Wymiana, naprawa CIM

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Crazy
Zafiromaniak
Posty: 1813
Rejestracja: 25 maja 2016, 08:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Insignia
Model: A
Oznaczenie silnika: A16LET
Gender:

#316 Post autor: Crazy »

Ciekawski29 pisze: 12 maja 2020, 01:33 Witam, Mam problem z modułem CIM w Astrze z 2005r. Moje objawy to rzadko, bo rzadko..możę kilkanaście razy się zdarzyło w 2 lata, że samochód odpalił za drugim razem( po wyciągnięciu kluczyka, zamknięciu samochodu, otworzeniu samochodu i ponownej próbie odpalenia) + dodatkowo nie chce odbijać lewy kierunkowskaz. Błędy z komputera P1616, P1614 oraz B3055. Pewne serwisy zajmujące się tymi przypadłościami CIM powielają informację, że te trzy błędy bankowo oznaczają jedynie potrzebę aktualizacja oprogramowania CIM... co o tym sądzicie? Jeśli możecie kogoś polecić na podkarpaciu to poproszę lub może ktoś kto to ogarnie jest na forum ?:). Opel po vinie podaje, że powinienem mieć moduł 93184341, jednak posiadam 13198908 XE... i teraz pojawia się pytanie...jeżdzić po specach i próbować aktualizacji? poprawiać luty ? czy bardziej się opłaca wymienić na moduł po 2008 roku i na nowo zaprogramować ? Jeśli tak to na jaki moduł mogę podmienić moduł 13198908 XE, żeby był już z tych bezproblemowych ?
Zapraszam, ogarnę Ci to , mam nawet swoje CIMy sprawne
Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy OPEL wszystkie modele do 2020r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Zafira C i inne
Pomoc przy zakupie pojazdu. Zapraszam

Ciekawski29
Posty: 2
Rejestracja: 12 maja 2020, 01:17
Imię: Mati
Lokalizacja: Podkarpackie
Auto: Astra H 1.8
Model: H
Oznaczenie silnika: z18xe

#317 Post autor: Ciekawski29 »

Crazy pisze: 14 maja 2020, 10:36
Ciekawski29 pisze: 12 maja 2020, 01:33 Witam, Mam problem z modułem CIM w Astrze z 2005r. Moje objawy to rzadko, bo rzadko..możę kilkanaście razy się zdarzyło w 2 lata, że samochód odpalił za drugim razem( po wyciągnięciu kluczyka, zamknięciu samochodu, otworzeniu samochodu i ponownej próbie odpalenia) + dodatkowo nie chce odbijać lewy kierunkowskaz. Błędy z komputera P1616, P1614 oraz B3055. Pewne serwisy zajmujące się tymi przypadłościami CIM powielają informację, że te trzy błędy bankowo oznaczają jedynie potrzebę aktualizacja oprogramowania CIM... co o tym sądzicie? Jeśli możecie kogoś polecić na podkarpaciu to poproszę lub może ktoś kto to ogarnie jest na forum ?:). Opel po vinie podaje, że powinienem mieć moduł 93184341, jednak posiadam 13198908 XE... i teraz pojawia się pytanie...jeżdzić po specach i próbować aktualizacji? poprawiać luty ? czy bardziej się opłaca wymienić na moduł po 2008 roku i na nowo zaprogramować ? Jeśli tak to na jaki moduł mogę podmienić moduł 13198908 XE, żeby był już z tych bezproblemowych ?
Zapraszam, ogarnę Ci to , mam nawet swoje CIMy sprawne
Proszę o kontakt na priv

Crazy
Zafiromaniak
Posty: 1813
Rejestracja: 25 maja 2016, 08:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Insignia
Model: A
Oznaczenie silnika: A16LET
Gender:

#318 Post autor: Crazy »

napisałem
Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy OPEL wszystkie modele do 2020r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Zafira C i inne
Pomoc przy zakupie pojazdu. Zapraszam

harvard
Mieszkaniec
Posty: 405
Rejestracja: 23 kwie 2018, 12:33
Imię: adam
Auto: zafira b
Model: za
Oznaczenie silnika: Z18XER

#319 Post autor: harvard »

Słuchajcie od jakiegoś czasu zauważam w mojej ZB 2008 problem z klaksonem, czasem nagłaśnia mi radio lub wogóle nie działa. Pomaga stuk pod kierownicą bliżej pedałów. Jednak pojawił się następny problem. Gdy jest odpalony silnik i próbuję regulować kierownicę, potrafi zgasnąć podświetlenie zegarów i BID tak na chwilę. Nie wiem może gdzieś kable się przerwane miał ktoś z Was taki przypadek? Bo przecież sam moduł cim się nie rucha w trakcie regulacji kierownicy?

