Wymiana wyświetlacza w Zafirze B

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
Ostap
Zafiromaniak
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:52
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wwa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#241 Post autor: Ostap »

Powinien być jeden carpass, choć można mieć kilka w aucie ale raczej tego się nie robi.
GID będzie pokazywał usterki jeśli je sobie włączysz i oczywiście będziesz miał czujniki np płynu spryskiwaczy.

Ostatniego zdania nie rozumiem. Pisz po polsku.
Obrazek


Chciałeś Panią?! Zapier.... na nią! :luz:

Jarki
Debiutant
Posty: 37
Rejestracja: 24 lis 2018, 11:44
Imię: Jarek
Lokalizacja: małopolskie
Auto: Opel Zafira 1,9 Automat
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#242 Post autor: Jarki »

Ja właśnie jestem po przekładce z Tid na Bid. Wybrałem Bida gdyż jest bardzo czytelny i nie mam klimatronika. Jedyny problem jaki napotkałem to brak możliwości połączenia się z modułem radia w celu usunięcia zabezpieczenia antykradzieżowego. Po dwóch dniach dopiero kapłem się że nie połączę się z radiem kiedy jest odpięte i leży sobie na tylnym siedzeniu :bron: . Potem jeszcze nie działało sterowanie kompem z kierownicy ale po kilku zmianach indeksu zaskoczyło. Ostatecznie mam index 008 coś tam, pokazuje raczej dobrze. Zauważyłem że mam okrojone możliwości ustawień przez opcom, np. światła tylko 3 warianty, podobno tak już jest w rocznikach powyżej 2006.
Ostatecznie wszystko jakoś poszło oczywiście Carpass jest niezbędny do tego op-com, nie było problemów z instalacją na win8 jak i win10.
Ostatnio zmieniony 27 sty 2019, 08:28 przez Jarki, łącznie zmieniany 1 raz.

Jarki
Debiutant
Posty: 37
Rejestracja: 24 lis 2018, 11:44
Imię: Jarek
Lokalizacja: małopolskie
Auto: Opel Zafira 1,9 Automat
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#243 Post autor: Jarki »

Ostap pisze: 25 sty 2019, 11:03
Jarki pisze: 15 gru 2018, 09:33 Proszę o namiary gdzie w tak dobrej cenie mogę uzyskać swój Car pass, w sumie mam już wyciągniętego TID-a
Jak jesteś z wawy to podejdź do mnie, za czekoladę dla dzieciaków Ci wyciągnę pin z radia np ;)
Wielkie dzięki za szczere chęci ale jestem z samego południa kraju. Bywam w Warszawie ale rzadko. Już zdobyłem Car pass od kolegi od którego kupiłem również wyświetlacz. Pozdrowienia na żonki i dzieciaków.

xadaspl
Świeżak
Posty: 10
Rejestracja: 28 maja 2016, 09:57
Lokalizacja: Polska
Model:

#244 Post autor: xadaspl »

Witam, kupilem ostatnio radio wraz z wyswietlaczem - mialem jakas starsza i uboższą wersje a teraz wstawilem CD Navi 70 - taka dużą. Jednak przyszła z martwymi pikselami, jakoś udało mi się wyciągnąć wyświetlacz i wstawić stary - wszystko wyświetla ładnie teraz. W tym nowym, był taki biały kabel podłączony - z zasilaniem jakby. W nowym wyświetlaczu nie ma tych kabelków, ale to chyba nie jest nic ważnego skoro normalnie wszystko funkcjonuje. No właśnie problem zaczyna się tutaj, ze mam sterowanie nawiewów itp - Ruszam pokrętłami, nic a nic nie nie działa. To od zmiany radia na "bogatsze"? Jak temu naprawić?
Ostatnio zmieniony 04 lut 2019, 19:06 przez xadaspl, łącznie zmieniany 1 raz.

