Ecn062101, brak wspomagania

Zawieszenie, koła, podwozie, układ kierowniczy, hamulce, opony itp.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Rafa

Ecn062101, brak wspomagania

#1 Post autor: Rafa »

Witam serdecznie,
Zafira '07 1.9 cdti ( vinW0L0AHM7572103141). Odpalilem dwa dni temu Zoche i chwilę po tym wysiadlo mi wspomaganie kierownicy, podczas jazdy zauważyłem migające od czasu do czasu kontrolki aku i ABS.
Odczytałem błąd ecn 062101- uszkodzenie lewej kontrolki alternatora L.
Zawiodłem samochód do serwisu Opla, gdzie stwierdzono na 90% uszkodzenie pompy wspomagania- wymiana 5-6 k. Trochę za dużo jak dla mnie..
Dodam, że nie miałem wcześniej żadnych objawów złej pracy wspomagania, życia pompy.
Po odebraniu samochodu ( bez wymiany pompy), pompa raz działa a raz nie, przy tym ciągle wyjąc.
Brak bledu.
Sprawdzilem napięcie na baterii:
12,63V w stanie spoczynku ( wyłączony silnik)
14.2V włączony silnik bez obciążenia
14,27V na obrotach ok 3.5k
13,9V z obciążeniem ( światła, wentylacja,, radio, długie).
Płyn na dobrym poziomie, czysty ( w pompie wspomagania).


Może mi ktoś sprawdzić czy te wartości są wystarczające w Zosce - nurtuje mnie te blad- nie wiem czy został wylądowaniu, czy się naprawili?! Mi powiedziano , że nie było błędów.
Czy ktoś może mi powiedzieć jaki tym jest zamontowany pompy i alternatora po nr vin?
Czy można jeszcze coś zrobic, żeby ją uratować, a mnie od kosztów?
Czy pompa siada tak gwałtownie bez wcześniejszych objawów?
Btw, w serwisie zrobili mi wymianę rezystora od ogrzewania i jakichś uszcxelek- ponoć jest jakaś akcja z Opla ( free oczywiście) i oddali mi samochód z nieczynnym wyświetlaczem radia, zegara😡, ponoć tak było... Banda.
Pozdrawiam
Rafał
Ostatnio zmieniony 27 maja 2016, 17:03 przez Rafa, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#2 Post autor: Bodek »

Twój alternator według nr VIN: K60 = ALTERNATOR,100AMP
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Rafa

#3 Post autor: Rafa »

Dzięki Borek.
Pozdrawiam
Rafał

zibii
Przeglądacz
Posty: 75
Rejestracja: 13 lis 2018, 22:36
Imię: Zbigniew
Auto: Zafira C 2.0 CDTI
Model: Tourer
Oznaczenie silnika: A20DTH

#4 Post autor: zibii »

Witam,takie zapytanie,nigdzie nie mogę się doszukać na jakiej zasadzie działa wspomaganie układu kierowniczego?Czy jest hydrauliczno elektryczne czy tylko elektryczne bo nie widzę żadnego zbiorniczka na płyn wspomagania!Ktoś może ma wiedzę w tym temacie?

Skasowany użytkownik 6483

#5 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

W ZB masz wspomaganie elektryczno-mechaniczne . Zbiorniczek namierzysz jak sie wychylisz nad silnikiem . Ten zbiorniczek jest na pompie, czyli przy ścianie grodziowej na samym dole, po lewej stronie , patrząc na silnik (strona pasażera).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Podwozie”