Awatar użytkownika
huubii
Zafiromaniak
Posty: 699
Rejestracja: 02 sty 2020, 19:31
Imię: Hubert
Lokalizacja: Paczkowo/Poznań
Auto: Opel Zafira B 1.9cdti 180KM/380Nm
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#320 Post autor: huubii »

Być może jest zwarcie gdzieś na wiązce :mysli:
Warto byłoby rozebrać obudowę i oblukać :tak:

Deleted User 21664

#321 Post autor: Deleted User 21664 »

wszystkie objawy na CIM wskazują ... niestety :(

harvard
Mieszkaniec
Posty: 405
Rejestracja: 23 kwie 2018, 12:33
Imię: adam
Auto: zafira b
Model: za
Oznaczenie silnika: Z18XER

#322 Post autor: harvard »

huubii pisze: 06 sie 2020, 19:19 Być może jest zwarcie gdzieś na wiązce :mysli:
Warto byłoby rozebrać obudowę i oblukać :tak:
Podpowiedz dokładnie które to mogą być kable, bo nie wiem które w trakcie ustawiania kierownicy mogą się ruszać. Brak doświadczenia. Czy chodzi Ci o tą wiązkę którą się dopina do cima? czy może ta słynna taśma której lokacji namierzyć nie potrafię? i czy ta owa taśma jest ruchoma w trakcie ustawianie pozycji kierownicy?

Awatar użytkownika
huubii
Zafiromaniak
Posty: 699
Rejestracja: 02 sty 2020, 19:31
Imię: Hubert
Lokalizacja: Paczkowo/Poznań
Auto: Opel Zafira B 1.9cdti 180KM/380Nm
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#323 Post autor: huubii »

Mam na myśli wiązkę do CIM-a :tak:
Bez rozebrania ciężko coś wywnioskować :nie_wiem:

Crazy
Zafiromaniak
Posty: 1813
Rejestracja: 25 maja 2016, 08:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Insignia
Model: A
Oznaczenie silnika: A16LET
Gender:

#324 Post autor: Crazy »

harvard skąd jesteś ?
W razie czego mam CIMy, mogę wymienić i zaprogramować
Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy OPEL wszystkie modele do 2020r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Zafira C i inne
Pomoc przy zakupie pojazdu. Zapraszam

harvard
Mieszkaniec
Posty: 405
Rejestracja: 23 kwie 2018, 12:33
Imię: adam
Auto: zafira b
Model: za
Oznaczenie silnika: Z18XER

#325 Post autor: harvard »

Crazy
lubelskie
Jednak zastanawia mnie czy to CIMa wina bo gdy reguluję kierownicą to przecież on się nie rusza, jest za kierą. Jedyne co ma ruch to wiązka która do niego idzie.
Wieczorem rozkręcę obudowę kiery, uruchomię silnik i zacznę poruszać kierą a potem wiązką zobaczę co i jak.
Ostatnio zmieniony 07 sie 2020, 14:35 przez harvard, łącznie zmieniany 1 raz.

Crazy
Zafiromaniak
Posty: 1813
Rejestracja: 25 maja 2016, 08:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Insignia
Model: A
Oznaczenie silnika: A16LET
Gender:

#326 Post autor: Crazy »

rozkręć obudowę kiery i zrób foto CIMa w prawym górnym rogu i wrzuć tutaj
Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy OPEL wszystkie modele do 2020r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Zafira C i inne
Pomoc przy zakupie pojazdu. Zapraszam

harvard
Mieszkaniec
Posty: 405
Rejestracja: 23 kwie 2018, 12:33
Imię: adam
Auto: zafira b
Model: za
Oznaczenie silnika: Z18XER

#327 Post autor: harvard »

Obrazek
poruszalem kablami i niby nic się nie niedzie, ale gdy ruszam kierą potrafi się wysztko wygasić na zegarach i bidzie. Chyba będę musiał polutować jak poradniku.

Jan70
Świeżak
Posty: 20
Rejestracja: 14 wrz 2019, 21:18
Imię: Jan
Lokalizacja: Inowrocław
Auto: Opel zafira b 19 cdti
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH

#328 Post autor: Jan70 »

Jak wyżej a mianowicie w mojej Zafirze b wymieniłem cim licznik i skrzynki bezpieczników i ecu .wyciągnął mi elektryk kod car pass i wpisując sterownik go odrzuca czy ktoś miał taki problem

Crazy
Zafiromaniak
Posty: 1813
Rejestracja: 25 maja 2016, 08:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Insignia
Model: A
Oznaczenie silnika: A16LET
Gender:

#329 Post autor: Crazy »

sprawdzałeś w każdym module czy nie przyjmuje kodu ?
Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy OPEL wszystkie modele do 2020r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Zafira C i inne
Pomoc przy zakupie pojazdu. Zapraszam

Jan70
Świeżak
Posty: 20
Rejestracja: 14 wrz 2019, 21:18
Imię: Jan
Lokalizacja: Inowrocław
Auto: Opel zafira b 19 cdti
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH

#330 Post autor: Jan70 »

W każdym wymienionym

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”