Dolna osłona silnika a rama zawieszenia przedniego

Zawieszenie, koła, podwozie, układ kierowniczy, hamulce, opony itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
sciema

#46 Post autor: sciema »

Gosia nie denerwuj się od razu chodzi o osłony w zafirach A, a ty posiadasz B bynajmniej tak wywnioskowałem z opisu.

gosia

#47 Post autor: gosia »

[quote="samson"]Ten material wygluszajacy w Zafirach dieslach wlasnie stal sie problemem poniewaz zbiera sie w nim woda i rdzewieje przylegajace do niego zawieszenie.

No sugerowałam się tą informacją,że w Zafirach dieslach,a ja mam diesla właśnie... ;)
ale to się jakoś różni ,taka osłona między A a B :oops: bo generalnie skoro w A powoduje to rdzewienie to w B nie...dziwne trochę....no ale ok.Ja się nie znam....zaznaczam.Dla mnie luzik!!!
Pozdrawiam!

sciema

#48 Post autor: sciema »

Na 100% dowiesz się jak zadzwonisz do jakiegokolwiek ASO opla, ale nigdy nie słyszałem o takim problemie w B, jest to całkiem inna-nowa konstrukcja, więc musieli to już jakoś rozwiązać, pewnie inne materiały jak i inne zabezpieczenie antykorozyjne podwozia.

rapid24

#49 Post autor: rapid24 »

czy ta akcja trwa nadal??

sciema

#50 Post autor: sciema »

Tak nie ma końca terminu akcji jeśli się kwalifikuje to robią.

rapid24

#51 Post autor: rapid24 »

dzięki bardzo ;)

konsul

#52 Post autor: konsul »

Witam,

Sądziłem, że to już koniec mojego udzielania się w tym wątku, a tu niespodzianka. Pojechałem dziś na umówioną akcję serwisową i po diagnozie okazało się że przednia rama zawieszenia jest mocno skorodowana i nie ma sensu jej czyścić i konserwować. W związku z tym mam czekać dwa tygodnie aż przyjdzie nowa rama z Niemiec i zgłosić się ponownie (ASO ma dzwonić) na wymianę całej części (i wszystkich śrub) na nową; wtedy też będą mi zrywać wygłuszenie z osłony silnika.

Ogólnie dobrze to świadczy o ASO Opla, a może tylko o tym konkretnym ASO, no i cieszę się, że przynajmniej moja Zafirka, zaniedbana przez poprzednich właścieli, dostanie nowiutką część :) BTW Osłonę silnika mam w nienajlepszym stanie, więc z ciekawości zapytałem w serwisie o cenę nowej - 2000 zł! Mają poczucie humoru, naprawdę... :D

Pozdrawiam,
k.

el_guapo

#53 Post autor: el_guapo »

A czy ktoś się orientuje czy samochód musi spełniać jakieś wymagania żeby się zakwalifikować? Np:
- pochodzenie z PL salonu?
- przeglądy regularnie w ASO
- przeglądy powłoki lakierniczej

itp., itd., znając polskie realia okaże się że mój (sprowadzony z Włoch, bez ks.serwisowej) nie łapie się bo np. radio zmieniłem na nieoryginalne... :/

konsul

#54 Post autor: konsul »

el_guapo, ja mam tak samo (auto z niemiec, trzeci właściciel, książka nieuzupełniona, jeden element nadwozia lakierowany itd), a nikt mnie o nic nie pytał. Zadzwoń, zapytaj, poproś o sprawdzenie VIN w europejskiej (lub włoskiej) bazie danych i będziesz wiedzlał. Powodzenia.

Pozdrawiam,
k.

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#55 Post autor: MieHor »

Tej akcji podlega tylko, określona seria ZA i jest bez znaczenia skąd samochód pochodzi. O tym czy ZA objęta jest tą akcją decyduje nr VIN - po zadaniu pytania do dowolnego ASO dadzą odpowiedź: tak lub nie

sciema

#56 Post autor: sciema »

Witam, jak już wszyscy wiemy w dzisiejszym świecie nie ma nic za darmo, a na pewno w ASO, ważne dla nas jest to, że my za to nie płacimy. Każde ASO chętnie takie rzeczy robi, jeśli się oczywiście należy, powód jest prosty kasa i niezłe przekręty. Dealer zarówno OPLA czy innej firmy ma za wykonaną usługę, ogólnej akcji serwisowej zwrot kasy od centrali danej marki, czyli czysty, pewny i łatwy pieniądz, i z tym czystym nie jest tak do końca (bynajmniej nie u wszystkich) bo w tym przypadku pod nazwą kontroli powłoki lakierniczej, można zarówno zerwać tylko matę wygłuszającą i ewentualnie pomazać czymś trochę podwozie i elementy zawieszenia na co nie dają żadnej gwarancji lub nawet wymienić ramę z kompletnymi elementami zawieszenia (naprawdę grube pieniądze). W dokumentacji potwierdzamy tylko podpisem wykonanie usługi i nawet nie dostajemy ksera tego mało ważnego dokumentu i tu zaczyna się pole do popisu nieuczciwych serwisów. Zgłoszenie do centrali wykonania akcji serwisowej konkretnego pojazdu z wyszczególnieniem czasu, elementów wymienionych i rodzaju dokonanych napraw nie jednego by powaliło na ziemię, a przynajmniej na wygodne kanapy i fotele w poczekalniach dealerów. Życzę smacznej kawy w oczekiwaniu na "darmowy" przegląd naszych ukochanych ZAFIREK :lol:

el_guapo

#57 Post autor: el_guapo »

Jestem PO konserwacji sanek

Umówiłem się w środę, dziś samochód pod 2h zjechał z podnośnika.
Jako że auto jest z Włoch i z 11.2003 stwierdzono, że sanki nadają się do konserwacji a nie do wymiany. Oczywiście nie dostałem żadnego świstka, że coś było robione ALE po 3latach mam przyjechać na kontrolę i wtedy będzie podjęta decyzja co z tym robić dalej.

Awatar użytkownika
timi68
Zafiromaniak
Posty: 794
Rejestracja: 08 lip 2009, 16:50
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Volvo S60 D5 AWD 215/440
Model: II
Oznaczenie silnika: D5-2.4
Gender:

#58 Post autor: timi68 »

Ja też załapałem się na konserwację sanek. Dziś od 11 do 12.10 autko było na podnośniku, mechanik odkręcił osłonę i robił konserwacje, nie wymieniano żadnych elementów, bo widziałem przez szybę. Autko z Francji.

markoboniek

#59 Post autor: markoboniek »

WITAM WSZYSTKICH!!!Ja również ściągałem osłonę pod silnikiem i dopatrzyłem się dziur w sankach po wstępnych oględzinach stwierdziłem że można temu zaradzić i wyeliminować problem raz na zawsze poprzez wspawanie półautomatem spawalniczym w miejscu uszkodzenia płaskownika z blachy ''kwasówki''która nigdy nie zgnije w tak newralgicznym miejscu.Teraz czekam tylko na ocieplenie i zabiorę się do naprawy nieszczęsnych sanek

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#60 Post autor: Lorry »

Ale po co skoro to jest darmowa akcja na koszt Opla. Podjedź do serwisu i na podstawie Vinu dowiesz się czy się kwalifikuje czy nie ;) Jakby się nie kwalifikowała to wtedy mozna by się bawić spawarką

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie”