Bardzo głośno w Zośce, dramat, co to może być?

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
MARCEL!
Zafiromaniak
Posty: 750
Rejestracja: 14 gru 2011, 12:33
Imię: Mar
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE

#91 Post autor: MARCEL! »

Jeśli tłumiki i plecionka jest w porządku oraz uszczelka kolektora nie jest wypalona to obstawiam poduszki silnika.
Warto też zamontować od diesla tzw. tłumik drgań kołyski silnika.
Poduszki raczej oryginał GM.
Ktoś też zastosował podobno poduszkę silnika od diesla.
Maty głuszące - dużo nie pomogą na buczenie. To buczenie to efekt drgań.
Temat dotyczy co prawda Astry ale w wątkach pojawia się Zafira i Vectra:
https://forum.autokacik.pl/index.php?/t ... nie-z18xe/
Jeszcze ważny aspekt-olej powinien być na bagnecie na max. Wtedy też jest ciszej w środku.
Oczywiście nie ma co liczyć na ciszę przy 160 km/h. To nie ta klasa auta. No i wysokość wozu i wiatr też robi swoje.
Ostatnio zmieniony 02 maja 2018, 18:42 przez MARCEL!, łącznie zmieniany 1 raz.

Solid
Świeżak
Posty: 15
Rejestracja: 14 maja 2017, 14:59
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Szczecin
Auto: Opel Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#92 Post autor: Solid »

Dzięki za odpowiedź. Na chybił trafił wymieniłem poduszkę pod silnikiem tylną. Kupiłem Lamfordera. Guma taka sama jak oryginał. Niestety bez zmian więc założyłem z powrotem starą. Limit cierpliwości się wyczerpał. Zafirę sprzedałem. Ale na forum pozostaję ponieważ kupiłem drugą i jest ok. Poduszkę mam na sprzedaż za 100 zł. Była założona dwa dni więc jest nowa. Z drugą Zośką wyłonił się pewien problem ale o tym w innym temacie. Skoro zagadka buczenia nierozwiązywalna proponuję zamknąć wątek.

Awatar użytkownika
SD72
Zafiromaniak
Posty: 5940
Rejestracja: 18 lip 2017, 18:21
Imię: Sylwek
Lokalizacja: Drawsko Pomorskie
Auto: Zafira A 1.8 Elegance automatic
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:
Kontakt:

#93 Post autor: SD72 »

Solid pisze: 28 maja 2018, 14:20 Poduszkę mam na sprzedaż
Zapraszamy do forumowego dzialu Gielda :lis: ;)

viewforum.php?f=91
Ostatnio zmieniony 28 maja 2018, 14:31 przez SD72, łącznie zmieniany 1 raz.
bazyliszek72

wodzu
Świeżak
Posty: 8
Rejestracja: 07 mar 2018, 18:18
Imię: Robert
Auto: A 1.8
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#94 Post autor: wodzu »

Witam wszystkich forumowiczów. We wcześniejszym poście pisałem że miałem też taki problem i go nie rozwiązałem i postanowiłem sprzedać samochód z taką wadą o której poinformowałem nabywce. Ale cóż nowy nabywca auta niestety nie pocieszył się długo tym autem bo po przejechaniu 1200 km pękł mu wał i musiał auto zholować. Ale po rozebraniu silnika okazało się że wcześniej już ktoś remontował ten silnik i wstawił jeden korbowód o innej masie własnej co mogło przyczynić się do uszkodzenia wału ale również co bardzo ważne był to główny problem przenoszenia mikro drgań na budę samochodu który powodował nie przyjemny hałas w kabinie w przedziale obrotów 2-3tyś.
Podejrzewam że handlarz który wcześniej mi sprzedał ten samochód wstawił byle co aby tylko chodziło.
Ostatnio zmieniony 30 maja 2018, 22:05 przez Bodek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mariusz
Zafiromaniak
Posty: 2470
Rejestracja: 11 maja 2017, 07:01
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa
Auto: ZB OPC Line
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#95 Post autor: Mariusz »

