jest na swoim miejscu.
Ale teraz mam inny problem a mianowicie, podłączałem nowe radio do zafiry z interfejsem do sterowania radia z kierownicy, i tu mam problem teraz w tym miejscu gdzie byly wyswietlane informacje z rds nic mi się nie świeci, gdy odepne ten interfejs do sterowania z kierownicy i podepne to nowe radyjko to pojawia mi się w tym miejscu data. Jak zrobić aby po podpięciu tego interfejsu świeciła mi się cały czas data
Trzeba przeciąć kabelek. Któy niestety nie pamiętam, poszukaj na forum było to opisywane.

Tutaj jest temat ale fotki gdzieś wcięło :(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”