Brak reakcji na kluczyk

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
marko84
Świeżak
Posty: 11
Rejestracja: 07 lut 2014, 11:06
Imię: Marek
Lokalizacja: pomorskie
Auto: Opel Zafira B 1,8 16V
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

Brak reakcji na kluczyk

#1 Post autor: marko84 »

Witam.
Od kilku dni miałem problem z kontrolką otwartych drzwi, podczas jazdy cały czas paliło się oświetlenie wnętrza a dodatkowo trzeszczały głośniki w przednich drzwiach z prawej strony. Na początek chciałem sprawdzić bezpieczniki, okazało się że w bagażniku jest ich tylko kilka Obrazek
i jeden w zielonej kostce 30A był przepalony, niestety to nie było rozwiązaniem problemu z kontrolką i głośnikami. Niestety nie znalazłem nigdzie rozpiski takiego układu bezpieczników i nawet nie wiem za co był odpowiedzialny. Następnie sprawdziłem bezpieczniki w komorze silnika, po kolei wszystkie wyjąłem i zamontowałem, wszystkie sprawne. Chcąc doraźnie poradzić sobie z problemem wypiąłem wiązkę z przednich drzwi. Kontrolka drzwi pomimo, iż wszystkie były zamknięta paliła się nadal a trzeszczenie z przodu ustało ale tym razem słychać było szumy z tylnego prawego głośnika. Niestety co gorsza przy próbie odpalenia samochodu nastąpił całkowity brak reakcji na przekręcenie kluczyka w stacyjce, nie zapaliły się nawet kontrolki. Czy ktoś może orientuje się jaka morze być przyczyna tej awarii?
Po otwarciu i zamknięciu drzwi pali się wyświetlacz, stan licznika no i kontrolka otwartych drzwi, działają światła i kierunkowskazy. Oprócz braku reakcji na przekręcenie kluczyka w stacyjce, samochód nie reaguje też na pilot centralnego zamka.
Znalazłem w internecie podobne opisane objawy ale niestety nigdzie nie było rozwiązania problemu.
Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc i sugestie.
Z góry dziękuję.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 03 maja 2019, 13:35 przez marko84, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
romek22794
Mieszkaniec
Posty: 243
Rejestracja: 01 lut 2017, 21:19
Imię: roman
Lokalizacja: BS
Auto: NJOY przycisk SPORT
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER,LpG

#2 Post autor: romek22794 »

Zacząłbym od sprawdzenia tej wiązki, i zapewne naprawienia jej...

marko84
Świeżak
Posty: 11
Rejestracja: 07 lut 2014, 11:06
Imię: Marek
Lokalizacja: pomorskie
Auto: Opel Zafira B 1,8 16V
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#3 Post autor: marko84 »

Trochę w między czasie dalej szukałem po necie. Prawdopodobnie przyczyną bezie awaria CIM. Tylko nie wiem czy w tym przypadku nie zapalały by się kontrolki na desce. A być może uszkodzona wiązka i brak na pięcia na wtyczce do CIM. Ale niestety dziś nie dam rady już tego sprawdzić.

Awatar użytkownika
fredas
Zafiromaniak
Posty: 5219
Rejestracja: 30 lis 2014, 12:46
Imię: Ryszard
Lokalizacja: Sypniewo [cse]
Auto: Opel Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#4 Post autor: fredas »

Masz drugi komplet kluczy nim odpal france :lol:
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”