UBEZPIECZENIE do Zafiry - jakie, gdzie?

Czy to auto warto kupić? Co o nim sądzą inni forumowicze? Tutaj możecie się do woli pytać o auta z ogłoszeń.

Moderator: Tunio999

Wiadomość
Autor
budrys

#91 Post autor: budrys »

ja mam ubezpieczenie w PTU pelen pakiet czyli OC AC NNW AAS SZYBY 1659zł na roczek przy pełnych znizkach, auto zarejestrowane w Warszawie ubezpieczone na kwote 27tys ;)

chinek

#92 Post autor: chinek »

ubezpieczyłem swoje autko w Warcie OC+AC+NW kradzież assistance bez limitów km (pakiet złoty+) 1211zł
ubezpieczenie jedynie bez szyby bo jest kamyk

konkurencja (link4, mbank, hdi) od 1800 do 2200

auto ubezpieczone na 21800

Anony Mous

#93 Post autor: Anony Mous »

Ubezpieczone w PZU, full, na wartość 48 tys.: opłata 1700 z groszami :|

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#94 Post autor: Bodek »

Zafira B - 27-10-2007 - wersja COSMO, ubezpieczona w HESTI OC, AC, NNW, assistance z samochodem zastępczym plus szyby - 1504zł

Miałem szkodę z AC załatwiona w ciągu 2 tygodni, kasa na koncie, agent był na drugi dzień - nie można narzekać !!!!!!!!

lapm

#95 Post autor: lapm »

Ja ubezpieczylem w Allianz Direct (poprzednio przy pakietach wyszlo taniej w zwyklym Allianz) na 39500zl AC 922 OC 371 NNW 50 full znizki lacznie 1343 jest tam assitance, ale działa powyżej 30km od miejsca zamieszkania (dziala w miejscu zamieszkania, przy zlapaniu gumy, awarii wycieraczek/pasow bezpieczenstwa, zatrzasniecia/awarii kluczykow). Z tego co się pytałem obsluga assistance w Allianz nie wplywa na podwyzszenie ubezpieczenia.

Doswiadczenia:
- Allianz Direct z OC sprawcy wyplacil szybko bez problemowo wycena tez dobra;
- Compensa z OC sprawcy szybko załatwili wycene/ogledziny i otrzymalem w ten sam dzien na maila, pozniej okazało się, że jeszcze były inne szkody i bez problemow doliczyli po dostarczonych zdjeciach , wycena dobra i pieniądze na koncie byly w ciagu 2 dni od mojej zgody z wycena, a calosc trwala 1,5tyg;
- LINK4 z OC sprawcy - tragedia auto jeszcze na gwarancji nie cale 2 lata, klapa tylna z uszkodzonymi wzmocnieniami i podobno nie do zrobienia, a w wycenie nie do wymiany tylko do zrobienia... wszystko mialo odbywać sie bezgotówkowo w ASO, ale LINK4 na infolini mowili swoje, a pisma byly inne i wszystko dlugo trwalo, bo pisemnie przez poczte...
- PZU z AC - niekorzystna wycena, a wszyscy mowili, ze u nich to nie ma problemu, moze trafilem na zlego likwidatora;
- PZU z mojego OC - b. korzystna wycena dla pokrzywdzonego z tego co rzeczywiście się stało, bo do mnie po miesiacu przyszlo pismo z jego wycena, czy potwierdzam, ze zaszło takie zdarzenie (nie bylo wzywanej policji)

Awatar użytkownika
Pawel
Debiutant
Posty: 29
Rejestracja: 28 paź 2010, 11:52
Imię: Paweł
Lokalizacja: Wągrowiec
Auto: Opel Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#96 Post autor: Pawel »

AXA DIRECT - Full pakiet 60% zniżki - 1052 zł na rok.

