[B]Zafira 1.9DT Osłona Silnika - brak

Zawieszenie, koła, podwozie, układ kierowniczy, hamulce, opony itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
rhaaziel
Zafiromaniak
Posty: 558
Rejestracja: 01 lut 2010, 20:50
Lokalizacja: Tychy
Model:

#16 Post autor: rhaaziel »

Osłona zakupiona na tej aukcji: http://www.allegro.pl/item1007442422_os ... i_2_s.html
mam nadzieję, że do piątku do mnie dotrze i uda się ją w weekend zamontować, przy okazji mam zamiar umyć silniczek przed montażem osłony :)
Astra G 1.6 X16SZR (w gazie) - sprzedana
Zafira B 1.9 Z19DTH (chip V-Tech) - sprzedana
...teraz japoniec...

Anony Mous

#17 Post autor: Anony Mous »

jedna uwaga...nie zakładaj tych spinek...ręczę, że odpadna, albo wyjdą juz przy montażu....lepiej kup oryginalne w oplu..zakładałem osłonę ( co prawda w astrze G) i wiem, co warte sa te plastikowe spinki...oryginalne kosztuja grosze..a masz świety spokój .
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
rhaaziel
Zafiromaniak
Posty: 558
Rejestracja: 01 lut 2010, 20:50
Lokalizacja: Tychy
Model:

#18 Post autor: rhaaziel »

Ok dzięki za info, jak już przyjdzie osłona to wjadę na kanał i zobaczę jak to wygląda u mnie w autku być może mam oryginalne spinki w karoserii o ile też ich nie wyrwano przy demontażu (czyt. kradzieży) osłony fabrycznej i tylko wkręty trzeba będzie wkręcić. Jeśli spinek nie będzie to podjadę do sklepu Opla i kupię oryginalne GM.
Astra G 1.6 X16SZR (w gazie) - sprzedana
Zafira B 1.9 Z19DTH (chip V-Tech) - sprzedana
...teraz japoniec...

olo

#19 Post autor: olo »

faktycznie te spinki orginalne są lepsze ja jeszcze dla pewności dałem większe podkładki bo te w komplecie to trochę większe od otworów w osłonie.

Awatar użytkownika
rhaaziel
Zafiromaniak
Posty: 558
Rejestracja: 01 lut 2010, 20:50
Lokalizacja: Tychy
Model:

#20 Post autor: rhaaziel »

Osłona zamontowana!! Z braku czasu, deszczu i... lenistwa dałem założyć w dobrze mi znanym warsztacie przy którym parkuje jadąc do pracy. Koszt montażu 50zł, okazało się że trzeba było kilka otworów poprawić i troszkę 'spasować' osłonę. Generalnie leży bardzo dobrze, nic nie szumi nic się nie trzęsie nic nie stuka. W aucie jest wyraźnie ciszej czyli efekt zamierzony osiągnięty :D
Ostatnio zmieniony 14 maja 2010, 17:58 przez rhaaziel, łącznie zmieniany 1 raz.
Astra G 1.6 X16SZR (w gazie) - sprzedana
Zafira B 1.9 Z19DTH (chip V-Tech) - sprzedana
...teraz japoniec...

vorny

#21 Post autor: vorny »

Witam,

ja swoją osłonę zamontowałem na kanale w garażu u znajomego, wszystkie otwory pasowały bardzo dobrze i nie było żadnych problemów ze spasowaniem :)

Awatar użytkownika
dzarko
Mieszkaniec
Posty: 450
Rejestracja: 01 maja 2010, 12:07
Imię: Jarek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Opel
Model: ZafiraA
Oznaczenie silnika: Z16XE

#22 Post autor: dzarko »

A takie może jeszcze pytanie z innej beczki. Czy po założeniu takiej osłony można będzie wymieniać olej w benzyniaku bez ściągania jej? Nie zasłoni odpływu?
Błękitna Zocha z Białołęki
Obrazek

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#23 Post autor: MieHor »

U mnie w 2,0 DTI osłona jest oryginalna i jest ona na zawiasach po odkręceniu dwóch mocowań jak jest na kanale lub podnośniku można ją opuścić bez całkowitego zdejmowania i dokonać wymiany oleju

Awatar użytkownika
dzarko
Mieszkaniec
Posty: 450
Rejestracja: 01 maja 2010, 12:07
Imię: Jarek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Opel
Model: ZafiraA
Oznaczenie silnika: Z16XE

#24 Post autor: dzarko »

Osłona z Allegro

Tutaj chyba ten środek się otwiera, jeśli dobrze widzę?
Błękitna Zocha z Białołęki
Obrazek

Awatar użytkownika
rhaaziel
Zafiromaniak
Posty: 558
Rejestracja: 01 lut 2010, 20:50
Lokalizacja: Tychy
Model:

#25 Post autor: rhaaziel »

Ta którą ja kupiłem też się otwiera, także nie przewiduję problemów w dostępie do spodu silnika.
Astra G 1.6 X16SZR (w gazie) - sprzedana
Zafira B 1.9 Z19DTH (chip V-Tech) - sprzedana
...teraz japoniec...

Awatar użytkownika
dzarko
Mieszkaniec
Posty: 450
Rejestracja: 01 maja 2010, 12:07
Imię: Jarek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Opel
Model: ZafiraA
Oznaczenie silnika: Z16XE

#26 Post autor: dzarko »

No i ok, to prawie taka sama, jak ta, którą ja chcę kupić.
Błękitna Zocha z Białołęki
Obrazek

Awatar użytkownika
rhaaziel
Zafiromaniak
Posty: 558
Rejestracja: 01 lut 2010, 20:50
Lokalizacja: Tychy
Model:

#27 Post autor: rhaaziel »

Jeśli chodzi o osłonę to zauważyłem (usłyszałem) dziś, że przy skręconych kołach na maxa w lewo, coś mi trze :/ oglądałem ze wszystkich stron i nic nie widzę :( starałem się 'wymacać' o co może zahaczać koło ale niestety nie ma tam tyle miejsca.
Będę musiał pojechać z autem na podnośnik żeby ustalić o jaką część osłony zahacza koło, jest to z pewnością taki boczek (zabudowa nadkola z prawej strony) aczkolwiek nic tam nie odstaje i wygląda na ciasno spasowane hmm...

Tak jak myślałem prawe koło ociera przy max skręcie w lewo w miejscu łączenia nadkola z boczną częścią dolnej osłony silnika. Prz skręcie w prawo jest okej, lewe koło nie ociera w tym samym miejscu po drugiej stronie. Będę musiał pobawić się opalarką i podgrzewając ten plastikowy profil odgiąć go o jakiś 1cm w stronę komory silnika.
Astra G 1.6 X16SZR (w gazie) - sprzedana
Zafira B 1.9 Z19DTH (chip V-Tech) - sprzedana
...teraz japoniec...

pioter1

#28 Post autor: pioter1 »

witam a czy posiadacie oslone na gorna czesc maski silnika , bo ja nie mam (ale dowiedzialem sie wczesniej ze wlanie w benzynach nie zawsze zakladali gorna oslone) tak samo nie mam dolnej pod silnik mam oslone pod zderzak. czy autko sie wyciszy jak zaloze oslone na gorna czesc maski.dzieki
http://allegro.pl/item1080991477_wycisz ... ira_b.html
a co sadzicie o tej oslonie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie”