silnik 20dti

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
pawel 237

silnik 20dti

#1 Post autor: pawel 237 »

klubowicze opla zafiry mam pytanie pękł mi wał czy wymienić sam wał czy cały silnik dane auta opel zafira rok 2003 moc 101 km 20dti i zasadnicze pytanie od jakich innych opli podchodzi silnik do zafiry :?: :?: :?: :?:

KOPERNIK

#2 Post autor: KOPERNIK »

pawel 237 pisze:klubowicze opla zafiry mam pytanie pękł mi wał czy wymienić sam wał czy cały silnik dane auta opel zafira rok 2003 moc 101 km 20dti i zasadnicze pytanie od jakich innych opli podchodzi silnik do zafiry :?: :?: :?: :?:
Drogi Pawle ..

Po rozebraniu silnika i chcąc naprawić ten wał wydaje mi się że koszty będą nie małe bo wiem że nie zakończy się to na samym wale ,więc radziłbym ci poszukać na aukcjach lub szrotach drugiego silnika np z anglika i zamienić je a popsutego zostawić na części .

Wiem że w Astrach są jeszcze kładzione te silniki jaki ty masz DTI ale proponowałbym zostać przy silniku Zafiry bo jest pewność że wszystko będzie pasować ...

pozdrawiam

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#3 Post autor: Harry200 »

Tak jak napisał KOPERNIK można zobaczyć co się uszkodziło oprócz wału ale też jestem tego zdania że lepiej kupić jakąś używkę...

buli

#4 Post autor: buli »

A dlaczego tak sie stało wiesz moze? Ja miałem to samo! Naprawa nie ma sensu lepiej kupic cały goły silnik najlepij z anglika! Ja kupiłem z vectry C z Astry dwujki tez bedzie pasować lub vectry B. A jest u Ciebie juz dwumas? Podobno to on jak jest uszkodzony to urywa wał korbowy!!!

stiven

#5 Post autor: stiven »

ja bym proponował wstawić używkę gdyż przy urwanym wale w silniku mogło uszkodzić karter silnika lub inne części :piwo:

Awatar użytkownika
fliztar
Bywalec
Posty: 139
Rejestracja: 27 paź 2011, 20:13
Lokalizacja: Kraków
Model:

#6 Post autor: fliztar »

za używkę na znanym portalu zapłacisz ok 1600zł to chyba rozsądne pieniądze
Fliztar

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#7 Post autor: Harry200 »

W silnikach dwulitrowych przy uszkodzeniach dwumasy jest to często spotykany efekt czyli pęknięcie wału...

pawel 237

#8 Post autor: pawel 237 »

co do dwumasy rrówny rok temu wymieniłem na nową dwumase 1 zrobiłem na nim ok 2 tysiące km gdzieś czytałem że w rocznikach 2001 do 2003 były złej jakości montowane panewki

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”