Centralny zamek - problemy związane z poprawnym działaniem

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
rafant4011
Zafiromaniak
Posty: 6706
Rejestracja: 29 wrz 2014, 15:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Warszawa Włochy[ESK]
Auto: Zafira B
Model: Cosmo
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#196 Post autor: rafant4011 »

Sprawdź wiąże kabli pomiędzy drzwiami a słupskim, może się przydać; http://www.zafiraklub.pl/viewtopic.php?f=32&t=17426

Damianoo

#197 Post autor: Damianoo »

Tu juz nawet nie chodzi o centralny zamek. Chodzi glownie o te drzwi. Otworzy sie drzwi pasażera recznie ten rygiel to drzwi w ogole nie da sie zamknac. Po prostu nie chca sie zatrzasnac


1. Używaj Polskich znaków
2. Kompletnie nie wiem o czym piszesz, nie używaj skrótów myślowych i mniej chaotyczności w poście... - rafant4011


Dodano po 1 godzinie 47 minutach 25 sekundach:
Rafant4011
Ad1-przepraszam
Ad2- juz tłumacze. Otwierasz drzwi z pilota lub kluczyka. Ok otworzyly sie od kierowcy i jakies jeszcze. A dajmy na to drzwi lewe przednie zamkniete. Otwieram wiec zamek ręcznie, pasazer wsiada próbuje zamknac drzwi i nic. Nie da sie. Musze zamknac zamek i otworzyć kilka razy zeby drzwi sie zamknely. Teraz zrozumiale?????
Ostatnio zmieniony 22 gru 2017, 22:17 przez rafant4011, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sebu$
-#Administrator
Posty: 8148
Rejestracja: 23 wrz 2012, 20:43
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Śląsk / Niemcy
Auto: Yaponiec
Model: Inne
Oznaczenie silnika: Pb1.5
Gender:
Kontakt:

#198 Post autor: Sebu$ »

teraz zrozumiałe :)

uszkodzenie raczej mechaniczne typu zapadka

ale dziwne, że to się dzieje w różnych dzwiach i losowo jak się domyślam
Nie jestem gruby i nie mam nadwagi. Wyniki są poprawne ! Ale kurde wyszło mi, że mam znaczny niedobór wzrostu :evil:
Obrazek
i już wiem, że nie jestem stary - jestem po prostu RETRO ....
:lol:

Damianoo

#199 Post autor: Damianoo »

Zgadza się. Roznie sie to dzieje. Nie zawsze ale czesto

Awatar użytkownika
Mawerix
Zafiromaniak
Posty: 542
Rejestracja: 15 sie 2016, 13:39
Imię: Szczepan
Lokalizacja: [KRA]
Auto: ZB 1.9
Model: ZB
Oznaczenie silnika: CDTI

#200 Post autor: Mawerix »

Damianoo czy Ty aby na pewno piszesz o Zafirze B :?: pytam bo w ZB nie otworzysz wszystkich drzwi kluczykiem.

Damianoo

#201 Post autor: Damianoo »

Piszę o zafirze A . Zgadza sie kluczykiem otworze ręcznie tylko drzwi kierowcy bo w innych nie ma zamka na klucztk ale chodzi o otwieranie od srodka tym ryglem

Awatar użytkownika
Mawerix
Zafiromaniak
Posty: 542
Rejestracja: 15 sie 2016, 13:39
Imię: Szczepan
Lokalizacja: [KRA]
Auto: ZB 1.9
Model: ZB
Oznaczenie silnika: CDTI

#202 Post autor: Mawerix »

ZB niema rygli, skoro piszesz o ZA to pisz w dziale dotyczącego tego modelu.

hawix

#203 Post autor: hawix »

Taki oto przypadek, tylne lewe drzwi:
- przewody sprawne (jedynie brązowy grubszy przewód miał delikatnie załamaną izolację, co poprawiłem osłoną termokurczliwą), pozostałe bez zastrzeżeń,
- zamek czasami działa normalnie i słychać jak ryglują się wszystkie drzwi jednocześnie,
- czasami działa, ale słychać, że zamek ma sekundowe opóźnienie w stosunku do innych drzwi, wtedy po kilkukrotnym otwarciu/zamknięciu ponownie zaczyna działać tak jak pozostałe.
- zamek czasami nie działa wcale,

Wcześniej użytkownik Tomek-77 pisał o podobnym przypadku, ale nie znalazłem odpowiedzi.
http://zafiraklub.pl/viewtopic.php?p=191531#p191531

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam,
Marcin
Ostatnio zmieniony 30 gru 2017, 23:15 przez hawix, łącznie zmieniany 2 razy.

