[A] Problemy związane z oświetleniem kabiny - wnętrza

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
marwisn
Mieszkaniec
Posty: 398
Rejestracja: 21 maja 2010, 21:08
Lokalizacja: Poznań
Model:

#46 Post autor: marwisn »

Tak. Jak dasz większy rezystor to cześć prądu zamiast do zasilenia diody pójdzie w ciepło wytworzone przez rezystor.

Kup rezystory (kilo-ohmy): 1,10,50,100 itd. kup przynajmniej 2 watowe. Wpinaj po kolei i obserwuj efekt. Dobierz Twoim zdaniem najlepszy.

tomuch4

#47 Post autor: tomuch4 »

Witam, mam problem z oświetleniem wewnątrz auta mianowicie działało wszystlo ok do czasu kiedy siadła mi centralka od centralnego zamka (poszla ścieżka trzeba było zalutować ) centralka została naprawiona wszystko ładnie działa a oświetlenie znikneło sprawdziłem wszystkie bezpieczniki są całe a oświetlenia brak
pozdro

mmaarriiaann

#48 Post autor: mmaarriiaann »

Witam, ja podświetliłem czymś takim:
schowek, bagażnik i z przodu włożyłem takie "żarówki"

http://img62.imageshack.us/img62/1518/ledy.jpg

do lampki nad środkowym rzędem wkładam takie jak te tylko minimalnie krótsze

http://img443.imageshack.us/img443/5008/ledyw5w.jpg

efekt jest super, oczywiście jak wyżej koledzy wspominali ze ledy lekko świecą, u mnie jest to samo ale nie ma to żadnego wpływu na rozładowywanie akku
pozdrawiam

powerman30

#49 Post autor: powerman30 »

witam
panowie wiem że to nowy temat lecz muszę go szybko rozwiązać,a oto i problem
światła przeciwmgielne tylne nie świecą, bezpieczniki sprawdzone, przekażnik załącza się i zapala się kontrolka że są włączone dodam tylko że to wersja angielska przemieniałem żarówki sprawdzałem kable poprzecierane poizolowałe i nadal nic a tu pajace nie chcą podbić przeglądu

[ Dodano: Sro Kwi 11, 2012 01:09 ]
dodam jeszcze ze nie mam haka,,,,,

[ Dodano: Sro Kwi 11, 2012 18:35 ]
odpowiem sam sobie bo już zrobiłem,i problem tkwił w złączce na hak oczywiście ja go nie mam,ale złączka była, wystarczyłą ją podgiąć i git świecą :piwo:

Smerfetka

#50 Post autor: Smerfetka »

Witam

Jak każdy prawie mam problem tzn nie mam oświetlenia wewnątrz auta... Nie działa nic- podświetlenie tablicy rozdzielczej, światła w środku, w drzwiach, przyciemnianie lusterka itp itd Zaznaczam że jako kobieta jestem całkiem zielona ale chciałabym spróbować jednak zrobić coś sama (o ile nie będzie to zbyt skomplikowane :mrgreen: ) zanim zapłacę elektrykowi za coś banalnego :P

Z góry dziękuję za pomoc bo jak widzę służycie super radami i opis jest na tyle prosty że nawet taka niemota samochodowa jak ja rozumie :lol:

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Tunio999
Zafiromaniak
Posty: 5255
Rejestracja: 15 gru 2011, 21:09
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Auto: ex ZB 1.8 SPORT
Model: 2008
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#51 Post autor: Tunio999 »

Smerfetka pisze:Witam

Jak każdy prawie mam problem tzn nie mam oświetlenia wewnątrz auta... Nie działa nic- podświetlenie tablicy rozdzielczej, światła w środku, w drzwiach, przyciemnianie lusterka itp itd Zaznaczam że jako kobieta jestem całkiem zielona ale chciałabym spróbować jednak zrobić coś sama (o ile nie będzie to zbyt skomplikowane :mrgreen: ) zanim zapłacę elektrykowi za coś banalnego :P

Z góry dziękuję za pomoc bo jak widzę służycie super radami i opis jest na tyle prosty że nawet taka niemota samochodowa jak ja rozumie :lol:

