[B] po myciu za dużo wody w komorze silnika?

Wszystko o karoserii na zewnątrz i wnętrzu (naprawy blacharskie, szyby, fotele, tapicerka, plastiki, bagażniki dachowe itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
rafalle

[B] po myciu za dużo wody w komorze silnika?

#1 Post autor: rafalle »

po myciu samochodu na myjni ręcznej otworzyłem maskę i zauważyłem, że w komorze silnika jest dużo wody

Szczególne przy bezpiecznikach (ciśnienie zerwało w jednym miejscu uszczelkę na podszybiu) i z drugiej strony przy filtrze powietrza.

A jak u was wygląda spawa ściekającej wody do komory silnika po myciu?

Czy przy bezpiecznikach i filtrze powietrza jest zupełnie sucho?
Może jakiejś bocznej uszczelki mi brakuje?

Awatar użytkownika
Tunio999
Zafiromaniak
Posty: 5255
Rejestracja: 15 gru 2011, 21:09
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Auto: ex ZB 1.8 SPORT
Model: 2008
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#2 Post autor: Tunio999 »

Odnośnie uszczelki kolego to cyknij fotkę i na pewno się ktoś wypowie :P ale według mnie coś jest nie tak skoro woda Ci się przedostaje :/
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej."
- Albert Einstein

<<< Pozdrawiam Tunio999 >>>

k_r_y_s
Świeżak
Posty: 10
Rejestracja: 29 gru 2012, 09:43
Lokalizacja: gdynia
Model:

#3 Post autor: k_r_y_s »

Mam to samo, nie wiem jak u Was ale u mnie nie ma korytek na błotnikach, Zafire mam od niedawna i sie zastanawiam czy nie powinno być jakichś dodatkowych plastikowych bądź gumowych korytek przy błotnikach bo po myciu mam pełno wody na filtrze powietrza i po drugiej stronie na puszce to samo, wątpie żeby nie było czegoś co odprowadza wodę

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#4 Post autor: Bodek »

Wygląda to tak jak na fotkach poniżej.

Obrazek Obrazek

uszczelka na podszybiu i ta pionowa guma powinny skierować wodę do kratek.
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

k_r_y_s
Świeżak
Posty: 10
Rejestracja: 29 gru 2012, 09:43
Lokalizacja: gdynia
Model:

#5 Post autor: k_r_y_s »

A co z wodą spływającą po masce ? W wielu samochodach błotniki są wygięte w kształt korytek i woda spływa w okolicach lamp a tutaj leci bezpośrednio na obudowę filtra

Wisla
Świeżak
Posty: 11
Rejestracja: 12 lip 2018, 11:53
Imię: Krzysztof
Auto: Opel Zafira 1.6 twinpor ecoflex
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z16XER

#6 Post autor: Wisla »

Mam to samo 1.6 2010rok.Otworzyłem maskę i obserwacja,polewałem szybę i miedzy wycieraczkami (początek od maski)wszystko schodzi do dwóch kanałów po bokach i jest dobrze ,ale jak leje za mocowaniem wycieraczki w stronę końca szyby do słupka bocznego woda nie wpada dołem na nadkole tylko wlewa sie na obudowę filtra powietrza a z drugiej strony na skrzynkę bezpieczników ,wkurzajace to jest!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Karoseria i wnętrze”