Awaria - co to może być ???

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
14021973

Awaria - co to może być ???

#1 Post autor: 14021973 »

Witam, Zafira A, 2.2 DTI,2002r. Wczoraj nagle podczas jazdy silnik nagle stracił obroty (chociaż wciąż pracował obrotomierz spadł do zera) i zapaliła się żółta kontrolka z chłodnicą i śmigiełkiem. Temperatura silnika była w normie (lekko poniżej 90 stopni). Po odczekaniu ok 20 minut gdy temperatura silnika spadła lekko poniżej 80 stopni silnik znowu bez niczego zapalił i mogłem dojechać do domu. Wczoraj ta sytuacja powtórzyła mi się jeszcze kilkukrotnie dokładnie wg. tego samego schematu. Co to może być ??? Przegrzanie silnika raczej nie wchodzi w grę - wskaźnik pokazuje mniej niż 90 stopni gdy komputer zgłasza problem. Auto już odstawiłem do mechanika ale ciekawi mnie co to mogło się stać (auto mam do odbioru dopiero za tydzień...). Ktoś może spotkał się już z takim problemem ?

Awatar użytkownika
scaniairizar
Mieszkaniec
Posty: 397
Rejestracja: 30 gru 2008, 15:09
Lokalizacja: małopolska
Model:

#2 Post autor: scaniairizar »

hm. to takie pierwsze pytanie

do kogo to w Krakowie oddałeś ?:>

drugie

jaki tam był wlany płyn chłodniczy ?
2.0 dti '01 i 1.9cdti '10. opcline
it's forfit śwagier!

14021973

#3 Post autor: 14021973 »

1. Nie wiem jaki był płyn wlany bo auto niedawno co kupiłem. Ostatnio dolałem jakiś płyn kupiony na stacji BP (do -22 stopni). Dolałem ok. 1 litr. Pisało że można mieszać z innymi glikolowymi (a chyba taki był wlany).
2. Znajomy polecił mi warsztat na ul. Nad Serafą 8. To jest między Bieżanowem a Wieliczką. Dość duży warsztat tylko dość ciężko tam trafić za pierwszym razem :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”