Pozdrawiam
Proponuję najpierw posprawdzać bezpieczniki ;) OPIS BEZPIECZNIKÓW
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej."
- Albert Einstein

<<< Pozdrawiam Tunio999 >>>

Smerfetka

#52 Post autor: Smerfetka »

Głupie pytanie ale gdzie znajdę te bezpieczniki? :lol:

Awatar użytkownika
Tunio999
Zafiromaniak
Posty: 5255
Rejestracja: 15 gru 2011, 21:09
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Auto: ex ZB 1.8 SPORT
Model: 2008
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#53 Post autor: Tunio999 »

Smerfetka pisze:Głupie pytanie ale gdzie znajdę te bezpieczniki? :lol:
Pod kierownicą z lewej strony :P (jest tam zaślepka, którą należy wyciągnąć)
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej."
- Albert Einstein

<<< Pozdrawiam Tunio999 >>>

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#54 Post autor: firek »

Smerfetka, proponuje jeszcze sprawdzic czy przypadkiem nie masz skręconego na potencjometrze(pokrętle) ściemnienia na maksa.
Z lewej strony pod włącznikiem swiateł jest jest takie pokrętło które odpowiada za jasność swiecenia podświetlenia w Zosi. Moze ktoś w czasie sprzątania przez przypadek wyregulował na ciemność ;)

Smerfetka

#55 Post autor: Smerfetka »

Sprawdziłam bezpiecznik (tzn wymieniłam), pokrętło to też nie jest. Nie wiem co jest bo nie ma oświetlenie kabiny ale lampka w lusterku i na przycisku od otwierania szyb już tak... No i nie działa domykania szyb o ile je powinnam mieć tzn chyba we wszystkich Zośkach to było :P

Dzięki za pomoc- może coś jeszcze dacie radę podpowiedzieć, jak nie to elektryk bo zaczyna mnie wkurzać brak tego oświetlenia...

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#56 Post autor: firek »

Smerfetka, Co do domykania szyb to nie wszystkie Zosie miały tzw moduł komfortu umozliwiajacy domykanie szyb kluczykiem, tznz; poprzez włozenie kluczyka do zamka i jego przytrzymanie po zamknięciu drzwi.
Jesli chodzi o domykanie z pilota to taka opcja tylko po dołożeniu odpowiednich tranzystorków w module(musi byc domykanie z kluczyka).
Co do problemów z oswietleniem to podswietlenie deski działa??, Jesli nie i to nie pokretło i nie bezpieczniki i nie żarówki to za podswietlanie i za oswietlenie wnetrza opowiada w sposób posredni multimetr-trzebaby próbować podmieniać.

Smerfetka

#57 Post autor: Smerfetka »

Dzięki za odpowiedź co do domykania- widocznie tego nie mam albo nie działa :D Mało ważne... ogólnie to podświetlenie deski działa, żarówki odrzucam bo nie możliwe żeby się wszystkie przepaliły... pokrętło nie, bezpieczniki jeszcze raz sprawdzę dla pewności,a ten multimetr da się samemu wymienić czy to już mechanika za wysokich lotów? :)

[ Dodano: Nie Maj 13, 2012 10:34 ]
Odwołuje prośbę- po dokładnym obejrzeniu instrukcji zauważyłam ze sprawdziłam dwa bezpieczniki bo jednego nie zauważyłam, oczywiście tego, który odpowiada akurat za to co się nie świeci ;) ehhh Baby :lol:

mpendzik

#58 Post autor: mpendzik »

Witam
A ja mam takie pytanko - czy jest możliwość zgaszenia oświetlenia wewnętrznego przy otwartych drzwiach ??. Często coś robię w samochodzie i denerwuje mnie to że niepotrzebnie się świecą żaróweczki :-)
Pozdrawiam serdecznie

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#59 Post autor: firek »

mpendzik, nie ma innej metody niż wyjęcie bezpiecznika.

mpendzik

#60 Post autor: mpendzik »

To pozostaje gdzieś dorobić pstryczek elektryczek... albo wymienić oświetlenie kabiny takie z wyłącznikiem..
Pozdrawiam i Dziekuję

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”