[A] Problemy z air bagami - poduszkami oraz kurtynami

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
scaniairizar
Mieszkaniec
Posty: 397
Rejestracja: 30 gru 2008, 15:09
Lokalizacja: małopolska
Model:

[A] Problemy z air bagami - poduszkami oraz kurtynami

#1 Post autor: scaniairizar »

Witam!

pisałem juz na opel24, ale cisza tam, więc pisze tu :)

od jakiegoś czasu świeci mi sie kontrolka poduszek, wkurzyłem sie, podpiałem techa.

błąd 93 {o ile nie pomyliłem numeru... starosc nie radosc} - ale chodzi o sensor, że brak sygnału z sensora poduszki 1.

miał ktoś juz stycznosc z czymś takim ?


Pozdrawiam, Bartek.
Ostatnio zmieniony 11 paź 2015, 15:27 przez scaniairizar, łącznie zmieniany 1 raz.

cbm80

#2 Post autor: cbm80 »

A testowales ABComem, jak w modulach pomiarowych wygladaja rezystancje z poszczegolnych sensorow? Pewnie znow jakis kabelek sie odpial...

Awatar użytkownika
scaniairizar
Mieszkaniec
Posty: 397
Rejestracja: 30 gru 2008, 15:09
Lokalizacja: małopolska
Model:

#3 Post autor: scaniairizar »

rezystancja zerowa, abcom tak pokazał
2.0 dti '01 i 1.9cdti '10. opcline
it's forfit śwagier!

cbm80

#4 Post autor: cbm80 »

Nie wiem gdzie jest sterownik i czujniki, bedziesz musial pogrzebac w kablach. O ile to tylko prosty problem z elektryka.

Dżony

#5 Post autor: Dżony »

WITAM! Kolego ja wymienilem sterownik poduszek bo mialem podobny blad! Nie pamietam dokladnie czy 93 ale cos mata szwankowala! Robili mi to w zaprzyjaznionym warsztacie to nie powiem dokladnie co i jak, ALE DA SIE! POZDRAWIAM

Awatar użytkownika
scaniairizar
Mieszkaniec
Posty: 397
Rejestracja: 30 gru 2008, 15:09
Lokalizacja: małopolska
Model:

#6 Post autor: scaniairizar »

na opel ktoś napisał że mata daje w du**, przepatrze jeszcze kabelki, ale wątpie, więc trzeba będzie wyciągnąc kontrolke ;D
2.0 dti '01 i 1.9cdti '10. opcline
it's forfit śwagier!

cbm80

#7 Post autor: cbm80 »

Dżony pisze:WITAM! Kolego ja wymienilem sterownik poduszek bo mialem podobny blad! Nie pamietam dokladnie czy 93 ale cos mata szwankowala! Robili mi to w zaprzyjaznionym warsztacie to nie powiem dokladnie co i jak, ALE DA SIE! POZDRAWIAM
Dzony - mozesz podac jakies namiary do sprawdzonych fachowcow w W-wie, ktorzy nie paprza roboty i nie drenuja portfela.

wojtek emeryt

#8 Post autor: wojtek emeryt »

Witam
wyskoczył mi taki błąd Obrazek
prosiłbym o pomoc co z tym zrobić i co to jest, kasowanie błędu nic nie daje , dodam że świeci mi się stale kontrolka od poduszek
jak to naprawić i ile mniej więcej taka przyjemność kosztuje?
Ostatnio zmieniony 06 gru 2011, 11:58 przez wojtek emeryt, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
BajBus
Zafiromaniak
Posty: 1367
Rejestracja: 16 kwie 2009, 13:11
Lokalizacja: Wrocław
Model:
Kontakt:

#9 Post autor: BajBus »

0031 Za wysoka rezystancja obwodu zapłonnika poduszki powietrznej kierowcy

tyle to znaczy + to że poducha nie działa a co począć to albo sprawdzić taśmę czy sie nie przetarła, albo gdzieś na stykach może nie łączyć
I miejsce naj-tuning Grotniki 2010
III miejsce najładniejsza ZA Grotniki 2010
I miejsce naj-tuning Rzeczka 2011 (n)
I miejsce najładniejsza ZA Rzeczka 2011 (n)

Awatar użytkownika
BajBus
Zafiromaniak
Posty: 1367
Rejestracja: 16 kwie 2009, 13:11
Lokalizacja: Wrocław
Model:
Kontakt:

#10 Post autor: BajBus »

BajBus pisze:0031 Za wysoka rezystancja obwodu zapłonnika poduszki powietrznej kierowcy

tyle to znaczy + to że poducha nie działa a co począć to albo sprawdzić taśmę czy sie nie przetarła, albo gdzieś na stykach może nie łączyć
--dodano--

wyczytałem że masz słaby akumulator a na jednym z for znalazłem coś takiego:
powodem świecącej się poduszki był po prostu kompletnie wyładowany akumulator
więc zacznij od wymiany akumulatora i ponownej próby kasowania błędu...
I miejsce naj-tuning Grotniki 2010
III miejsce najładniejsza ZA Grotniki 2010
I miejsce naj-tuning Rzeczka 2011 (n)
I miejsce najładniejsza ZA Rzeczka 2011 (n)

wojtek emeryt

#11 Post autor: wojtek emeryt »

dziękuję bardzo
temat do zamknięcia

sobek1985

#12 Post autor: sobek1985 »

witam moja zafirka miala delikatnego dzwonka na skutek czego wystrzelily 2 jaski.wymienilem deske napinacze i airbagi.po podpieciu techa w celu zresetowania sterownika nic sie nie dzialo.kontrolka poduszki swieci nadal do tego brak klaksonu.(podejrzewam ze to tasma w kirownicy).czy w zafirze a da sie zresetowac sterownik czy trzeba zmienic go??jedni mowia tak a drudzy tak

rafi

#13 Post autor: rafi »

Witam mam problem z kontrolką od poduszek , sama się zapaliła i nie gaśnie. Co można z tym zrobić. Może jakiś wtyk lub co innego prosze o podpowieć. :(

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#14 Post autor: MieHor »

Odczytaj błąd/y, usuń usterkę, skasuj błąd - kontrolka sama nie zgaśnie (jest to błąd z kat. tzw. twardych)

lukaszek_0583

#15 Post autor: lukaszek_0583 »

tez tak miałem, poczytałem na internecie i okazało się że są problemy z wtyczką znajdującą się pod siedzeniem kierowcy od poduszki. nie bawiąc się w jeżdżenie do elektryka sam kupiłem wtyczke w sklepie elektrycznym( nie wtyczke samochodową tylko taką małą zwykłą) rozciąłem kable i zmontowałem na nowo. nie musiałem iść kasować błędu, znikł sam od razu jak zrobiłem porządek z tą wtyczką. spróbuj troche na wył. silniku poruszac tymi kablami pod siedzeniami kierowcy i pasazera i zobacz czy zniknie, ja tak stwierdziłem ze to problem wtyczki

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”