[B]Autom. Skrzynia Easytronic - AF40(Aisin TF-80 SC)

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Cimeries75
Świeżak
Posty: 10
Rejestracja: 18 sty 2020, 23:27
Imię: Zbigniew
Lokalizacja: Poznań
Auto: Zafira B 1.9 CDTI Automat
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#361 Post autor: Cimeries75 »

Tazz pisze: 26 paź 2020, 10:01 Sprawdz Warssztat garage w suchym lesie
https://m.facebook.com/warssztatgarage/?locale2=pl_PL
Dzięki za kolejny namiar :) Też nie omieszkam sprawdzić. :)

Awatar użytkownika
Cimeries75
Świeżak
Posty: 10
Rejestracja: 18 sty 2020, 23:27
Imię: Zbigniew
Lokalizacja: Poznań
Auto: Zafira B 1.9 CDTI Automat
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#362 Post autor: Cimeries75 »

Oddałem do naprawy do TRIO MOTO z Kobylnicy ( 02.11.2020 ) i po 2,5 miesiąca od pozostawienia odebrałem Zośkę z naprawy. SZCZERZE !!! Omijajcie tą firmę z daleka, chyba, że macie czas i kaprys pozostawienia auta w firmie która ma gdzieś klienta.
Umówienie i pozostawienie auta - pełna kultura, umówiłem się na diagnostykę i wycenę naprawy. Jaki będzie rząd wielkości kosztów ( usługa na częściach nowych i regenerowanych ) abym mógł określić swój budżet Tydzień później już pierwsze niezadowolenie, które pogłębiało się z kolejnymi tygodniami. Podjechałem spytać czy coś wiadomo już w temacie, auto stało na podnośniku a pan w obsłudze zdziwiony jak moje auto znalazło się w firmie i że on nic nie wie o zleceniu. Kolejne tygodnie bez echa. Dzwoniłem i za każdym razem - sprawdzają, testują lub zaraz będzie wyjeżdżać na jazdę próbną. Podmieniali 3 razy sterownik ( niby :) ) Pod koniec grudnia po kolejnym telefonie by dowiedzieć się co z autem pracownik firmy informuje mnie że cały czas czekają za moją decyzją. Spytałem o jaką decyzję skoro od początku listopada nic nie wiem o diagnostyce i wycenie. Po małej awanturze telefonicznej zgodziłem się że auto będzie do odbioru do 15.01.2021.
Auto odebrałem udzielili 12 miesięcznej gwarancji bez limitu kilometrów, koszt naprawy 6500zł i nie wyjaśnili do końca co zrobili i co wymienili. Sprawdzę w OP-COM czy był wymieniony sterownik, a już w innym warsztacie poproszę o sprawdzenie czy faktycznie to co opowiadali było wymienione.

Na koniec dołączam jeszcze filmik ( który znalazłem już po oddaniu auta do naprawy ) ale ku przestrodze https://www.facebook.com/watch/?v=1155965721095174

Awatar użytkownika
huubii
Zafiromaniak
Posty: 699
Rejestracja: 02 sty 2020, 19:31
Imię: Hubert
Lokalizacja: Paczkowo/Poznań
Auto: Opel Zafira B 1.9cdti 180KM/380Nm
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#363 Post autor: huubii »

Słyszałem o nich, znajomy miał u nich auto, może kamerki nie miał ale spisał przebieg i zdziwił się przy odbiorze... 500km do przodu :shock:... Oczywiście tłumaczenia, że testy :lol: plus tak, że naprawili :ok:

Awatar użytkownika
Cimeries75
Świeżak
Posty: 10
Rejestracja: 18 sty 2020, 23:27
Imię: Zbigniew
Lokalizacja: Poznań
Auto: Zafira B 1.9 CDTI Automat
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#364 Post autor: Cimeries75 »

Na razie 100km przejechałem i jest OK za 2000km jadę do nich na sprawdzenie, czy nie ma wycieków a po kolejnych 3000km na wymianę oleju w skrzyni ( dynamiczną - koszt 500zł ) - żeby utrzymać gwarancję naprawy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”