Naprawa sterownika X18XE1 - jaką firmę polecacie

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
tapatic
Przeglądacz
Posty: 69
Rejestracja: 10 lip 2014, 20:14
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Kielce
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: x18xe1
Gender:

Naprawa sterownika X18XE1 - jaką firmę polecacie

#1 Post autor: tapatic »

Kto zlecał naprawę sterownika silnika X18XE1 i w jakiej firmie i cenie?
tapatic

Awatar użytkownika
ojciec polak
Zafiromaniak
Posty: 1216
Rejestracja: 28 kwie 2013, 12:54
Imię: Paweł
Lokalizacja: Ciepielów (WLI)Maz
Auto: Ford
Model: SMAX
Oznaczenie silnika: Durat2.0L

#2 Post autor: ojciec polak »

Ja wysyłałem aż nad morze. Nie pamiętam niestety nazwy firmy. Cena 450zł. Mimo iż podczas rozmowy telefonicznej po naprawie poinformowano mnie o cenie 400zł.

Crazy
Zafiromaniak
Posty: 1813
Rejestracja: 25 maja 2016, 08:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Insignia
Model: A
Oznaczenie silnika: A16LET
Gender:

#3 Post autor: Crazy »

Pisz do danielp firma Car-Tronic zrobi Ci sterownik :)
Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy OPEL wszystkie modele do 2020r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Zafira C i inne
Pomoc przy zakupie pojazdu. Zapraszam

Awatar użytkownika
danielp
Bywalec
Posty: 127
Rejestracja: 25 maja 2017, 13:17
Imię: Daniel
Lokalizacja: RMI---->KTA
Auto: Citroen
Model: DS4
Oznaczenie silnika: RHD
Gender:
Kontakt:

#4 Post autor: danielp »

Napisz wcześniej jakie masz objawy i jakim wali błędem.
Na tej podstawie będzie można teoretycznie coś wydumać czy jest sens go nawet otwierać, bo wiele z nich ma usterki trwałe nie do zrobienia (mam ich kilka w śmietniku), dlatego wracają te sterowniki z pomorskiego, z diagnozą typu STEROWNIK OK i proszę szukać usterki na aucie - co jest błędem. Zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 27 gru 2017, 15:14 przez Sebu$, łącznie zmieniany 1 raz.
Programowanie i Diagnostyka elektroniki Samochodowej
Odczyt CARPASS po OBD oraz moduły wysyłkowo również z DDM i PDM
CIM-y programowanie,naprawa,sprzedaż
KOLEKTORY Z19DTH.Edycja plików on-line.
Specjalizacja OPEL
www.cartronic.biz

tapatic
Przeglądacz
Posty: 69
Rejestracja: 10 lip 2014, 20:14
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Kielce
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: x18xe1
Gender:

#5 Post autor: tapatic »

Błędów nie ma żadnych. Silnik odpalany na benzynie nierówno pracuje, szarpie jakby wypadał zapłon (ale świece czyste, równomierny kolor), przy dojeżdżaniu do skrzyżowania bez gazu potrafi zgasnąć, odpala od razu, na niskich obrotach mułowaty. Auto stało 3 tygodnie u elektryka w Kielcach. Sterownik miał wgrane nowe oprogramowanie oryginalnym techem. Elektryk poddał się z naprawą, przejrzał instalację, czujniki, masy, nie mówił o uszkodzeniu sterownika, przepływomierz nowy oryginał Siemensa, cewka zapłonowa sprawdzona na przyrządzie serwisowym. Przepustnica wyczyszczona, dwie rurki w gardzieli również. Możliwe że jeszcze trzeba podmienić przepustnicę na inną (mam na linkę). Występuje też czasami zawieszenie się na kilka sekund sondy lambda po czym wraca do normalnej pracy, sonda 5v.
Auto ma gaz ale od miesiąca jeżdżę tylko na benzynie.
tapatic