wodzu pisze: 30 maja 2018, 11:07 Witam wszystkich forumowiczów. We wcześniejszym poście pisałem że miałem też taki problem i go nie rozwiązałem i postanowiłem sprzedać samochód z taką wadą o której poinformowałem nabywce. Ale cóż nowy nabywca auta niestety nie pocieszył się długo tym autem bo po przejechaniu 1200 km pękł mu wał i mósiał auto zholować. Ale po rozebraniu silnika okazało się że wcześniej już ktoś remontował ten silnik i wstawił jeden korbowód o innej masie własnej co mogło przyczynić się do uszkodzenia wału ale również co bardzo ważne był to główny probem przenoszenia mikro drgań na bude samochodu który powodował nie przyjemny hałas w kabinie w przedziale obrotów 2-3tyś.
Podejrzewam że chandlaż który wcześniej mi sprzedał ten samochód wstawił byle co aby tylko chodziło.
Ja pier... :shock: :shock: :shock: Wysłałbym tego handlarza w kosmos. :zły: :zły: :zły:
Jaka mina nowego właściciela :?: Nie czepia się Ciebie :?:

wodzu
Świeżak
Posty: 8
Rejestracja: 07 mar 2018, 18:18
Imię: Robert
Auto: A 1.8
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#96 Post autor: wodzu »

Poinformowałem przyszłego nabywce o tym problemie i dostał ten samochód za naprawdę symboliczną kase więc jak sobie zrobi ten silnik to jeszcze będzie z tysiaka do przodu.

Awatar użytkownika
Bantel
Świeżak
Posty: 6
Rejestracja: 29 cze 2018, 22:45
Imię: Jarek
Auto: Zafira B 2.0 OPC
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20leh

#97 Post autor: Bantel »

Cześć,

Borykałem się z problemem hałasu w Zafirze B OPC rocznik 2006. Pomogła wymiana puduszek silnika. Trochę na czuja a trochę na podstawie jednego z wpisów na tym forum wymieniłem tylną i prawą poduszkę. Źródłem halsu była ta ostatnia, przenosiła drgania na budę. Obecnie zainstalowana ma hydropodstawę. Autem jeżdżę od marca 2018, ale codzienny użytek plus autostrada dopiero od 2 tygodni. Łeb mi pękał przy prędkości 130-140 km/h (3000-4000 obr/min), teraz jest czysta przyjemność a i krzyczeć w środku do współpasażerów nie trzeba :).

MARCEL!
Zafiromaniak
Posty: 750
Rejestracja: 14 gru 2011, 12:33
Imię: Mar
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira A
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z18XE

#98 Post autor: MARCEL! »

Hmm to czyli nie tylko Z18XE mają problem z hałasem i drganiami ale i Zafira B 2.0?
Bantel montowałeś poduszkę z hydropodstawą dedykowaną do benzyniaka czy od diesla? Jeśli od Diesla to jaka wersja?
Bo do 1.8 benzyniaka są tylko zwykłe fabrycznie, trzeba kombinować od Diesla.

Adam Bs
Posty: 1
Rejestracja: 20 cze 2020, 08:20
Imię: Adam
Lokalizacja: Pisz
Auto: Opel Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#99 Post autor: Adam Bs »

Witam wszystkich, mam pytanie odnośnie tego chałasu czy przyczyna została zdiagnozowana i co było jej skutkiem, mam ten sam obiaw 🤔

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#100 Post autor: Dziadek13 »

Adam Bs pisze: 20 cze 2020, 10:20 mam pytanie odnośnie tego chałasu czy przyczyna została zdiagnozowana i co było jej skutkiem, mam ten sam obiaw 🤔
Przecież pisze wyraźnie.
Bantel pisze: 27 lis 2018, 08:06 Trochę na czuja a trochę na podstawie jednego z wpisów na tym forum wymieniłem tylną i prawą poduszkę. Źródłem halsu była ta ostatnia, przenosiła drgania na budę. Obecnie zainstalowana ma hydropodstawę. teraz jest czysta przyjemność a i krzyczeć w środku do współpasażerów nie trzeba :).
Przecież pisze wyraźnie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”