[A] Problemy związane z szybą przednią (czołową)

Wszystko o karoserii na zewnątrz i wnętrzu (naprawy blacharskie, szyby, fotele, tapicerka, plastiki, bagażniki dachowe itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Anony Mous

#61 Post autor: Anony Mous »

opel a ac i oc tez masz w PZU i to ubezpieczenie za 66zl to dodatek ?

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#62 Post autor: MieHor »

to o czym pisze kolega bondzo001, to jest dodatkowa opcja do pakietu ubezpieczeniowego, ja też to wykupiłem, zachęcony tym, że w przypadku nieszczęścia z szybami wymiana na koszt PZU bez wpływu na ewentualne zniżki z AC

Anony Mous

#63 Post autor: Anony Mous »

hehe sorki za opla :) jeszcze chyba śpię :). Kurcze Allianz nie ma takiej opcji na razie ;/

TUX

#64 Post autor: TUX »

Hestia też ma toto - też "awaria" szyby nie wpływa na zniżki AC

bondzo001

#65 Post autor: bondzo001 »

Do OC i NW doplacilem pare zlotowek i juz sie to wrocilo ,no i szyba nowa.A do konca roku jeszcze troche czasu zostało. Ubezpieczenie jest rowniez wazne za granicami naszego kraju.Jak ktos duzo zafirka jezdzi, to według mnie warto.

Awatar użytkownika
guma75
Bywalec
Posty: 146
Rejestracja: 08 cze 2010, 13:49
Imię: Waldek
Lokalizacja: Hannover
Auto: Opel Zafira B 1,9CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#66 Post autor: guma75 »

Witam kolegów i mam pytanko . Dostałem kamieniem w przednia szybe i od kropki mam ryse 3 cm . Co robić ? Jeździć z tym ? Troszke szkoda szyby bo solarna i jest droga . Zamiennik kosztyje 360 zł z wymianą , a firmowa 440zł z wymiana , tylko jak będzie wyglądała zwykła szyba (zielona ) Czy ktoś wymieniał juz na zwykłą - porsze o porade -Pozdrawiam
GUMA75

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#67 Post autor: Lorry »

Inna sprawa że ktoś (chyba Zakropiolo) naprawiał właśnie coś takiego, potem raz wjechał w dziurę zimą i nie dość że się odnowiło , to jeszcze się powiększyło i konieczna była wymiana szyby...

Jeżeli pękniecie idzie w strone krawedzi szyby może być kiespko :/

giant19s

#68 Post autor: giant19s »

guma75 pisze:Witam kolegów i mam pytanko . Dostałem kamieniem w przednia szybe i od kropki mam ryse 3 cm . Co robić ? Jeździć z tym ? Troszke szkoda szyby bo solarna i jest droga . Zamiennik kosztyje 360 zł z wymianą , a firmowa 440zł z wymiana , tylko jak będzie wyglądała zwykła szyba (zielona ) Czy ktoś wymieniał juz na zwykłą - porsze o porade -Pozdrawiam
Kilka dni temu naprawiałem podobne odbicia w ojca Mondeo. Taką fają maszynkę przykładają do szyby i zatapiają wszelkie ubytki. Nie ma śladu po uszkodzeniach. Jeździ starszy autem dalej i nic się z szybą nie dzieje. Koszt naprawy do 70 zeta czyli cena do przyjęcia w porównaniu z kupnem nowej szyby ;)

Nie ma się co czaić tylko jechać załatać dziurę i jeździć. Będzie miała pęknąć to pęknie. ;)

ZAKROPIOLO

#69 Post autor: ZAKROPIOLO »

Lorry pisze:Inna sprawa że ktoś (chyba Zakropiolo) naprawiał właśnie coś takiego, potem raz wjechał w dziurę zimą i nie dość że się odnowiło , to jeszcze się powiększyło i konieczna była wymiana szyby...

Jeżeli pękniecie idzie w strone krawedzi szyby może być kiespko :/
Nie potwierdzam, owszem miałem przypadek samoczynnego pęknięcia szyby w zimę lecz puki co na razie nic z tym nie robię. Pęknięcie się nie powiększa więc na razie odpuściłem. pan w serwisie od szyb powiedział, że jeśli pęknięcie jest od krawędzi szyby nic z tym nie zrobi-szyba do wymiany.

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#70 Post autor: Lorry »

A to przepraszam, żle zapamietałem :oops:

MarcinGTD

#71 Post autor: MarcinGTD »

Ja pękniętą szybe naprawiłem idąc do PZU
wykupując ubezpieczenie PZU Auto Szyba za 99 zł
po miesiacu zadzwoniłem ze pękła jak przejezdzałem przez przejazd kolejowy
poo 3 dnich w JAAN'ie mi wymienili na nową

Anony Mous

#72 Post autor: Anony Mous »

Dobre :piwo: Już wyjątkowo nie trawię PiZetjU. Szczęście, że nie chcieli robić oględzin przy ubezpieczaniu.

ZAKROPIOLO

#73 Post autor: ZAKROPIOLO »

He he,polak potrafi....

EkspertWARTA

#74 Post autor: EkspertWARTA »

Niestety, nasze drogi nie są komfortowe i uszkodzenie szyby w samochodzie nie należy do rzadkości. Ktoś może korzystał już z ubezpieczenia Warta Auto-Szyby? Dobrą opcją w tym ubezpieczeniu jest to, że wypłata odszkodowania z jego tytułu nie wpływa na zmianę klasy bonus-malus w AC.

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#75 Post autor: MieHor »

W nielubianym PZU też tak jest, ale jeszcze nie musiałem z tego korzystać i niech tak zostanie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karoseria i wnętrze”