[DTI] Zepsuta pompka/klapka gaszenia vel "bączek"

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
konsul

[DTI] Zepsuta pompka/klapka gaszenia vel "bączek"

#1 Post autor: konsul »

Witam i przepraszam za skomplikowany tytuł wątku, ale co mechanik to inaczej nazywa ten element. Chodzi o gumowo-plastikowe urządzenie podciśnieniowe (zwane jeszcze czasem "gaszakiem"), zamocowane na kolektorze ssącym, które odpowiada za łagodne gaszenie silnika diesla. W moim DTI nie działa, co objawia się szarpaniem i telepaniem przy gaszeniu auta - trochę to irytujące, a przy okazji ponoć szybciej zużywają się poduszki silnika. Ale z naprawą jest kłopot i tu proszę szanowne forum o pomoc (nie znalazłem takiego tematu, więc zakładam nowy, może komuś jeszcze się to przyda).

Ów "bączek" jest podobno nierozbieralny i nienaprawialny - prawda to?
Jest on również ponoć nie do kupienia jako samodzielna część - to akurat chyba jest prawda; w ASO nie ma, w hurtowniach nie ma, na szrotach nie ma, na allegro nie ma do Opli. Aby pozbyć się uciążliwego szarpania trzeba kupić cały kolektor, razem z nowym "bączkiem", za jedyne 1700 zł. To ja przepraszam, wolę każdorazowo wysiąć, podnieść maskę i palcem sobie przesunąć tą dźwigienkę :!:

Czy ktoś z koleżeństwa jest w stanie cokolwiek mi doradzić w tym temacie? Jakieś zrób-to-sam, albo chociaż mechanika w Krakowie, który naprawi to kawałkiem gumy? (bo uszkodzona jest prawdopodobnie tylko membrana). Będę wdzięczny za wszelką pomoc (albo chociaż słowa otuchy ;) )

Pozdrawiam,
k.

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#2 Post autor: Lorry »

Na szybko to Diesel Service Kraków (http://www.diesel-service.com.pl/), niby głównie pompy ale wiem że Scania coś tam u nich robił i śmigało to to ;)

Może nawet Bartek miałby jakiś pomysł na to.

A co do używek to może tam coś będzie miał http://www.opel-czesci.com.pl/ Do ZA/VB powinni mieć trochę gratów ;)

konsul

#3 Post autor: konsul »

Dzięki, Lorry, zadzwoniłem do Opel-części i pojawiło się światełko w tunelu: "Jakieś mamy, ale czy do Zafiry, to szef będzie wiedział, proszę dzwonić w poniedziałek". Może akurat coś się trafi.

Awatar użytkownika
scaniairizar
Mieszkaniec
Posty: 397
Rejestracja: 30 gru 2008, 15:09
Lokalizacja: małopolska
Model:

#4 Post autor: scaniairizar »

czy ja wiem ? :>
jak bedziesz miał chwile w tym tygodniu, umówimy sie i popatrzymy na to ;)
2.0 dti '01 i 1.9cdti '10. opcline
it's forfit śwagier!

konsul

#5 Post autor: konsul »

Dzięki za ofertę pomocy, scaniairizar.

Zobaczę co powiedzą w Opel-części i skontaktuję się z Tobą.

Pozdrawiam,
k.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”