Jeżeli chodzi o AXA DIRECT to mogę powiedzieć w skrócie tak:

szybko,sprawnie i profesjonalnie.
Każdemu zdarza się być głupcem przynajmniej przez 5 minut dziennie.
Mądrość polega na tym, by nie przekroczyć limitu.

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#97 Post autor: MieHor »

Mam taką drobną uwagę, oprócz informacji gdzie, jakie opcje, zniżki-zwyżki, doświadczenia z tymi ubezpieczycielami, wysokość składki, dobrze byłoby podawać także sumę ubezpieczenia, która tak naprawdę jest podstawą wyliczenia składki i byłaby miarodajnym punktem odniesienia dla ewentualnych porównań

Szymon78

#98 Post autor: Szymon78 »

Jako ze 30-11 mija roczek ;) przygody z Zosią to ubezpieczyciel przysłał mi jałmużnę do wpłaty :D
OC+AC Standard bez wkładu +NNW+Assistance MINI+Szyby -1550,40pln -przy wycenie auta na 39000pln
Zniżka OC mam max, AC -mój drugi rok z tym ubezpieczeniem stad wiadomo dlaczego więcej bulę.

gosia

#99 Post autor: gosia »

Szymon Jankowia pisze:AC -mój drugi rok z tym ubezpieczeniem stad wiadomo dlaczego więcej bulę.
To samo przeżywam...właśnie... :/ i wcale mi się to nie podoba... :evil:

Szymon78

#100 Post autor: Szymon78 »

zapomniałem dopisać.. ubezpiecznei w LIBERTY DIRECT

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#101 Post autor: MieHor »

Szymon Jankowia, a nie napisałeś u kogo albo jaki ubezpieczyciel, bo jak porównuje Twoją kwotę z tym co ja zapłaciłem w PZU, gdzie jestem od zawsze, to i tak lepiej Cię wyceniono.

Szymon78

#102 Post autor: Szymon78 »

Kolego MieHor . popatrz wyzej.. jajko ze GOSIA mnie ubiegła to nie zdarzyłem edytować :lol:
LIBERTY DIRECT

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#103 Post autor: MieHor »

Jakoś nie mogę się przekonać do innych ubezpieczycieli, a znane mi doświadczenia znajomych, w szczególności w związku z likwidacją szkód przez ubezpieczycieli typu direct lub innych typu "krzak" strasznie mnie zniechęcają do kontaktu z nimi. Mój związek z PZU trwa już ponad 35 lat z wyjątkiem 1,5 rocznego epizodu z Westą, która wiadomo jak skończyła. W PZU nigdy nie miałem problemów z likwidacją szkody i nie musiałem też dopłacać do naprawy, ale niestety ta firma nie jest najtańsza.

Szymon78

#104 Post autor: Szymon78 »

rozumiem.. ale mając opcję PZU za 2550pln a LD 1650 (mowie o początku przygody z AC i Zosią) decyzja była oczywista..

Nie zakładam ze będę tłukł auto co chwile i musiał korzystać z ubezpieczenia... (odpukać od 9 lat bez żadnej większej przygody. To moje pierwsze AC wie narazie wypracowuje sobie max zniżki - później przyjdzie czas na weryfikacje profesjonalizmu ubezpieczycieli.. Obym nie musiał wogole ich odwiedzać) :P
Plusem zapewne jest to iz po mieście -POZNAŃ (większe ryzyko uszkodzeń) w 90% tłuke sie leciwym Peugeocikiem który idealnie nadaje sie do tego typu zadań.

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#105 Post autor: MieHor »

Kwotę, którą wymieniłeś na pewno musiałbym wybulić w Poznaniu (mieszkałem tam 30 lat), tu gdzie teraz mieszkam za cały pakiet (OC-AC-NW-Assistance+szyby) zapłaciłem ok. 1700,0 zł/rok (w tym niestety płacę frycowe za stłuczkę syna na mojej poprzedniej VB, ale już tylko do 04/2011)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o auta, porady przed zakupem”