[B]Amortyzatory i Resory/Sprężyny/Przód i Tył

Zawieszenie, koła, podwozie, układ kierowniczy, hamulce, opony itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
tomluk84
Posty: 1
Rejestracja: 24 kwie 2018, 21:53
Imię: Tomasz
Auto: Opel Zafira B 1.9 cdti 150KM Cosmo Panor
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#121 Post autor: tomluk84 »

Witam gdyby ktoś z was wymieniał ids+ na zwykłe amorki i miałby lewy przedni amortyzator z ids+ oczywiście w 100% sprawny chętnie odkupie.

Awatar użytkownika
czarko
Debiutant
Posty: 31
Rejestracja: 31 lip 2016, 19:23
Imię: czarek
Lokalizacja: Włocławek
Auto: Opel Zafira B 1.9 Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH
Gender:

#122 Post autor: czarko »

Witam wszystkich czy ktoś może coś słyszał o amorkach samopoziomujących nr na amorku to Gm 24463109 .Dzwoniłem już do gdańska ale oni takich nie regenerują tylko ids a cena nowego w aso poraża 1500 zł za szt sobie wołają i nie dopisałem to są tylne

amakuch1986
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: 10 lut 2016, 16:47
Imię: ANDRZEJ
Lokalizacja: Kraków
Auto: ZAFIRA
Model: B
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#123 Post autor: amakuch1986 »

Witam jakie sprężyny zakładaliście na tył, chodzi mi o producenta i model. Są zwykłe i wzmocnione.
Ja zastanawiam się nad Lesjöfors. Ktoś korzystał z jamex wersji wzmocnionej ?

Dzieki za odpowiedź.

Awatar użytkownika
padonis
Przeglądacz
Posty: 52
Rejestracja: 26 gru 2012, 14:46
Imię: Adam
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#124 Post autor: padonis »

Pragnę przyłączyć się do tematu. Jakie sprężyny dajecie na tył, co polecacie? Myślałem o BILSTEIN, amorki są chyba te same co w Astrze H kombi ale czy sprężyny też?

amakuch1986
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: 10 lut 2016, 16:47
Imię: ANDRZEJ
Lokalizacja: Kraków
Auto: ZAFIRA
Model: B
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#125 Post autor: amakuch1986 »

Ja zastosowałem sprężyny jamex wzmocnione, ale jeżeli masz lpg i chcesz żeby wyżej siedział to Lesjöfors z wersji cng.

Awatar użytkownika
romek22794
Mieszkaniec
Posty: 243
Rejestracja: 01 lut 2017, 21:19
Imię: roman
Lokalizacja: BS
Auto: NJOY przycisk SPORT
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER,LpG

#126 Post autor: romek22794 »

padonis pisze: 30 wrz 2018, 13:23 amorki są chyba te same co w Astrze H kombi ?
No właśnie. W opisach katalogowych, amortyzatory do ZB (zwykłej) pasują do ZB i czasami sprzedawcy podają też całą rodzinę Astr H.
Jeśli poszukamy amorków do Astry H, to okazuje się, że są nieco tańsze np KYB344445 90zł do Astry a do ZB KYB349018 już za 109zł.
Idąc tym tropem można dostać do ZB ładne Sachsy lub Meyle za 90-110zł kupując je niby do Astry.
Ktoś pisał na jednym z for zafiry, że zamówił do ZB kayaby a dostał od astry. Sklep stwierdził, że pasują i za wagę auta(bo nieco cięższe) i z tym związane obciążenia itp odpowiada spręzyna. Amor tu ma pasować.
Osobiście jestem zdania, że to tylko inne numery "katalogowe"...
Ma ktoś jakieś podobne spostrzeżenia?


Na potwierdzenie dodam, że kiedyś kupiłem klocki hamulcowe do ScenikaI szukając ich do Lublina I. Po typie zacisku hamulcowego szukałem. Kosztowały prawie połowę mniej...
Ostatnio zmieniony 04 lis 2018, 11:35 przez romek22794, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
manius2525
Posty: 4
Rejestracja: 02 lut 2020, 23:15
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Toruń
Auto: Opel Zafira B 1.9 CDTI Design
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DTH

#127 Post autor: manius2525 »

Witam wszystkich. Chciałbym zasięgnąć porady mianowicie takiej jakie byście polecili sprężyny i amorki do przodu i do tyłu do Zośki B. Z góry dziękuję i pozdrowionka


Proszę używać opcji szukaj
Ostatnio zmieniony 11 lut 2020, 05:23 przez Tazz, łącznie zmieniany 1 raz.

