[A] Znalazłem złącze, wtyczkę, gniazdo, przycisk - do czego?

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
saygon
Świeżak
Posty: 19
Rejestracja: 06 sty 2020, 11:17
Imię: Jarosław
Lokalizacja: Unislaw
Auto: Opel Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: x20dtl

#451 Post autor: saygon »

Witajcie ! Mam pytanie ,od kiedy posiadma Zafire to nie dzalal mi obrotomierz ,sprawdzalem juz czujnik wału ,przwewody przy alternatorze ,a teraz sprawdzam w lewym nadkolu przewody od czujnika ABS i dzis zauważyłem ze sa tam dodatkowe dwa cieniutkie przewody (wisza luzem ) nie wiem gdzie je dac od czego one moga byc ?
Załączniki
DSCN6676.JPG

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#452 Post autor: Dziadek13 »

Impulsy na obrotomierz idą z czujnika obrotu wału, koniec kropka. Czujnik sprawny bo silnik pracuje ale wyjście z ecu na licznik już nie podlega kontroli sam wskaźnik obrotomierza jest zbudowany na silniczku.

Obrazek


Nie widać co bo zrobiłeś foto złączki i teraz pytanie czy to złączka impulsów ABS czy z klocków hamulcowych. jeżeli z lewej strony to i z ABS to też idą na licznik szybkościomierz, działa licznik? jak działa to ok. Jeżeli pod podpiętym komputerem nie ma błędów być może padł sam obrotomierz w liczniku one nie są drogie na aledrogo chodzi o licznik, troche roboty z jego wymianą jest.

viewtopic.php?t=30540
viewtopic.php?t=10779&start=30
Ostatnio zmieniony 06 gru 2020, 16:31 przez Dziadek13, łącznie zmieniany 3 razy.

saygon
Świeżak
Posty: 19
Rejestracja: 06 sty 2020, 11:17
Imię: Jarosław
Lokalizacja: Unislaw
Auto: Opel Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: x20dtl

#453 Post autor: saygon »

dziekuje za szybka odpowiedz...szybkosciomierz dziala bez problemu a jesli chodzi o obrotomierz to po właczeniu np wentylatora chlodnoicy dostaje jakis impuls i sie obraca przez moment po czym wraca na 0 Komp byl podpinany nawet 2x i nie wykazalo czujnika obrotow

kaczoreklom
Posty: 1
Rejestracja: 01 lis 2014, 13:09
Lokalizacja: Warszawa
Model:

#454 Post autor: kaczoreklom »

Dzień dobry,

Dzisiaj oglądając silnik zauważyłem, że jeden przewód, po prawej stronie auta mam luźny i do niczego nie podłączony. Czy ktoś może wie, do czego on jest? Cały dzień szukam w nci/google. Oglądam zdjęcia silników i sreacilem już nadzieję.

Zafira A 1.8 2004
LPG BRC
--
Z góry dziękuję za pomoc

Edit:
Dziękuję adminowi za przeniesienie mojego posta do odpowiedniego tematu. Pozdrawiam
Załączniki
Resized_20210113_181313.jpeg
Ostatnio zmieniony 13 sty 2021, 21:38 przez kaczoreklom, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”