Zafira A 1.8 16V dziwna praca silnika chwilke po odpaleniu

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
ReeK56

Zafira A 1.8 16V dziwna praca silnika chwilke po odpaleniu

#1 Post autor: ReeK56 »

problem pojawia się nie zawsze z reguły jak jest chłodniej i wilgotno odpala normalnie , przez chwile poszarpuje silnikiem i pracuje już równo dosłownie pół sekundy wszystko z przyspieszaniem w normie na nagrzanym silniku wszystko ok po odpaleniu nie poszarpuje na gazie też wszystko ok jeździ bez zarzutu.
Z góry dziękuje za wszystkie podpowiedzi od kolegów

darkp1

#2 Post autor: darkp1 »

ReeK56, objaw uszkodzonej listwy DIS.

ReeK56

#3 Post autor: ReeK56 »

To ta listwa z cewkami co na świecach siedzi?

ale auto jeździ normalnie poszarpuje tylko troszkę poniżej 2000 obrotów
ma przejechane 203000km
Ostatnio zmieniony 15 wrz 2010, 22:56 przez ReeK56, łącznie zmieniany 1 raz.

darkp1

#4 Post autor: darkp1 »

ReeK56 pisze: to ta listwa z cewkami co na swiecach siedzi?
Tak, dokładnie to ;)

Rumcays

#5 Post autor: Rumcays »

Ja mam to samo. Ostatnio postawiłem Zosię na tydzień do mechanika (akurat urlopowałem) i co zadzwonię to słyszę bluzgi, że przyczyny nie może znaleźć - niby wszystko jest OK, ale po rozruchu "szarpie" na zimnym. Problem ujawnił swoje oblicze niestety dopiero w dniu odbioru. Okazała się nim cewka zapłonowa (akurat było bardzo wilgotne powietrze i dały się słyszeć ciche trzaski). Koszt nowej 520 zł (w Inter Carsie) + robocizna. Przed zimą trzeba będzie zrobić...

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#6 Post autor: firek »

Rumcays, Poszukaj w innych hurtowniach: w AUTO EURO koszt cos ponad 400 za VALEO, a robocizna żadna trzeba odkęcic 6 śrub i cała filozofia

ReeK56

#7 Post autor: ReeK56 »

do zamknięcia cewka wymieniona problem znikł :)

jurek 1771

#8 Post autor: jurek 1771 »

mam problem w benzyniaku 1,6 jadac na wysokich obrotach dlugo trzymajac noge na pedale gazu na jednym biegu np 3 cim jakby go cos przytrzymywalo /szarpie/ jak odejme gaz przestaje zaczyna normalnie jechac ? filtr paliwa wymienilem i nic a m,oze to oktany ? jezdzilem na 94 okt. teraz zalalem verwe 98 jakby lepiej . slyszalem ze jest jakas regulacja przy silniku ? zalezy na jakim paliwie sie jedzie ?

Skasowany użytkownik 3135

#9 Post autor: Skasowany użytkownik 3135 »

u mnie w benzyniaku 2.2 też szarpie na wolnych obrotach i przy przyspieszaniu, czy to może być listwa DIS? serwis nic nie wykrył!!!

firek
Zafiromaniak
Posty: 1143
Rejestracja: 01 maja 2009, 12:23
Imię: Mirek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A 1,8 Elegance
Model: ZA
Oznaczenie silnika: X18XE1
Gender:

#10 Post autor: firek »

jurek 1771, Auto samo sobie zmienia kąt wyprzedzenia zapłonu na podstawie sygnału z czujnika spalania stukowego.
Daro nie pamiętam czy 2.2 ma DIS czy poszczególne cewki ale problem może leżec właśnie w tych elementach

jurek 1771

#11 Post autor: jurek 1771 »

jednak trzeba lac 98 do baku ! roznica kolosalna zadnych szarpniec autko idzie jak po maselku / samo nie zmienialo sobie widocznie katu wyprzedzenia / a moze element ktory jest za to odpowiedzialny ulegl uszkodzeniu ?

Hector

#12 Post autor: Hector »

firek, silniki 2.2 mają disa jak wszystkie inne :>
jurek1771, musimy wziąć pod uwagę, że u nas paliwa na stacjach rzadko mają zakładane 95 oktanów. Mogłeś trafić jakąś lewizne i stąd problemy :roll:

Skasowany użytkownik 3135

#13 Post autor: Skasowany użytkownik 3135 »

sam juz nie wiem co jest, bo byłem w serwisie i nie stwierdzili żadnych nieprawidłowości, żadna kontrolka się nie świeci, a autko kołysze na wolnych i szarpie!!jedynie po zapaleniu na zimnym równo chodzi na ssaniu!n a lpg przyspiesza trochę płynniej na pb bardziej szarpie!

Rumcays

#14 Post autor: Rumcays »

daro105 pisze:n a lpg przyspiesza trochę płynniej na pb bardziej szarpie!
Słyszałem już o podobnych przypadkach. Podobno tak się dzieje, jak się sporo jeździ, przy czym większość czasu na gazie. Podobno wówczas coś się w komputerze przestawia i jak przełącza na lpg, to komp głupawki dostaje. Szczegółów nie pamiętam, ale mogę popytać osobę, od której to usłyszałem (gość miał podobny problem, chociaż nie w Zośce...)

Skasowany użytkownik 3135

#15 Post autor: Skasowany użytkownik 3135 »

oki, tylko problem występował już wcześniej na pb, na lpg dopiero ma z 3tys przejechane!!raz mi się tylko P1404 pokazało, ale po skasowaniu cisza a szarpie dalej!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”