Zafira z Belgii

Czy to auto warto kupić? Co o nim sądzą inni forumowicze? Tutaj możecie się do woli pytać o auta z ogłoszeń.

Moderator: Tunio999

Wiadomość
Autor
szymkas30

Zafira z Belgii

#1 Post autor: szymkas30 »

ściągał lub ma ktoś ZB z Belgii - jakieś opinie- generalnie jak przeglądam zagraniczne ogłoszenia to zauważyłem że właśnie w Belgii można trafić z niedużym przebieguim i dość w dobrej cenie stosunkowo do Niemiec. Generalnie jeszcze zauważyłem że modele po liftowe po 2008 z silnikiem 1.9 - podają 81 kW (110 PS)
Diesel, przecież po lifcie 1.9 miały 120 albo 150 km- dobrze myslę, jak źle to wyprowadźcie mnie z błędu.
pozdro

organista15

#2 Post autor: organista15 »

Ja mam z Belgii i powiem, że faktycznie auto nie było aż tak drogie w porównaniu do stanu. Podobno w Belgii jest dużo samochodów lekko uszkodzonych w nie takim złym stanie, i faktycznie to się sprawdza bo moja została sprowadzona jako auto z niedziałającym wspomaganiem a usterka okazała się być drobna. To też zależy od intencji sprzedającego czy sprowadzającego auto. Co ciekawe jak ostatnio przeglądałem zaifry w Belgii to dużo tam aut z dieslem 1.9 o mocy 100 km czyli takiej jakiej mam ;) chociaż nie wiem czemu .

cysiu100

#3 Post autor: cysiu100 »

Zapewne moc jest obnizana ze względu na podatek, który płacą od mocy nie pojemności. Jeśli się mylę poprawcie mnie.
Ostatnio zmieniony 30 lip 2015, 06:05 przez cysiu100, łącznie zmieniany 2 razy.

prawnuczek

#4 Post autor: prawnuczek »

Podłączę się do tematu bo właśnie mam na oku ZB z Belgii z tym że z silnikiem 1.7 i mocy 110 KM, czy da się w łatwy sposób podnieść tą moc do takiej jak jest w Niemczech czyli 125 KM? Ile taka przyjemność może kosztować?

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#5 Post autor: Bodek »

prawnuczek pisze:Podłączę się do tematu bo właśnie mam na oku ZB z Belgii z tym że z silnikiem 1.7 i mocy 110 KM, czy da się w łatwy sposób podnieść tą moc do takiej jak jest w Niemczech czyli 125 KM? Ile taka przyjemność może kosztować?
Zapytaj Grzegorza co z tym można zrobić i ile wycisnąć ;)
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o auta, porady przed zakupem”