Montujemy hak w ZA

Wszystko o karoserii na zewnątrz i wnętrzu (naprawy blacharskie, szyby, fotele, tapicerka, plastiki, bagażniki dachowe itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Zafirek

#76 Post autor: Zafirek »

witam.za przegląd płaciłem 30zł,wpis do dowodu szok-darmo

castagnet

#77 Post autor: castagnet »

Panowie, a do czego służą te 2 wygięte blachy z 3 otworami?
Widze że w każdym nowym haku są one w zestawie.
Bo mam do kupienia haka za 100zł ale gołego bez tych blach i nie wiem czy one nie są potrzebne.

cieniassss

#78 Post autor: cieniassss »

Panowie, a do czego służą te 2 wygięte blachy z 3 otworami?
zapewne podstawki pod gniazdo elektryczne

castagnet

#79 Post autor: castagnet »

Podstawka jest z takiej cienkiej blaszki i jest jedna. A to sa grube blachy maja chyba z 1cm grubosci.

cieniassss

#80 Post autor: cieniassss »

no to podkładki pod śruby mocujące

Skasowany użytkownik 8511

#81 Post autor: Skasowany użytkownik 8511 »

castagnet pisze:Podstawka jest z takiej cienkiej blaszki i jest jedna. A to sa grube blachy maja chyba z 1cm grubosci.

Te dwie blachy są do przykręcenia belki haka do podłuznicy,

Debian30

#82 Post autor: Debian30 »

Panowie jestem włascielem zafirki od dwóch dni i dzisiaj akurat muszę zaholować sąsiada do elektryka. W tylnim zderzaku mam zaślepke i domniewam, że jest ona od zaczepu holowania. Próbowałem ją ściągnąć ale za chiny nie chce pójśc, POwiedźcie jak ja zdjąć bo nie chce zaraz czegoś połamać.

Awatar użytkownika
Rybka
Zafiromaniak
Posty: 2733
Rejestracja: 11 lut 2012, 19:53
Imię: ROBERT
Lokalizacja: Wólka Ogryzkowa[RPZ]
Auto: ZAFIRA B
Model: CDTI
Oznaczenie silnika: Z19DTL
Gender:

#83 Post autor: Rybka »

Jeśli chodzi ci o małą zaślepkę to naciska się ją u góry i wtedy odskakuje. Naciskasz w to wgłębienie.
A jeśli ci chodzi o zaślepkę prostokątną haka to u dołu masz takie przesuwane zaczepy.
Jest też możliwość że nawet jak ściągniesz małą zaślepkie to i tak nie wkręcisz ucha holowniczego gdyż wzmocnienie haka przebiega na drodze otworu ucha do holowania.
Ale jeśli nie wkręcisz ucha do holowania to zawsze linkę można zapiąć na hak od przyczepki.

Debian30

#84 Post autor: Debian30 »

sory ale nie rozumiem. na tylnim zderzaku po mniej więcej prawie stronie mam zaślepke prostokątkna i ona ma takie wgłębienie. Rozumiem, że mam nacisnać na to wgłębienie i tam muszę jeszcze coś wkręcać??
"Ale jeśli nie wkręcisz ucha do holowania to zawsze linkę można zapiąć na hak od przyczepkię gdyie on się znajduje. Jak zaglądałem to pod spodem z tyłu mam jakies mocowanie koła zapasowego. Panowie przepraszam ale jakieś zdjęcie ??

Awatar użytkownika
Rybka
Zafiromaniak
Posty: 2733
Rejestracja: 11 lut 2012, 19:53
Imię: ROBERT
Lokalizacja: Wólka Ogryzkowa[RPZ]
Auto: ZAFIRA B
Model: CDTI
Oznaczenie silnika: Z19DTL
Gender:

#85 Post autor: Rybka »

Tak naciskasz na to wgłębienie, bez obaw nic nie zepsujesz, i wkręcasz ucho haka.
Sorki myślałem że masz też hak do przyczepki i dlatego napisałem że możesz o niego linkę zaczepić.

Debian30

#86 Post autor: Debian30 »

a ucho haka gdzie będe miał ???? :)

Awatar użytkownika
Rybka
Zafiromaniak
Posty: 2733
Rejestracja: 11 lut 2012, 19:53
Imię: ROBERT
Lokalizacja: Wólka Ogryzkowa[RPZ]
Auto: ZAFIRA B
Model: CDTI
Oznaczenie silnika: Z19DTL
Gender:

#87 Post autor: Rybka »

W bagażniku pod wykładziną jest schowek, tam powinien byc podnośnik, klucz do kół i ucho.

Debian30

#88 Post autor: Debian30 »

Z tego co kojarze to ucha tam nie było. W każdym razie dziękuje Ci bardzo za pomoc!!! Uciekam jeszzce raz luknąć jak to wygląda.

Awatar użytkownika
Rybka
Zafiromaniak
Posty: 2733
Rejestracja: 11 lut 2012, 19:53
Imię: ROBERT
Lokalizacja: Wólka Ogryzkowa[RPZ]
Auto: ZAFIRA B
Model: CDTI
Oznaczenie silnika: Z19DTL
Gender:

#89 Post autor: Rybka »

Jeśli go nie ma u ciebie to musisz niestety kupić.
Bez niego nie zaholujesz nikogo i nikt ciebie też nie da rady holować, bo do przodu tez się go wkręca.

Koenig
Bywalec
Posty: 164
Rejestracja: 18 paź 2012, 09:27
Lokalizacja: PL
Model:

#90 Post autor: Koenig »

Rybka pisze:Jeśli chodzi ci o małą zaślepkę to naciska się ją u góry i wtedy odskakuje. Naciskasz w to wgłębienie.(...)
A ta zaślepka zasłaniająca otwór od haka jest na jakimś zawiasie czy zatrzasku? Pytam, bo jakiś czas temu z ciekawości próbowałem ją uchylić/otworzyć, ale miałem wrażenie, że jak ją raz wyciągnę to później nie da sie jej z powrotem zamontować a nie chciałbym jeździć z dziurą tak jak sie czasami widzi w niektórych autach na ulicach.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karoseria i wnętrze”