KOMPUTER POKŁADOWY

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Mihó

#421 Post autor: Mihó »

Jeśli to jest MID, to wyślij go na programowanie. Nie masz czasem w aucie ogrzewania postojowego ?

Awatar użytkownika
GOTI
Zafiromaniak
Posty: 3401
Rejestracja: 30 paź 2012, 18:50
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Mysłowice / Stamford
Auto: Insignia
Model: ZA
Oznaczenie silnika: A18XER
Gender:
Kontakt:

#422 Post autor: GOTI »

Tak jest to MID.
Myślisz, że po aktywacji(włączeniu) komputera wszystko powinno być ok :?: Chyba, że masz coś innego na myśli mówiąc o programowaniu.

Co do ogrzewania postojowego to chyba nie mam, przynajmniej tak mi sie wydaje - a czemu pytasz?

Mihó

#423 Post autor: Mihó »

Pod ogrxzewanie Opel przeważnie dawał inne wyświetlacze. Tak, miałem na myśli programowanie

Awatar użytkownika
GOTI
Zafiromaniak
Posty: 3401
Rejestracja: 30 paź 2012, 18:50
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Mysłowice / Stamford
Auto: Insignia
Model: ZA
Oznaczenie silnika: A18XER
Gender:
Kontakt:

#424 Post autor: GOTI »

Ogrzewania na pewno nie mam, bo sprawdzałem VIN.

Ok no to będe musiał gdzieś podjechać - tylko gdzie to sam nie wiem.
A do programowania jest potrzebny sam wyświetlacz (luzem, już zdemontowany) czy razem a autem ?
Obrazek

Mihó

#425 Post autor: Mihó »

Jeśli chodzi o mnie, to mi wystarcza sam wyświetlacz - bo mam swoje stanowisko. Jak tam inni, to nie wiem ;) W poniedziałek mam być w Raciborzu.

Awatar użytkownika
GOTI
Zafiromaniak
Posty: 3401
Rejestracja: 30 paź 2012, 18:50
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Mysłowice / Stamford
Auto: Insignia
Model: ZA
Oznaczenie silnika: A18XER
Gender:
Kontakt:

#426 Post autor: GOTI »

Aha, czyli jakaś grubsza sprawa ;)
No ja akurat w niedziele jade pod Lublin i przez miesiąc będe nie dostępny no ale później zaczne szukać jakiegpś magika.
A powiedz mi jeszcze jedną rzecz - czy po zaprogramowaniu MIDa pod silnik później trzeba go jeszcze aktywować czy jak... (żeby wszystko śmigało)?
Obrazek

Mihó

#427 Post autor: Mihó »

Będzie śmigało

Awatar użytkownika
GOTI
Zafiromaniak
Posty: 3401
Rejestracja: 30 paź 2012, 18:50
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Mysłowice / Stamford
Auto: Insignia
Model: ZA
Oznaczenie silnika: A18XER
Gender:
Kontakt:

#428 Post autor: GOTI »

No to fajnie, że samo programowanie wystarczy ;)
A ile bierzesz za takie programowaniu komputera? Bym miał jakiś odnośnik podczas poszukiwań.
Obrazek

Mihó

#429 Post autor: Mihó »

30 PLN

matis991
Przeglądacz
Posty: 74
Rejestracja: 01 lis 2013, 09:20
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: Kia
Model: Sportage
Oznaczenie silnika: CRDI
Gender:

#430 Post autor: matis991 »

I mnie dopadł problem z niedziałającym przyciskiem do przełączania pomiędzy spalaniem, temp, średnią prędkością itd. Każde przekręcenie kluczyka na zapłon zmienia opcję jakbym raz nacisnął przycisk a czasami się zapętli i leci w kółko i samo się zmienia. Jak coś to mogę wrzucić film. Przeglądnąłem cały temat ale jedyne co to niby włączyć klimę, ogrzać i to ma być wyeliminowanie przyczyny?? Rozebrałem kokpit, wtyczka jest raczej dobrze włożona do mojego MIDa tylko nie wiem jak ją wyciągnąć żeby czegoś nie urwać, same przyciski w manetce sprawdzone od manetki do takiej kostki przy kolumnie kierownicy. Jak wyciągnąć te wtyczkę z MIDa? Ewentualnie jakieś naprowadzenie ??

jendrek.gd

#431 Post autor: jendrek.gd »

Zastanawiam się czy wszyscy posiadacze wyświetlacza MID maja tak słabo czytelny ekran w słoneczny dzień. Jasność ustawiona na max ledwie widać litery w jasny dzień. Żarówki nie spalone równe podświetlenie. Czy można na to jakoś zaradzić

Skasowany użytkownik 6483

#432 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Ja mam podobnie jak Ty, zdążyłem sie jedynie juz do tego przyzwyczaić :lol:

twoch

#433 Post autor: twoch »

Po rozebraniu kolumny kierownicy, zgodnie z przewidywaniami, znalazłem w swojej Zafirze kostkę ze złączami dla przycisków komputera R S. Wymieniłem manetkę na z przyciskami. Teraz czeka mnie podróż do kogoś, kto aktywuje funkcje komputera pokładowego (brak reakcji na przyciski R S).

Czy ktoś się orientuje, w opolskim (okolice np. Strzelec Opolskich, Ozimka, Opola) robi coś takiego w rozsądnej cenie? Zafira A, wyświetlacz MID.

volf_2006
Świeżak
Posty: 20
Rejestracja: 07 cze 2012, 11:30
Lokalizacja: sosnowiec
Model:

#434 Post autor: volf_2006 »

Witam,posiadam TECH 2 -jak ktoś chce cos zalogowac -wylogować lub zmienic jezyk kompa pokładowego to proszę pisać na pw :)

mfef

#435 Post autor: mfef »

twoch w którym miejscu dokładnie znalazłeś tą kostke do kompa ? Bo ja dziś rozgrzebałem i nic nie znalazłem. W zeszłym tygodniu podłączyłem tempomat
kostka była ładnie zamaskowana, ale tej do kompa już nie znalazłem.
Mam MIDa czyli wiązka powinna być pociągnięta.
Ostatnio zmieniony 25 sty 2015, 19:05 przez mfef, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”