Słaba reakcja na pedał gazu

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Anony Mous

Słaba reakcja na pedał gazu

#1 Post autor: Anony Mous »

Witam.

Od kiedy kupiłem pedał gazu reaguje jakby z lekkim opóźnieniem. Jakoś mnie to nie zdziwiło ale ostatnio znajomy zwrócił mi na to uwagę.
Co może być powodem ?? Gdzieś wyczytałem że może szwankować przepływka ale kontrolka silnika się nie świeci więc raczej błędu nie wykazuje, choć MID okłamuje przy spalaniu nawet o 3-4 l/100km średniego spalania
Jak sprawdzić przepływkę ?? Nie mam drugiej na zmianę a nie chciałbym kupować w ciemno.

Silnik nie jest przymulony (jak na 82 bociany pod maską) i bez problemu na autostradzie osiąga 140 km/h i lekki zapas pod pedałem jeszcze jest (max tego silnika 160 km/h wg katalogu).

darkp1

#2 Post autor: darkp1 »

Dużo zależy od paliwa. Jakie lejesz? Spróbuj chociażby zalać jakąś verwę czy vpower i zobacz czy jest różnica. No i oczywiście na zimnym silniku nie działa turbina więc też reakcja jest dużo gorsza... ;)
W tym co Dziadek13 pisze też coś jest, ja mam IC i takiego czegoś nie zauważyłem, jedynie właśnie jak słabe paliwko zaleję ;)
Ostatnio zmieniony 08 gru 2010, 21:11 przez darkp1, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#3 Post autor: Dziadek13 »

celius pisze:Witam.
Jak sprawdzić przepływkę ?? Nie mam drugiej na zmianę a nie chciałbym kupować w ciemno.
Podepnij pod komputer i sprawdź błędy wtedy będziesz widział co i jak.Takie coś mam i ja a jeszcze jak powietrze zdechłe to i mniej tlenu w powietrzu tylko wilgoć i wtedy to małe opóźnienie tak samo jak jest latem gorąco też mało tlenu też opóźnienie jak by był icek to powietrze chłodne na dopływie i auto sie zbiera.

LoKi

#4 Post autor: LoKi »

sprawdź linkę od gazu może jest ciut za luźna :) przy wymianie pedału gazu ktoś może nie ustawił Ci jej identycznie jak miałeś.

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#5 Post autor: Dziadek13 »

LoKi pisze:sprawdź linkę od gazu może jest ciut za luźna :) przy wymianie pedału gazu ktoś może nie ustawił Ci jej identycznie jak miałeś.
W silniku X20DTL gdzie masz linke. :lol:

LoKi

#6 Post autor: LoKi »

a sorki nie spojrzałem na model autka :P

Anony Mous

#7 Post autor: Anony Mous »

LoKi pisze:sprawdź linkę od gazu może jest ciut za luźna :) przy wymianie pedału gazu ktoś może nie ustawił Ci jej identycznie jak miałeś.
Jak już pewnie zauważyłeś u mnie linki nie ma. A jak miałem .... nie wiem mam tak od kiedy ją kupiłem :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”