Szybko rozładowujący się akumulator - problem

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Pszczyna
Zafiromaniak
Posty: 2229
Rejestracja: 22 maja 2010, 17:57
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Oberschlesien
Auto: Zafira B 1,9
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#76 Post autor: Pszczyna »

Musisz mi przesłać imeil poczty ,bo tu nie załaduję

Hadron44
Debiutant
Posty: 28
Rejestracja: 21 cze 2020, 17:20
Imię: Darek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XE7
Gender:

#77 Post autor: Hadron44 »

Beca pisze: 23 sie 2020, 09:28 Kolego Pszczyna podaj namiar na instrukcję BT 360 PL. Choć prawdopodobnie jest to jakaś nowa wersja. Nie ma wyboru w samochodzie czy też poza samochodem.
jeśli chodzi o cenę to chyba zadawalająca. niecałe 80PLN
Na allegro średnio znajduje BT 360 za około 150zł, gdzie znaleźliście taniej?

Beca
Świeżak
Posty: 20
Rejestracja: 25 paź 2018, 05:31
Imię: Marek
Lokalizacja: Działdowo
Auto: Opel Zafira B 1,8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#78 Post autor: Beca »

Kolego Hadron44. Na portalu "żółtych braci" AliE...ess. Zamawiane 2020.08.12. Przesyłka dotarła do paczkomatu 2020.08.21. Dokładnie zapłaciłem 79,89 PLN

Awatar użytkownika
Pszczyna
Zafiromaniak
Posty: 2229
Rejestracja: 22 maja 2010, 17:57
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Oberschlesien
Auto: Zafira B 1,9
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#79 Post autor: Pszczyna »


Hadron44
Debiutant
Posty: 28
Rejestracja: 21 cze 2020, 17:20
Imię: Darek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XE7
Gender:

#80 Post autor: Hadron44 »

Dzięki koledzy :-) Jakbym miał problem z brakiem polskiej instrukcji, zależy skąd zamówię, to Was o nią poproszę .

Beca
Świeżak
Posty: 20
Rejestracja: 25 paź 2018, 05:31
Imię: Marek
Lokalizacja: Działdowo
Auto: Opel Zafira B 1,8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#81 Post autor: Beca »

Odebrałem nowy akumulator po reklamacji. Zobaczymy co będzie dalej. Rezystancja wewnętrzna 4,50milioma. SOH 96% SOC 98%.

Awatar użytkownika
Ostap
Zafiromaniak
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:52
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wwa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#82 Post autor: Ostap »

Ostap pisze:Ja mimo, że nie mam problemów z prądem zamówiłem takie cudo

78,60 zł 17%OFF | 1pc Car Bluetooth 12V Battery Tester BM2 On Phone APP Bluetooth 4.0Real Time Monitor Charge Crank Analyzer for Android IOS Phone
https://a.aliexpress.com/_B0apJi


Chcę to włożyć do burgmana z ciekawości ale na miesiąc powiedzmy wrzucę do ZB.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
Dziś zamontowane i mnie. Ciekawa sprawa z tym. Potestuję sobie trochę ;) ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek


Chciałeś Panią?! Zapier.... na nią! :luz:

Hadron44
Debiutant
Posty: 28
Rejestracja: 21 cze 2020, 17:20
Imię: Darek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XE7
Gender:

#83 Post autor: Hadron44 »

Nie idzie mi kupowanie rzeczy ;-) W piątek odebrałem BT 360, na 4 przebadane akumulatory, w tym dwa nowe pokazuje SOH 1-2 %, a rezystancję 37,50 milioma u wszystkich. Pozostałe pomiary się zgadzają. Jutro go odsyłam.

Beca
Świeżak
Posty: 20
Rejestracja: 25 paź 2018, 05:31
Imię: Marek
Lokalizacja: Działdowo
Auto: Opel Zafira B 1,8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#84 Post autor: Beca »

Kolego Hadron44 sprawdź czy dokładnie zapinasz krokodylki na klemach. ( to tylko pewna sugestia). BT360 w każdym krokodylku posiada dwa obwody izolowane od siebie. jeden to prądowy a drugi napięciowy. Trochę dziwna ta rezystancja na tych jak mówisz nowych akumulatora. Taka przypadłość może być na leżakach i głębokim samorozładowaniu. A jakie napięcia są na tych wątpliwych akumulatorach. Sprawdź za pomocą BT360 i zwykłym multimetrem

Hadron44
Debiutant
Posty: 28
Rejestracja: 21 cze 2020, 17:20
Imię: Darek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XE7
Gender:

