Problemy związane z użytkowaniem xenonów

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
olo018

#46 Post autor: olo018 »

Tak po stronie filtra tak ale po przeciwnej jest mało miejsca , i nic do wymontowania .

dymonmarek

#47 Post autor: dymonmarek »

Witam ponownie.
Na początek wielkie dzięki dla "oloO18" za linka do żarników ( http://allegro.pl/oryginalne-zarniki-xe ... 49251.html ), zamówiłem wczoraj o 14 a dzisiaj o 11 były już w domu.

Zamówiłem dwa i dwa wymieniłem, całość trwała około 30 minut, po prawej trza było wymontować filtra powietrza bo dostęp masakryczny, natomiast po lewej trochę pocharatałem ;) łape bo tam faktycznie nie ma co zdemontować a dostęp jeszcze gorszy.

Teraz odpowiadam na pytanie 'oloO18" co do dostępu do kierunkowskaza teoretycznie da się to zrobić bez demontażu lampy i zderzaka ale nobla temu komu się to uda. :lol:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d07 ... 917ac.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/892 ... ddd6a.html
po jednej i po drugiej stronie mamy taką mała dziurę prostokątna do której ledwo wchodzi łapa, jak już ją włożymy to można wyczuć kapturek osłaniający żarówkę kierunkowskaza.
Patrząc na obrazki w "Sam naprawiam Opla zafire" można by spróbować wymieć w ciemno, jak się nie uda no to trza innej metody ale jakiej to nie wiem. Dowiem się jak mi padnie żarówka od kierunku ;)

Pozdrawiam
Marek

olo018

#48 Post autor: olo018 »

Nie ma za co , a te dziury to nie do wymiany żarówki w mojej lampie zobacz na zdjęciu nie ma dojścia do żarówki od tyłu lampy ?? nie wiem jak to zaprojektowali ale lipa jak będzie trzeba ściągać szkło z lampy?.

http://img100.imageshack.us/img100/6093/sam0107n.jpg

dymonmarek

#49 Post autor: dymonmarek »

Chodziło mi o dziury w wewnętrznej stronie błotnika u mnie po obu stronach wchodzą tam peszle plastikowe z kablami. Na pierwszym zdjeciu dziura nad zółtym wlewem płynu do spriskiwacza, a na drugim dziura wypada mnniej więcej w połowie boku filtra powietrza. Lampy mam takie same jak Ty.

Jak wsadziłem tam łape to czułem ten kapturek pod którym jest żarówka kierunku.

Pozdrawiam

olo018

#50 Post autor: olo018 »

Tak ale ja wymontowałem lampę i to wygląda jak dojście do żarówki ale nim nie jest ,wszystko zalane plastikiem i nie wyciągniesz żarówki.

dymonmarek

#51 Post autor: dymonmarek »

A to przepraszam nie wgryzałem się w temat aż tak mocno, ale życze powodzenia. Jak coś znajdę lub wykombinuje to dam znać.

Awatar użytkownika
oki
Mieszkaniec
Posty: 399
Rejestracja: 11 kwie 2010, 23:15
Imię: Darek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Zafira B 2.0 Panorama
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LER
Gender:

#52 Post autor: oki »

Żarówka jest za tym okrągłym grzybkiem co zrobiłeś zbliżenie, ja akurat tego grzybka nie mam i musiałem dorobić sobie zaślepkę.
Czy tak czy inaczej tam jest oprawka z żarówką.

olo018

#53 Post autor: olo018 »

Tak ,ale to jest tak jak odlane całe z plastiku i chyba trzeba by to odciąć .

sQcha

#54 Post autor: sQcha »

olo018 pisze:Tak ,ale to jest tak jak odlane całe z plastiku i chyba trzeba by to odciąć .
To chyba nie jest odlane, tylko trzeba mocno pociągnąć.

Awatar użytkownika
oki
Mieszkaniec
Posty: 399
Rejestracja: 11 kwie 2010, 23:15
Imię: Darek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Zafira B 2.0 Panorama
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LER
Gender:

#55 Post autor: oki »

Tak na logikę, to wszędzie by dali zaślepki a do jednej jedynej żarówki od kierunków nie.
Było by to bez sensu, do tego zdjęcie klosza tak jak piszesz nie jest sprawą prostą bo jest wklejany.
Spróbuj to przekręcić najpierw czy się nie otworzy, bo nie pamiętam czy to jest na zaczepach czy tylko na wcisk.
Ale sądzę ze jest to wcisnięte i jest taki sam dostęp jak do żarówki od długich i postojowych.

olo018

#56 Post autor: olo018 »

próbowałem to kleszczami wyciągnąć przekręcić to zaczęło się urywać ten krzyżak z tyłu grzybka ,to wygląda normalnie jak całość :|
Oczywiście na wyciągniętym reflektorze ,to jak wymienić ją w aucie na drodze ??

Awatar użytkownika
oki
Mieszkaniec
Posty: 399
Rejestracja: 11 kwie 2010, 23:15
Imię: Darek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Zafira B 2.0 Panorama
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LER
Gender:

#57 Post autor: oki »

qcze, to może u mnie ktoś to odciął dla tego nie miałem zaślepek, czy tak czy inaczej zakrywki od spreya pasują na wcisk chyba po plaku uzyłem.
Ale to dziwne by było aby na stałe to zrobili, bez sensu.

patryk

#58 Post autor: patryk »

Z ta zaslepka to bardzo mozliwe! W vectrze c ori (biksenon) trzeba rozklejac klosz by wymienic kierunek...

kinio

#59 Post autor: kinio »

Witam! potrzebuje kupic adapter do xenonów tylko nie wiem jaki, moze ktos juz kupował . prosze o zdjecie lub namiary. Dzieki i pozdro . :driver: zoska A 2000 r
Ostatnio zmieniony 22 lip 2011, 18:12 przez kinio, łącznie zmieniany 1 raz.

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#60 Post autor: Lorry »

Weź to wywal i błagam nie oślepiaj innych :!:

Obym Cię nigdy nie spotkał nocą na tych "światłach" :roll:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”