Awatar użytkownika
OpelGreg
Mieszkaniec
Posty: 348
Rejestracja: 24 lut 2016, 20:41
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: południe
Auto: Zafira B Opc 241KM '08
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:

#6 Post autor: OpelGreg »

Tapatic ja zlecałem naprawę sterownika X18xe1 w firmie Reda-Bip -chyba coś około 400 zł było -ale układ był zdrowy- będąc na wczasach po drodze wjechałem do Redy -ponieważ usterka nie była oczywista musiałem zostawić swój sterownik na testy -więc firma sklonowała mi sterownik własny który założyłem do auta na miejscu i tak przyjechałem z wczasów do domu -potem okazało się że sterownik jest ok .więc pocztą oddałem ich sterownik a mój po sprawdzeniu dojechał kurierem a pieniądze mi zwrócili -koszty były tylko za przesyłkę -uczciwy zakład -http://elektrobip.pl/
Ostatnio zmieniony 02 sty 2018, 12:16 przez OpelGreg, łącznie zmieniany 2 razy.
VERONI2468

rubin

#7 Post autor: rubin »

Firma Rapid Auto we Wrocławiu przy ul. Krakowskiej 141 zajmuje się regeneracją sterowników :)

aro
Świeżak
Posty: 10
Rejestracja: 13 sty 2018, 15:22
Imię: Arkadiusz
Lokalizacja: Lubuskie [FSU]
Auto: Opel Zafira A 1.8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE

#8 Post autor: aro »

Ja polecam tą firmę http://elektrobip.pl/, tam naprawiałem swój sterownik. Koszt z wysyłką to 540zł. minął rok i wszystko jest :ok:

marcin_kr
Świeżak
Posty: 23
Rejestracja: 15 sie 2012, 14:14
Imię: Marcin
Lokalizacja: Kutno
Auto: Opel Zafira A 1.8
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#9 Post autor: marcin_kr »

danielp pisze: 27 gru 2017, 13:57 Napisz wcześniej jakie masz objawy i jakim wali błędem.
Na tej podstawie będzie można teoretycznie coś wydumać czy jest sens go nawet otwierać, bo wiele z nich ma usterki trwałe nie do zrobienia (mam ich kilka w śmietniku), dlatego wracają te sterowniki z pomorskiego, z diagnozą typu STEROWNIK OK i proszę szukać usterki na aucie - co jest błędem. Zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam
Podepnę się ale ze sterownikiem ECU do Z18XE Zafira A 2003r.- Naprawa czy szukanie używki
Objaw;
- Po odpaleniu (na ssaniu) falowanie na zimnym silniku w zakresie 500-1200 rpm, praca jakby na 3 cylindrach, stabilizuje sie po ok 2 min na 1100 rpm a potem schodzi na 800 rpm (prawdopodobnie po wyłączeniu ssania).
- Dodatkowo na ciepłym silniku szarpie przy dodawaniu gazu - albo trzeba dodawać powoli albo do dechy to rozpędza się płynnie.
Błędy:
P0130 i P0170. Sonda 1 zmieniana na zamiennik a potem na dobrze pracującą (w innym aucie) używkę GM sondy pokazują małe wartości 0,09-0,15 (Przy zakresie 0-1)

W aucie sprowadzonym z Niemiec mam sterownik ECU GM55351752 wg WIN od nowości zamontowany był GM55355044.
Czy możliwe, że te numery są w jakiś sposób zamienne?

Wróćmy do pytania: Naprawa czy szukanie używki
Dodatkowo szukam jakiegoś pewnego komputerowca samochodowego co mi go odmontuje/zamontuje i podłączy IMO. Najlepiej w okolicy ŁÓDZ, Kutno Łowicz.

Pozdrawim
Zafira A 1,8 LPG

Pabloo
Świeżak
Posty: 19
Rejestracja: 15 lis 2018, 19:20
Imię: Paweł
Auto: Opel Zafira A 1.8
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18xe
Gender:

#10 Post autor: Pabloo »

Tez podepnę sie pod pytanie o warsztat w okolicy łodzi.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”