Kompendium wiedzy o felgach i oponach

Posty na tematy techniczne, które nie pasują do żadnego innego działu technicznego, np. HowTo, porady wykonane przez użytkowników.

Moderator: Mariusz

Wiadomość
Autor
esio

#421 Post autor: esio »

Jak w temacie co polecacie jakie firmy z opon zimowych bo jestem przed zakupem i niewiem sam juz co kupic w rozmiarze 195/65/15 ,i w przedziale cenowym do 200 pln/szt. nowa.

kp74p
Świeżak
Posty: 12
Rejestracja: 02 mar 2010, 12:04
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Kąkolewo k.Leszna
Auto: Opel Zafira C 1.6 CDTI Enjoy
Model: ZC
Oznaczenie silnika: B16DTH
Gender:

#422 Post autor: kp74p »

kumho ,kleber a tak poboczem co to jest świeżak

esio

#423 Post autor: esio »

kp74p pisze:a tak poboczem co to jest świeżak
a jak myslisz ile masz postow :?: :?:

Awatar użytkownika
QRZOL
Mieszkaniec
Posty: 287
Rejestracja: 24 lip 2009, 18:53
Imię: Maciej
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: ZB 1.7 CDTI Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: A17DTR
Gender:

#424 Post autor: QRZOL »

http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php? ... ony+zimowe

koledzy wystarczy poszukać na forum i temat już był poruszany.A nie zakładać znowu nowy o zimówkach :>
Obrazek

sQcha

#425 Post autor: sQcha »

qrzol tamten temat zdecydowanie o oponkach do ZB.


Jak zakupiłem Barumy po 167 pln szt.

Awatar użytkownika
QRZOL
Mieszkaniec
Posty: 287
Rejestracja: 24 lip 2009, 18:53
Imię: Maciej
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: ZB 1.7 CDTI Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: A17DTR
Gender:

#426 Post autor: QRZOL »

ale wypowiedzi posiadaczy ZA też są :) wyszukiwarka i tak i tak działa :> jak się chce to się znajdzie :piwo:
Obrazek

sQcha

#427 Post autor: sQcha »

qrzol pisze:ale wypowiedzi posiadaczy ZA też są :) wyszukiwarka i tak i tak działa :> jak się chce to się znajdzie :piwo:
Oczywiście, nie podważam, że szukajka działa :D i można w niej coś czasem znaleźć :lol:

Żeby nie było OT.

Jak kupiłem dokładnie TAKIE i to w tej firmie. jak widać trochę już sa droższe, ale ja byłem cwaniak i kupiłem we wrześniu 8)

Awatar użytkownika
QRZOL
Mieszkaniec
Posty: 287
Rejestracja: 24 lip 2009, 18:53
Imię: Maciej
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: ZB 1.7 CDTI Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: A17DTR
Gender:

#428 Post autor: QRZOL »

http://www.oponeo.pl/dane-opony/fulda-k ... 15-95-t-xl

ja zakupiłem takie teraz leci trzeci sezon :) i też w tej firmie
Obrazek

podbiel

#429 Post autor: podbiel »

goodyare ultra grip 7+ albo uniroyal MS66 do pierwszych dołożysz z drugimi się wyrobisz faworyt pierwsze

Anony Mous

#430 Post autor: Anony Mous »

Witam.

Mam problem. Nie mogę nigdzie dostać stalówek na zimówki w mojej okolicy i jeden z wulkanizatorów poleca mi alu do zosi po 350 zł (komplet + założenie + wyważenie). Cena niezła (choć felg nie widziałem :) ) i zastanawiam się czy ich czasem nie wziąć. Jutro może pojutrze pojadę do niego ale przedtem chciałem Was prosić o opinię, czy warto ?? Jakie ZA jakie PRZECIW ??

Pozdrawiam

pająk210584

#431 Post autor: pająk210584 »

celius, siemka ja bym nie polecał alu na zime ponieważ aluminium w niskich temperaturach może pęknąć bo staje sie kruchliwym metalem jest to malo spotykany przypadek ale zdarza sie a po drugie na aluminium sól z błotem zle reaguje bo wytwarza się rakcja chemiczna tzw.kwas solny niskiego stężenia ale wystarczy by w alusach porobily sie wrzery na rynku mozna kupic specjalne alusy na zime ale są bardzo drogie ja niedawno kupilem stalówki w bardzo dobrym stanie na allegro za 300zł wiec i tobie radze poszperac w necie

Anony Mous

#432 Post autor: Anony Mous »

pająk210584 pisze: ja niedawno kupilem stalówki w bardzo dobrym stanie na allegro za 300zł wiec i tobie radze poszperac w necie

Chciałem kupić na allegro, ale już przymierzałem 2 komplety felg GM i każda tarła, dlatego boję się w ciemno. Wolę najpierw przymierzyć. A jak już pojawią się z ET-43 to cena kosmos.

patryk

#433 Post autor: patryk »

Mozesz wsadzic od 33 do ET 45 . J mam od omegi 33 i bez problemow

Anony Mous

#434 Post autor: Anony Mous »

W dieslu są większe tarcze i zaciski niż w benzynie więc nie wszystkie felgi będą pasowały tu i tu.

RyVar72

#435 Post autor: RyVar72 »

Dorzucę swoje 3 grosze, jak podbiel, polecam uniroyal MS66 kupiłem w zeszłym roku, co prawda do mojego poprzedniego samochodu ale rozmiar ten sam, przejeździłem całą poprzednią zimę i jeszcze zanim sprzedam moją Xantię to w tym sezonie troche pojeżdżę. Jestem z nich b. zadowolony, cena oscyluje w okolicy 200 zł za szt.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólna technika”