#85 Post autor: Hadron44 »

Beca pisze: 06 wrz 2020, 07:04 Kolego Hadron44 sprawdź czy dokładnie zapinasz krokodylki na klemach. ( to tylko pewna sugestia). BT360 w każdym krokodylku posiada dwa obwody izolowane od siebie. jeden to prądowy a drugi napięciowy. Trochę dziwna ta rezystancja na tych jak mówisz nowych akumulatora. Taka przypadłość może być na leżakach i głębokim samorozładowaniu. A jakie napięcia są na tych wątpliwych akumulatorach. Sprawdź za pomocą BT360 i zwykłym multimetrem

Dzięki kolego Beca. Już zwróciłem, przeprosili,tester był wadliwy jak i cała jego partia, sklep sciągnał go za sprzedaży. Najlepsze,że kupiłem drugi w innym sklepie i nie wykrywa mi zwiększonych obrotów Powtarzałem trzykrotnie i czterokrotnie na dwóch samochodach, tak jak w instrukcji. Podczas zwiększania obrotów powinna pojawić się informacja "increase rev" lub "rev not detected" a nie pojawia się żadna. Za to przycskając enter następuje test w toku i wyświetla mi pomiar ładowania z obciążeniem pomimo tego ,że nie zwiększałem w tym momencie obrotów,ktoś wie o co chodz? nie wiem jak to możliwe :-) Napisałem do nich. Chcę zamiany z dopłatą na Konnwei KW 600

Beca
Świeżak
Posty: 20
Rejestracja: 25 paź 2018, 05:31
Imię: Marek
Lokalizacja: Działdowo
Auto: Opel Zafira B 1,8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#86 Post autor: Beca »

Nowy akumulator i jak na razie rozruch bez kabli. Ale jest coś dziwnego. Na test - mode U-TERM30 ( szyna akumulatora) jak zimny ładowanie 14,1- 14,2 V. Z 10 minut jazdy z zatrzymaniem spada 13,7 - 13,8 V i tak trzyma. Zrobiłem 7-mką 75 km i niedoładowało akumulatora. Oscyluje w granicy 78%. ( 12,46V).

Hadron44
Debiutant
Posty: 28
Rejestracja: 21 cze 2020, 17:20
Imię: Darek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XE7
Gender:

#87 Post autor: Hadron44 »

Do posiadaczy testera Autool BT 360. Trzeci sklep i trzecia usterka. Wychodzi na to że większość wypuszczonych na rynek egzemplarzy jest niekompletnych. Jeden ze sklepów po mojej interwencji skontaktował się z producentem. Odpowiedzieli mu, że najnowsze egzemplarze, pomimo że mają w instrukcji pomiar z obciążeniem, w rzeczywistości jego nie robią. Mam prośbę do posiadaczy, możecie ten pomiar u siebie sprawdzić? W łatwy sposób, przyciśnijcie enter, kiedy tester da komunikat o zwiększenie obrotów. Jeśli bez zwiększenia pojawi się wynik jakby było obciążenie. To będzie to wynik z kosmosu. A jeśli komuś zmierzy poprawnie, to proszę namiar na ten sklep :-)

promort
Świeżak
Posty: 15
Rejestracja: 07 wrz 2020, 01:02
Imię: Tomek
Lokalizacja: Kalisz
Auto: Opel zafira B 1.8 Enjoy
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#88 Post autor: promort »

Koledzy mam prośbę może ktoś sprawdzić lub pamięta pobór prądu u siebie w zafirze na postoju to znaczy auto zgaszone kluczyki wyjęte i auto zamknięte jaki ma wynik? Z góry dzięki.

Awatar użytkownika
bashey_pl
Świeżak
Posty: 8
Rejestracja: 22 lip 2020, 18:44
Imię: Błażej
Lokalizacja: Pyrzyce ZPY
Auto: Zafira B 1.8 Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#89 Post autor: bashey_pl »

U mnie po około 20 minutach od zgaszenia i zamknięcia auta pobór wynosi 0.01A. A czasami nawet poniżej bo miernik pokazuje 0.00A.

promort
Świeżak
Posty: 15
Rejestracja: 07 wrz 2020, 01:02
Imię: Tomek
Lokalizacja: Kalisz
Auto: Opel zafira B 1.8 Enjoy
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#90 Post autor: promort »

Ok dzięki za szybką odpowiedź, czyli u mnie jest ewidentnie coś nie tak bo jest 0,11A po koko,o 10-15 minutach. Możliwe żeby podświetlenie klawiszy na kierownicy robiło taki pobór?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”