[B] Światła do jazdy dziennej-programowanie

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
jupet
Świeżak
Posty: 8
Rejestracja: 01 sty 2013, 17:51
Lokalizacja: staszów
Model:

#91 Post autor: jupet »

dzieki
u mnie jest bardzo ubogo nawet spalania mi nie wyswietla
tylko navi hula
taki opcom to zwykly komputer co mechanicy maja czy tylko serwis
ja chcialem podpiac sobie dodatkowe swiatla led jako dzienne i nie moglem znalesc tematu, ale sie udalooczywiscie nie dzieki opcji szukaj, jest tam wszystko opisane co i jak dosc obszernie
dzieki za odpowiedz

Piotr
Bywalec
Posty: 163
Rejestracja: 05 gru 2009, 22:54
Imię: Piotr
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Opel Zafira B 1,9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH

#92 Post autor: Piotr »

jupet pisze:
u mnie jest bardzo ubogo nawet spalania mi nie wyswietla
tylko navi hula
taki opcom to zwykly komputer co mechanicy maja czy tylko serwis
Nie chce mi się wierzyć, że mając navi nie masz innych opcji a w tym parametrów spalania. Moja zośka jest z 2006 r i jak ją sprowadziłem to miała 3 latka i też byłem wkurzony, że jadąc samemu do Niemiec kupiłem z tak ubogą wersję komputera. Miałem na wyświetlaczu tylko radio i bluetooth. Nie wiem jak ten Helmut jeździł, ale po kilku dniach po sprowadzeniu, znający się na rzeczy gość wszystko mi aktywował. Komputera pokazującego spalanie pewnie zwykłym OP-COMem nie aktywujesz bo gość, który mi to robił miał S-TECHa, ale do aktywacji opcji o których wspominałem wystarczy zwykły OP-COM. Chłopaki na forum mają takie chińskie wynalazki i jak dobrze poszukasz to pewnie z Twojej okolicy kogoś znajdziesz co Ci pomoże i do tego żaden serwis nie jest Ci potrzebny. Powodzenia.

jupet
Świeżak
Posty: 8
Rejestracja: 01 sty 2013, 17:51
Lokalizacja: staszów
Model:

#93 Post autor: jupet »

ja mam pierwsze modele
bo z 2005 roku

jedno co dobre to nie mam DPF, tylko zwykle katalizatory 2 sztuki
no i jeszcze mankament to brak relingow musze sobie kupic bagazniki

popytalem i mam namiar na goscia co zmienia mapy zaplonu wiec pewnie z takim czyms tez sobie poradzi

kuba080

#94 Post autor: kuba080 »

Mam pytanko,
czy jest ktoś kto mógł by mi pomóc odnośnie zaprogramowania tych światełek z Olsztyna lub okolic (Warmia-Mazury).

Pozdrawiam ;)

ManiekW

#95 Post autor: ManiekW »

Witam, znalazlby sie ktos kto za browarka lub oplate mniejsza niz oferuje serwis uaktywni mi swiatelka do jazdy dziennej:-) Najlepiej z Rzeszowa lub okolic:-) Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#96 Post autor: Bodek »

ManiekW pisze:Witam, znalazlby sie ktos kto za browarka lub oplate mniejsza niz oferuje serwis uaktywni mi swiatelka do jazdy dziennej:-) Najlepiej z Rzeszowa lub okolic:-) Pozdrawiam
Spot Podkarpacie ;)
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

ManiekW

#97 Post autor: ManiekW »

Najblizszy 22 wiec jakos te kilka dni wytrzymam i teraz wiem co polowicy powiedziec zeby mnie z lancucha spuscila;-) Do zobaczenia w takim razie 22:-D

offca

#98 Post autor: offca »

Nie chcę zakładać nowego tematu więc piszę tu.

Pacjent:
Zafira B 2006r. z Bi-xenonami AFL.

Pytanie:
Czy mogę tak zaprogramować światła dzienne, żeby w pozycji AUTO świeciły tylko światła mijania i NIC innego oraz żeby soczewki nie skręcały za dnia (mam tak w służbówce Fordzie)?
Po zmierzchu chcę żeby wszystko działało tak jakbym włączył światła (podświetlenie deski, doświetlanie zakrętów itd.) :roll:

Awatar użytkownika
Flora
Zafiromaniak
Posty: 3178
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:46
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#99 Post autor: Flora »

Włączanie świateł mijania w dzień załatwi ustawienie w UEC i REC trybu 5. AFL nie da się wyłączyć dla trybu dziennego.

offca

#100 Post autor: offca »

Flora pisze:[...] AFL nie da się wyłączyć dla trybu dziennego.
Dzięki za szybką odpowiedź. Szkoda :?
Mam obawy co do żywotności tego mechanizmu przy "naszym" trybie jeżdżenia na światłach w dzień... :roll:

drahe
Mieszkaniec
Posty: 449
Rejestracja: 09 sie 2012, 09:13
Lokalizacja: Gliwice
Model:

#101 Post autor: drahe »

Po co w REC włączać tryb 5?Przecież ma czujnik zmierzchu.Wystarczy jak świeci się przód w dzień.
Diagnostyka komputerowa.Odzyskiwanie kodu security (Opel carpass). Rozszerzanie funkcji komputera pokładowego - wszystkie modele Opla.Dokładanie tempomatu i inne mody.Wymiana modułu CIM.

Awatar użytkownika
Flora
Zafiromaniak
Posty: 3178
Rejestracja: 14 paź 2013, 11:46
Imię: Marcin
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#102 Post autor: Flora »

drahe pisze:Po co w REC włączać tryb 5?Przecież ma czujnik zmierzchu.Wystarczy jak świeci się przód w dzień.
Masz rację, trochę się rozpędziłem. Przód oczywiście wystarczy, co więcej pytanie dotyczyło dokładnie włączenia samego przodu, a w trybie 5 świeci się również tył.

shaqal
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: 02 wrz 2011, 00:01
Lokalizacja: Grudziądz / Gdańsk
Model:

#103 Post autor: shaqal »

Nie są to światła dzienne więc przód i tył powinien sie świecić. Po zmierzchu dochodzą przednie pozycyjne i podświetlenie rejestracji.
!!! Diagnostyka: Opel, Saab, Audi, VW, Seat, Skoda, Citroen, Peugeot, Renault, BMW - 692 226 016 !!!

Awatar użytkownika
rafant4011
Zafiromaniak
Posty: 6706
Rejestracja: 29 wrz 2014, 15:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Warszawa Włochy[ESK]
Auto: Zafira B
Model: Cosmo
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#104 Post autor: rafant4011 »

Mam do Was pytanie co to są za skróty wariant 5 UEC i REC
Mógłby ktoś mi opisać krok po kroku jak mam włączyć światła do jazdy dziennej w mojej Zośce tak jak krowie na miedzy :D ???
zośka B światła z funkcją auto, bez xenonów z kolorowym wyświetlaczem (NAVI)

Awatar użytkownika
rafant4011
Zafiromaniak
Posty: 6706
Rejestracja: 29 wrz 2014, 15:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Warszawa Włochy[ESK]
Auto: Zafira B
Model: Cosmo
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#105 Post autor: rafant4011 »

PS nie mogę w temacie samodzielnie się doszukać gdzie krok po kroku jest to opisane :cry:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”