Wizyta w Autoryzowanym Serwisie Opla

Czy to auto warto kupić? Co o nim sądzą inni forumowicze? Tutaj możecie się do woli pytać o auta z ogłoszeń.

Moderator: Tunio999

Wiadomość
Autor
qcu88

Wizyta w Autoryzowanym Serwisie Opla

#1 Post autor: qcu88 »

Czy wg Was wizyta w ASO Opla jest wystarczającym sposobem na sprawdzenie auta? Znalazłem tutaj na forum kontakt do osób, które mogą pomóc w zakupie. Wysłałem już zapytanie do jednego z tych kolegów. Myślę sobie jednak czy jest sens zawracać Mu gitarę, skoro na prawdę blisko mam ASO Opel.

Awatar użytkownika
norris_85
Zafiromaniak
Posty: 1211
Rejestracja: 16 maja 2014, 21:07
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Lublin, LU
Auto: ZA OPC 290KM/428Nm
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Kontakt:

#2 Post autor: norris_85 »

Wizyta w ASO kosztuje i to nie najmniejsze pieniądze, dlatego najpierw się szuka auta godnego uwagi (jeśli nie masz doświadczenia to właśnie np z pomocą forumowych kolegów którzy pomogą za przysłowiowe :piwo: ) a dopiero po przebraniu masy szrotu warto wybierać się na wizytę do ASO.

qcu88

#3 Post autor: qcu88 »

Pytałem w ASO niedaleko Gliwic. 300 zł za podstawowy przegląd tego konkretnego samochodu. Tylko czy "podstawowy" w tym konkretnym przypadku wystarczy...

geroj
Świeżak
Posty: 15
Rejestracja: 18 gru 2011, 18:13
Lokalizacja: Rybnik
Model:

#4 Post autor: geroj »

Witam
Możesz podjechać Wysłałem info na PRV ale chyba nie dzoszło

Awatar użytkownika
miodzik
Zafiromaniak
Posty: 3090
Rejestracja: 23 lut 2013, 18:26
Imię: Marcin
Lokalizacja: Świdwin ZSD
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:
Kontakt:

#5 Post autor: miodzik »

300 zł na podstawowy przegląd w ASO wystarczy. Zrobią Ci dokładny przegląd - blacharki, podnośniki, komputer plus co najważniejsze - sprawdzenie historii pojazdu i porównanie z tego z papierami jakie są do auta.
moja Zafira
Obrazek
Bogu na chwałę, ludziom na pożytek

qcu88

#6 Post autor: qcu88 »

Doszło info, z tym że mam słaby moment obecnie, bo czasu mi brakuje. Na dniach będę ogarniał. Poszła PW zwrotna

Awatar użytkownika
mr.big
Przeglądacz
Posty: 56
Rejestracja: 12 gru 2014, 15:31
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Kraków
Auto: Opel Zafira A 1.8
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE

#7 Post autor: mr.big »

A jak wygląda sprawa z możliwością sprawdzenia auta stojącego w komisie, ściągniętego z obczyzny (czyli w zasadzie 99%) ?
Pytałem w 2 komisach o możliwość sprawdzenia i żaden ze sprzedawców się nie zgodził tłumacząc to brakiem ubezpieczenia, tablic, itp

Ich tłumaczenie wydaje się logiczne. Wychodzi że każdy taki przejazd były łamaniem prawa drogowego ?

Autem z komisu w takim razie nie można wyjechać na próbę legalnie poza plac ?
Zastanawia mnie to na ile to jest prawda, a na ile ściema sprzedającego, bo nyc może nie chce żeby kupujący sie czegoś o aucie dowiedział....

Jak to jest ?

Awatar użytkownika
norris_85
Zafiromaniak
Posty: 1211
Rejestracja: 16 maja 2014, 21:07
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Lublin, LU
Auto: ZA OPC 290KM/428Nm
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Kontakt:

#8 Post autor: norris_85 »

Ostatnio nastąpiła zmiana przepisów dot żółtych tablic tymczasowych i odmowa sprzedawców może być podyktowana tym właśnie faktem, jednakże auto można zwieźć równie dobrze na czerwonych (niestety nieco droższych) co pozwala na swobodne poruszanie się autem na kołach przez pewien okres.

EDIT:poprawiona nazwa żółtych tablic
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2015, 09:18 przez norris_85, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
zibek99
Świeżak
Posty: 24
Rejestracja: 15 kwie 2010, 10:24
Imię: Zbyszek
Lokalizacja: Legnica
Auto: Opel Zafira A 2.0 DTI
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y20DTH
Gender:

#9 Post autor: zibek99 »

Witam
Na stację diagnostyczną zawsze można zawieźć auto na lawecie - sprawdzenie zwykle kosztuje 50zł (zawieszenie, hamulce, podwozie). Jeśli wszystko jest ok proste pytanie do diagnosty czy auto przejdzie przegląd rejestracyjny - jeśli tak i auto jest godne uwagi to kupujemy - jesli nie to dziękujemy. Ostatnio w ten sposób sprawdzałem forda mondeo II - po oględzinach i jeździe próbnej wydawał się godny uwagi - po sprawdzeniu u diagnosty okazał się szrotem. Wydane 50 zł - zaoszczędzone 7 tys:-)

Awatar użytkownika
janekW67
Zafiromaniak
Posty: 4083
Rejestracja: 16 sty 2012, 16:59
Imię: Janek
Lokalizacja: Słupca
Auto: Opel Zafira B 1.8 Njoy
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:
Kontakt:

#10 Post autor: janekW67 »

norris_85 pisze:Ostatnio nastąpiła zmiana przepisów dot żółtych tablic wywozowych i odmowa sprzedawców może być podyktowana tym właśnie faktem, jednakże auto można zwieźć równie dobrze na czerwonych (niestety nieco droższych) co pozwala na swobodne poruszanie się autem na kołach przez pewien okres.
"Żółte tablice" nigdy nie były tablicami wywozowymi! To są tablice tymczasowe,ważne 5 dni. Do tej pory,z tymi tablicami,można było się poruszać po całej strefie Schengen. Od zeszłego roku,do dowodu rejestracyjnego wpisywany jest nr VIN(dotychczas nie było to stosowane) i auto musi mieć ważne badania techniczne(do tej pory nie musiało).
Zmiana przepisów została spowodowana tym,że:
-auta,kupowane na export poruszały się po niemieckich drogach,bez ważnych badań technicznych
-przedsiębiorczy handlowcy,potrafili na jednych tablicach,w ciągu 5-ciu dni sprowadzić kilka samochodów
- i co najważniejsze,spadły wpływy do budżetu,ponieważ w większości były wykupowane tablice tymczasowe(żółte),niż wywozowe(czerwone),które są o kilkadziesiąt euro droższe.
Oczywiście!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o auta, porady przed zakupem”