ARTI1_2004
Świeżak
Posty: 8
Rejestracja: 01 lis 2019, 19:02
Imię: AREK
Lokalizacja: BARCIN
Auto: ZAFIRA B 1.8 COSMO PANORAMA
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER

#128 Post autor: ARTI1_2004 »

Witam chciałbym zasięgnąć porady otóż w lutym tego roku wymieniłem przednie amortyzatory na KAYABA łożyska i poduszki SWAG oprócz sprężyn mechanik stwierdził że są dobre .Minęły 3 miesiące przejechalem 3000 km i coś zaczęło pukać przy skrecaniu kierownicą na postoju i przy wolnej jezdzie. Wziąłem samochód odniosłem do góry na lewarkach nigdzie luzow nie ma Ale jak kolegą zaczął delikatnie kręcić kierownicą lewo prawo ewidetnie odgłosy dochodzą z macpersona mało tego sprężyny prz skrecaniu dziwnie reagują takimi skokami się przesuwają .Czy to możliwe żeby łożyska szlak trafil

ARTI1_2004
Świeżak
Posty: 8
Rejestracja: 01 lis 2019, 19:02
Imię: AREK
Lokalizacja: BARCIN
Auto: ZAFIRA B 1.8 COSMO PANORAMA
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER

#129 Post autor: ARTI1_2004 »

ARTI1_2004 pisze: 06 maja 2020, 23:17 Witam chciałbym zasięgnąć porady otóż w lutym tego roku wymieniłem przednie amortyzatory na KAYABA łożyska i poduszki SWAG oprócz sprężyn mechanik stwierdził że są dobre .Minęły 3 miesiące przejechalem 3000 km i coś zaczęło pukać przy skrecaniu kierownicą na postoju i przy wolnej jezdzie. Wziąłem samochód odniosłem do góry na lewarkach nigdzie luzow nie ma Ale jak kolegą zaczął delikatnie kręcić kierownicą lewo prawo ewidetnie odgłosy dochodzą z macpersona mało tego sprężyny prz skrecaniu dziwnie reagują takimi skokami się przesuwają .Czy to możliwe żeby łożyska szlak trafil
PS. Dodam że problem ten nasila się w czasie deszczu bądź po umyciu samochodu

ARTI1_2004
Świeżak
Posty: 8
Rejestracja: 01 lis 2019, 19:02
Imię: AREK
Lokalizacja: BARCIN
Auto: ZAFIRA B 1.8 COSMO PANORAMA
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER

#130 Post autor: ARTI1_2004 »

Temat rozwiązany zięć przyjechał wyciagnelismy macpersona i okazało się że sprężyna była źle założona w amortyzatora tzn nie siedziała prawidłowo w rowku zastanawia mnie tylko czy mechanik Tak założył czy przeskoczyla

Awatar użytkownika
oki
Mieszkaniec
Posty: 398
Rejestracja: 11 kwie 2010, 23:15
Imię: Darek
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Zafira B 2.0 Panorama
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z20LER
Gender:

#131 Post autor: oki »

Panowie pytanie, ma ktoś na zbyciu dobre amortyzatory IDS + na tył?

Czy możecie mi powiedzieć jak pracują amortyzatory IDS na sucho w ręku?
W przednich jak wciskam tłok w dół to sam się wysuwa do góry jakieś 9cm i trwa to powoli bo ok 1min.
Tylne za to jak wsunę do dołu to już tak zostają fakt czuć opór w obydwie strony chyba ze podłączę zasilanie to idzie sporo lżej.

ARTI1_2004
Świeżak
Posty: 8
Rejestracja: 01 lis 2019, 19:02
Imię: AREK
Lokalizacja: BARCIN
Auto: ZAFIRA B 1.8 COSMO PANORAMA
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER

#132 Post autor: ARTI1_2004 »

Witam mam pytanie czy poduszka amodtyzatora przedniego powinna mieć tą gumę luźną czy przyklejone do metalowej części bo u mnie jest luzna

ARTI1_2004
Świeżak
Posty: 8
Rejestracja: 01 lis 2019, 19:02
Imię: AREK
Lokalizacja: BARCIN
Auto: ZAFIRA B 1.8 COSMO PANORAMA
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER

#133 Post autor: ARTI1_2004 »

Koledzy proszę o pomoc odnośnie przedniego zawieszenia wymieniłem amortyzatory i sprężyny na KAYABA oraz łożyska i poduszki SWAG jednak po 2 miesiącach łożyska zaczęły szwankowac tzn przy skrecaniu kierownicą na postoju czułem przeskakiwanie sprężyn i takie płukanie łapapiac za sprężynę A zięć kręcił kierownicą ewidentnie było czuć płukanie na sprezynach Tak jakby górą się ślizgawki łożysko wymieniłem łożyska na Lemforder było ok 2000km i znowu to samo dodam że na starych sprezynach było to samo
Zauważyłem jeszcze jedno otóż po nocy jak jest chłodno jest cisza jednak po przejechaniu jakiegoś odcinka i wzrostu temperatury to wraca i dochodzi do tego stukot w macpersonie
Żadnych luzow nigdzie nie mam
Dodam że mam zafire z panoramą A ktoś tu pisał że one mają inne amortyzatory proszę o pomoc bo mi ręce opadają

Awatar użytkownika
celius
Bywalec
Posty: 127
Rejestracja: 29 wrz 2017, 17:44
Imię: Przemas
Lokalizacja: Oborniki / WLKP
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: A17DTR

#134 Post autor: celius »

Panowie strzeliła mi sprężyna z tyłu. Możecie coś polecić ?? Czy firma DACO jest ok ??
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie”