[B] Problem z odpaleniem Zafira B

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
przem83

#376 Post autor: przem83 »

witam wszystkich problem z zafirką wywala błędy 008703,00905b,008712 ,00025b,00900a,00025a objawy powyżej 3200 auto przechodzi w tryb awaryjny i gaśnie pompkę paliwa dość głośno chodzi i długo ok 15 sekund proszę o wyrozumiałosc jestem nowy na forum bądz przekierowanie do innego tematu pozd

shaqal
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: 02 wrz 2011, 00:01
Lokalizacja: Grudziądz / Gdańsk
Model:

#377 Post autor: shaqal »

Najlepiej podpiąć auto pod kompa i zobaczyć co sie dzieje, dzis do 17 jestem w grudziądzu.
!!! Diagnostyka: Opel, Saab, Audi, VW, Seat, Skoda, Citroen, Peugeot, Renault, BMW - 692 226 016 !!!

kicaj

#378 Post autor: kicaj »

przem83 pisze:błędy 008703,00905b,008712 ,00025b,00900a,00025a
poszukaj i poczytaj o błędach
0087
0090
0002

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#379 Post autor: Bodek »

kicaj pisze:
przem83 pisze:błędy 008703,00905b,008712 ,00025b,00900a,00025a
poszukaj i poczytaj o błędach
0087
0090
0002
0087 za niskie ciśnienie w szynie
P0087 Rail Pressure Low Pressure B-029
P0090 Rail Pressure Control Solenoid Valve Circuit Range/Performance (Negative Deviation) B-043
P0090 Rail Pressure Control Solenoid Valve Circuit Range/Performance (Positive Deviation) B-043
P0002 Rail Pressure Control Range/Performance B-029
P0002 Fuel Metering Solenoid Valve Circuit Range/Performance B-029
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

wojtas138_92

#380 Post autor: wojtas138_92 »

Witam serdecznie, posiadam Zafirke B 2007r 1.9 CDTI 120KM. Mam problem z silnikiem... Od 2 dni zaczeły się problemy z odpalaniem i nierówną pracą silnika. Mianowicie zapaliła normalnie i nagle zaczeła trząś silnikiem tak jakby chodziła na 3 cylindry i wtedy właśnie nie chce też wkręcać się na obroty. W czasie jazdy na wyższych obrotach ciagnie normalnie, nie traci mocy... DPF samoczynie wypalił się podczas jazdy. Zdarza się również, że jest problem z odpaleniem... świece podgrzeją (na zime nowe, sprawne na 100 % ) kręci, kręci i nie chce zapalić. Nie zapala się żadna kontrolka, żaden check. Wczoraj została podpięta pod komputer żadnego błędu nie ma, ciśnienie na listwie dobre... nie mam pojęcia co może być... Proszę o jakieś sugestie porady, a może ktoś miał podobny problem... pozdrawiam...:)

Cebion

#381 Post autor: Cebion »

Witam!

Mam problem z zapalaniem Zafiry na ciepło!
Proszę o pomoc - Zafira po nocy zawssze zapala ok, natomiast wystarczy przejechać np 4 km, wyłączyć i po np. pół godzinie zaczynają się problemy... Zafira zapala bardzo różnie: czasami od razu (z jakimś dziwnym hałasem - jakby coś lużnego było), czasami "prawie" zapali i zgaśnie, czasami wystarczy dłużej przytrzymać kluczyk...wydaję mi się, że zawsze słyszalny jest jakiś dziwny odgłos z silnika. Jestem zupełnie zielony jeżeli chodzi o mechanikę...
Dodam, że takie objawy (może to zbieg okoliczności) zauważyłem tuż po wymianie kompletu sprzęgła z dwumasą....
P.S. Po wypedałowaniu wyskoczyło mi: ECN 038008
POMOCY!!!

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#382 Post autor: Bodek »

Cebion pisze:Witam!

Mam problem z zapalaniem Zafiry na ciepło!
Proszę o pomoc - Zafira po nocy zawssze zapala ok, natomiast wystarczy przejechać np 4 km, wyłączyć i po np. pół godzinie zaczynają się problemy... Zafira zapala bardzo różnie: czasami od razu (z jakimś dziwnym hałasem - jakby coś lużnego było), czasami "prawie" zapali i zgaśnie, czasami wystarczy dłużej przytrzymać kluczyk...wydaję mi się, że zawsze słyszalny jest jakiś dziwny odgłos z silnika. Jestem zupełnie zielony jeżeli chodzi o mechanikę...
Dodam, że takie objawy (może to zbieg okoliczności) zauważyłem tuż po wymianie kompletu sprzęgła z dwumasą....
P.S. Po wypedałowaniu wyskoczyło mi: ECN 038008
POMOCY!!!
ECN 038008 - usterka w układzie świec żarowych - sprawdź ile z nich padło ;)
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Cebion

#383 Post autor: Cebion »

Dzięki za odpowiedź. Jak będę wiedział co to jest to się odezwę.

Wsłuchiwałem się też dzisiaj w pompę (?) przed odpaleniem. Przy zimnym silniku i temperaturze zewnętrznej ok. 5 stopni, przekręcam kluczyk do zapłonu i słychać ją przez 17s... a jak silnik jest ciepły to ok. 13s. Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie?
Przy okazji wymiany dwumasy, zleciłem też wymianę filtra paliwa. Przy tej czynności też można coś schrzanić?

czarny

#384 Post autor: czarny »

witam
Jutro ruszam na warsztat i poszukuje problemu ciężko odpalające zafiry. Męcze się już prawie rok . mój problema polega na tym że rano bądź po dłuższym staniu auta bardzo długo kręci (nie raz na dwa razy) błedów nie ma żadnych. Może się ktoś spotkał z czymś takim.
nie dodałem że jak odpali to trochę dymu z tyłu. Zaznaczam że auto tak odpalało z dpf jak i bez
Ostatnio zmieniony 21 kwie 2014, 21:36 przez czarny, łącznie zmieniany 1 raz.

shaqal
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: 02 wrz 2011, 00:01
Lokalizacja: Grudziądz / Gdańsk
Model:

#385 Post autor: shaqal »

Jeśli 120KM to pewnie wtryski słabe.
!!! Diagnostyka: Opel, Saab, Audi, VW, Seat, Skoda, Citroen, Peugeot, Renault, BMW - 692 226 016 !!!

DŁUGIAREK
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 18 maja 2012, 18:00
Imię: artur
Lokalizacja: LEGNICA
Auto: 1,9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#386 Post autor: DŁUGIAREK »

W ciągu ostatniego miesiąca dwukrotnie zdarzyło mi się, że nie mogłem odpalić auta. Rozrusznik ani drgnął. Zdarzało się to po ruszaniu z postoju podczas długiej jazdy. Za pierwszym razem była włączona dodatkowo lodówka ale za drugim już nie. Dodam że akumulator ma już około 8 lat.
Proszę o jakieś sugestie co do przyczyny
ARTUR

Awatar użytkownika
tOmki
Zafiromaniak
Posty: 536
Rejestracja: 09 wrz 2013, 16:32
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Słupsk
Auto: Zafira
Model: ZC
Oznaczenie silnika: B14NET

#387 Post autor: tOmki »

Zafira 1.8 nie odpala - przy rozruchu słychać cykanie.
Wczoraj wieczorem odpaliłem na 15 min webasto żeby przed sezonem sprawdzić, wyłączyłem i pojechałem do domu. Dzisiaj tak samo z rana puściłem webasto na 10 min - auto się nagrzało. Wyłączyłem webasto i przekręcam kluczyk, a tu takie głośne cykanie, cała elektryka działa. Kontrolki zapalają się i gasną tak jak powinny.

Na szybko wypedałowałem błędy i sprawdziłem test mode, stan napięcia akku 11,8V - wszystko ok.

ps. Możliwe że za niskie napięcie ?

ps2. Po powrocie z pracy auto ruszyło za pierwszym razem ale ledwo co.

Oczko na akumulatorze jest czarne - chyba czas na wymianę.
Jest możliwe że to oryginalny akumulator od nowości ?
Gdzie mogę znaleźć datę produkcji ?

Obrazek
ZB Obrazek
ZC Obrazek

Awatar użytkownika
janekW67
Zafiromaniak
Posty: 4083
Rejestracja: 16 sty 2012, 16:59
Imię: Janek
Lokalizacja: Słupca
Auto: Opel Zafira B 1.8 Njoy
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#388 Post autor: janekW67 »

Raczej na pewno akumulator do wymiany. Jest możliwe,że masz go od nowości(mój chodzi już 6 lat,a oczko jeszcze zielone). Data produkcji powinna być wybita na biegunie ujemnym.
Oczywiście!

Awatar użytkownika
tOmki
Zafiromaniak
Posty: 536
Rejestracja: 09 wrz 2013, 16:32
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Słupsk
Auto: Zafira
Model: ZC
Oznaczenie silnika: B14NET

#389 Post autor: tOmki »

Sprawdziłem datę:
44
06
czyli 44 tydzień 2006 - akumulator jest od nowości.
Za miesiąc stuknie mu 8 lat.

Na dniach zamówię nowy akku - VARTA SILVER 74AH 750A
ZB Obrazek
ZC Obrazek

mario_79
Przeglądacz
Posty: 93
Rejestracja: 29 kwie 2014, 21:44
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#390 Post autor: mario_79 »

Wymień - miałem to samo. Kupiłem Boscha S5 61 Ah i problem zniknął.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”