Franklin
Posty: 1
Rejestracja: 27 maja 2019, 21:13
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Kasinka Mała
Auto: Opel Zafira b 1.8
Model: Za
Oznaczenie silnika: Zzzzz
Gender:

#245 Post autor: Franklin »

Cześć, problem taki ze dziś rano przestał działać wyświetlacz i wszystko pozostałe na kokpicie oraz sterowanie na kierownicy, działa jedynie radio. Znalazłem gdzieś na forum że to na 100% wyswietlacz - i po wymianie wszystko cyka.
Ja wymontowalem swój wyswietlacz numer KP GM 13111163 Szukałem na olx i allegro takiego samego i wylogowanego ale nie znalazłem. Jakim wyświetlaczem moge ten zastąpić.
Dziekuje za odpowiedzi.
Pozdrawiam

Deleted User 21664

#246 Post autor: Deleted User 21664 »

Franklin pisze: 27 maja 2019, 21:40 Jakim wyświetlaczem moge ten zastąpić.
Dziekuje za odpowiedzi.
Pozdrawiam
Sorki że tak późno ;)

Ja na Twoim miejscu kupiłbym CID

Sorgel
Świeżak
Posty: 11
Rejestracja: 27 wrz 2018, 10:45
Imię: Rafał
Auto: 2006 Petrol 1.6L Manual CLUB
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z16XEP

#247 Post autor: Sorgel »

Witam
Chciałbym wymienic wyswietlacz razem z radiem tid i cd30mp3 na dvd90navi z cid i mam takie pytanie czy kabel rgb musi byc jaki skonkretnej wersji czy kazdy podejdzie ?
I jeszcze takie pytanko zestaw jest sparowany czy mimo wszystko potrzebuje go wylogowac czy wystarczy juz tylko aktywowac w systemie??

Patryqo
Bywalec
Posty: 117
Rejestracja: 29 gru 2017, 18:39
Imię: Patryk
Lokalizacja: UK
Auto: ZB Design Panorama Auto 1.9 CDTI
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#248 Post autor: Patryqo »

Patryqo pisze: 14 kwie 2018, 16:24 Panowie, poradzcie coś bo mętlik mam z tymi parowaniami. Korci mnie zmiana gid na cid. Fabrycznie było u mnie cdc40 opera. Jako, że wolę mieć usb i kamerę cofania, to opera wylądowała w pudełku w garażu, a w aucie siedzi chińska stacja, która wystarcza mi w zupełności. W UK ciężko trafić wylogowany cid bądź parę. Łatwiej znaleźć nie wylogowane, choć i to nie zdarza się zbyt często. Ale kto szuka, ten znajdzie. Więc gdybym kupił sam wyświetlacz cid lub parę z radiem nie wylogowaną to co z tym mogłbym zrobić aby móc podmienić mojego gida na cida? Da radę jakoś to rozparowac mając parę? Mam swój kod, mam opcoma, dałbym radę tez pożyczyć na chwile techa jeśli by trzeba.
A może wogóle nic bym nie musiał robić, skoro nie mam fabrycznego radia? Choć pewnie wyświetlacz trzeba przyuczyć do nowego auta, a nie tylko do radia?
Ewntualnie pewnie można by było spróbować wgrać "czysty" wsad, tylko trzeba by poszukać czym to zrobić i skąd by tu wziąć taki wsad.
W ostateczności na pewno jakiś magik by to ogarnął, tylko kiedy ja znów będę w PL to nie mam pojęcia.
Z góry dzięki za podpowiedz ;)
Zacytuję siebie, ale w sumie może komuś pomoże.
Kolega Drahe miał rację, odpowiedział pod moim postem żeby kupić niewylogowany.
I faktycznie, mam teraz chińską stacje na androidzie, bo stara na win ce wyzionęła ducha, ale zarówno na starej jak i na tej wyświetlacz działa bez kodu. Czyli chińczycy jakoś obeszli zabezpieczenie wyswietlacza, aby ich radia działały bez problemów. Więc jeśli ktoś ma u siebie chińczyka radio to śmiało może wstawiać wyświetlacz bez kodu. Wszystko będzie działać ok. A przynajmniej powinno.

Ja natomiast mam inne pytanie. Mimo, że u mnie działa wszystko ok, to chciałbym jednak mieć odkodowany wyświetlacz. Czy mając do niego sparowane dvd70 oraz vin auta z którego zestaw pochodzi, da się to jakoś ogarnąć?