Jarit
Świeżak
Posty: 14
Rejestracja: 12 gru 2017, 00:38
Imię: Jarek
Lokalizacja: Włocławek
Auto: Opel Zafira B 1.8 Njoy
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER

#204 Post autor: Jarit »

Witam.U mnie po zakupie nie działał centralny zamek w tylnych lewych drzwiach.Wiazka sprawdzona .Ale okazało się że jeszcze w Niemczech złe podpieli się nową wiązka.Nie na tych pniach pojawiał się prąd. Po poprawnym podpięcie na kostce która dochodziła do siłownika prąd był już ok.Ale mimo tego zamek nie pracował.Elektryk od razu stwierdził że do wymiany siłownik. Już miałem zamawiać ale ciekawość okazała się silniejsza.Wyciągnęłam zamek i okazalo sie ze jest ok.Po podłączeniu do kostki na której prawidłowo pojawiały się prądy jednak nie działał. Zgłupialem. Rozwiązanie okazało się dziecinnie proste.Obejrzalem dokładnie kostkę a tam ?Ktoś wcześniej miał gruby próbnik który rozgiol styki.Malutmim śrubokręt dogiołem je wszystko złożyłem. Wszystko zadziałało. Pozostało otwarcie piwa:-))))))

Emiltoja
Posty: 2
Rejestracja: 06 cze 2018, 11:09
Imię: Emil
Auto: Opel zafira b 1.6
Model: Zb
Oznaczenie silnika: Z157xxvm
Gender:

#205 Post autor: Emiltoja »

Ostatnia niedziela, rano. Szykujemy się w trasę. Młodego trzylatka zostawiłem na 10 minut w zafci. A to że autko to kręci go bardziej niż wszystko inne sprawiło, że wkręcił się w zabawę i coś mi chyba poprzestawiał. Mianowicie za kilka minut po zamknięciu drzwi nie mogłem ich otworzyć z pilota jedynie z kluczyka. Teraz doszedłem, że muszę kliknąć dwa razy zamknij i wtedy otworzyć. Ale i tak nie otwierają mi się wszystkie drzwi, a szczególnie te od jego strony z tyłu od fotelika. Wypiąłem klemy z baterii na całą noc problem nie zniknął. Dodam jeszcze że wcześniej po zamknięciu drzwi mogłem je otworzyć normalnie z klamki, teraz nie. Po odczepieniu baterii zresetowała się data i godzina. Wsadziłem wczoraj młodego do auta na 10 minut z myślą że coś naprawi. Otóż wróciła data i dokładnie ta sama godzina. Problem drzwi pozostal. Jak on to robi? Help
Ostatnio zmieniony 07 cze 2018, 11:57 przez GOTI, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Regulamin forum §2 pkt 6

Awatar użytkownika
Kocur
Zafiromaniak
Posty: 1666
Rejestracja: 24 maja 2017, 19:04
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Opel Zafira B OPC
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LEH
Gender:
Kontakt:

#206 Post autor: Kocur »

Na wstępie sprawdź w puszce bezpieczników, czy któryś nie jest przepalony.
Ostatnio zmieniony 06 cze 2018, 17:23 przez Kocur, łącznie zmieniany 1 raz.
:f1: kolejno: Opel Corsa 1.2i, Opel Astra 1.6i, Opel Calibra 2.0i, Opel Zafira A 2.0 DTL 16V., Corsa B 1.2 16V, Astra Bertone Cabrio 1.6. Obecnie:
Opel Zafira B Cosmo Panorama DTH
Opel Zafira B OPC
Audi A4 B6 S4 Cabrio 3.0 V6

Awatar użytkownika
rafant4011
Zafiromaniak
Posty: 6706
Rejestracja: 29 wrz 2014, 15:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Warszawa Włochy[ESK]
Auto: Zafira B
Model: Cosmo
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#207 Post autor: rafant4011 »

Drzwi z tyłu to pewnie z powodu przerwanych kabli się nie otwierają(elastyczny łącznik słupek-drzwi)

Dodano po 2 minutach 42 sekundach:
viewtopic.php?f=32&t=17426

Emiltoja
Posty: 2
Rejestracja: 06 cze 2018, 11:09
Imię: Emil
Auto: Opel zafira b 1.6
Model: Zb
Oznaczenie silnika: Z157xxvm
Gender:

#208 Post autor: Emiltoja »

No i bezpiecznik najpierw wymieniłem. Potem jeszcze raz bo mi strzelił. I co standardowo wiązka przewodów w lewych tylnych drzwiach. Sporo ich tam miałem porozcinanych. Hula jak trzeba. Dziękuję. Z tym, że ja mam jakiś inny rozstaw bezpieczników w bagażniku niż te które można znaleźć na google i na forach. Moze ktoś tam coś przekombinował... Dziękuję jeszcze raz
Ostatnio zmieniony 07 cze 2018, 11:49 przez GOTI, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Regulamin forum §2 pkt 6

fafa69
Świeżak
Posty: 24
Rejestracja: 12 lut 2018, 20:46
Imię: Mario
Auto: Opel
Model: Zafira
Oznaczenie silnika: a23

#209 Post autor: fafa69 »

Witam Wszystkich, mam pytanie, czy wszystkie drzwi powinny się zamykać z kluczyka po przekręceniu zamka w drzwiach ? czy talko drzwi od kierowcy ?

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#210 Post autor: Bodek »

fafa69 pisze: 24 sie 2018, 16:55 Witam Wszystkich, mam pytanie, czy wszystkie drzwi powinny się zamykać z kluczyka po przekręceniu zamka w drzwiach ? czy talko drzwi od kierowcy ?
Tylko kierowcy ;)
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”