Crazy
Zafiromaniak
Posty: 1813
Rejestracja: 25 maja 2016, 08:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Insignia
Model: A
Oznaczenie silnika: A16LET
Gender:

#249 Post autor: Crazy »

kolego Patryqo wyświetlacz po prostu musisz mieć NIE WYLOGOWANY do chińskiego radia, bo gdybyś miał WYLOGOWANY to mrugał by Ci cały czas napis "Display Safe" i nić tu nie ma żadne obejście chińczyków i radia , ot cała filozofia :)

Posiadasz zestaw dvd90 i cid rozumiem, ale czego chcesz mieć odkodowany wyświetlacz ??
Przecież będzie Ci mrugał napis display safe, rozumiem że chcesz mieć do niego PIN po prostu :)
Jesli masz VIN to nic to nie da, musisz mieć "Carpass" na którym widnieje security kod do tego zestawu, jeśli Ci na tym zależny to mogę odczytać PIN z wyświetlacza :)
Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy OPEL wszystkie modele do 2020r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Zafira C i inne
Pomoc przy zakupie pojazdu. Zapraszam

Awatar użytkownika
chojinka
Bywalec
Posty: 178
Rejestracja: 14 lip 2013, 21:02
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Wrocław
Auto: 1.7 CDTI 125 KM
Model: ZB
Oznaczenie silnika: A05
Gender:

#250 Post autor: chojinka »

z TID też da się odczytać pin czy tylko lepsze wersje mają ta opcje?
Aż po horyzontu kres...

harvard
Mieszkaniec
Posty: 405
Rejestracja: 23 kwie 2018, 12:33
Imię: adam
Auto: zafira b
Model: za
Oznaczenie silnika: Z18XER

#251 Post autor: harvard »

Słuchajcie, mam bida z radiom 30mp3. Nie chciałbym zmieniać radia a sam wyświetlacz na cida. Jednak jest jeden problem. Klimę mam półautomat, czyli temp. ustawiam pokrętłami. Czy taki zabieg ma sens czy lepiej kupić gida?

Awatar użytkownika
Ostap
Zafiromaniak
Posty: 1675
Rejestracja: 15 lip 2017, 21:52
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Wwa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#252 Post autor: Ostap »

Po co Ci CID za 600zl? Do czego chcesz go wykorzystać?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

Obrazek


Chciałeś Panią?! Zapier.... na nią! :luz:

harvard
Mieszkaniec
Posty: 405
Rejestracja: 23 kwie 2018, 12:33
Imię: adam
Auto: zafira b
Model: za
Oznaczenie silnika: Z18XER

#253 Post autor: harvard »

No wiem, navi nie mam więc chyba pozostanie gid i po temacie.

Hadron44
Debiutant
Posty: 28
Rejestracja: 21 cze 2020, 17:20
Imię: Darek
Lokalizacja: Lublin
Auto: Opel Zafira B 1.8
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XE7
Gender:

#254 Post autor: Hadron44 »

Cześć Koledzy. Chciałbym wymienić BID-a na BID-a :-) obecny, pomimo, że działa, to kradnie mi prąd, nie wiadomo dlaczego. Sam chciałbym przeprowadzić wymianę i programowanie . Car passa mam. Znalazłem nawet na allegro wylogowany wyświetlacz za 70 zł. Mam takie pytania:
1. Które numery z wyświetlacza muszą się zgadzać
- te z obudowy tj. BA, 13238548,565412769,28119127-0,984 itd
- te z ramki tj. GP12PLASCAR, 13159691,1000575 itd
- czy te z płyty procesorowej : 06405389 BID33 itd.
2. Jaki interfejs OP com temu podoła? czy taki z alliexpress za 60 zł z oznaczeniem: Opcom v5, 1.70/1.90/199/. Czy bardziej taki z polskiego rynku z powyżej 100 zł?
3. Musi być OBD czy OBD2, czy to nie ma znaczenia?
4. Ostatnie pytanie ;-) jakby ktoś miał jakiegoś linka jak to zaprogramować krok po kroku, to bym poprosił, z góry dzięki i pozdrawiam!

Crazy
Zafiromaniak
Posty: 1813
Rejestracja: 25 maja 2016, 08:00
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Insignia
Model: A
Oznaczenie silnika: A16LET
Gender:

#255 Post autor: Crazy »

Wymiana z BIDa na BIDa to trochę słaby temat moim zdaniem, na twoim miejscu wybrał bym GIDa.
Musisz kupić wyświetlacz wylogowany lub z PINem, następnie logujesz go swoim pinem z carpass.
Opcom ryżowy sobie z tym poradzi.
Diagnostyka komputerowa, programowanie, dorabianie kluczy OPEL wszystkie modele do 2020r.Odczyt kodu PIN/Car-Pass, rozszerzenie komputera Zafira C i inne
Pomoc przy zakupie pojazdu. Zapraszam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”