Błędy układu chłodzenia, kontrolka, problemy - porady

Czyli: chłodzenie, grzanie, termostat, chłodnice, webasto, nagrzewnica

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
chabretti
Zafiromaniak
Posty: 2248
Rejestracja: 30 sie 2011, 20:51
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Żyrzyn [LPU]
Auto: Volvo
Model: V70
Oznaczenie silnika: D5244T5
Kontakt:

#196 Post autor: chabretti »

TIGER ja bym obstawił to co u mnie było czyli zawieszone szczotki wentylatora od klimy. Mi to się przytrafiło w tym roku. Pryskałem WD-40 i to pomagało na jakiś czas. Po jakimś czasie problem powrócił i rozebrałem cały wentylator na części pierwsze. jak pisałem wyżej była jedna szczotka zapieczona a u drugiej ugnity miedziany przewód. Poskładałem do kupy wszystko i n razie wszystko gra.

samson

#197 Post autor: samson »

Kolega pisze ze obydwa wentylatory nie dzialaja(klimai motor).Przeprowac prosty test: sciagnij na wlaczonym zaplonie kabel z czujnika temperatury i wentylatory powinny startnac na maxa.

Awatar użytkownika
chabretti
Zafiromaniak
Posty: 2248
Rejestracja: 30 sie 2011, 20:51
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Żyrzyn [LPU]
Auto: Volvo
Model: V70
Oznaczenie silnika: D5244T5
Kontakt:

#198 Post autor: chabretti »

samson pisze:Kolega pisze ze obydwa wentylatory nie dzialaja(klimai motor)
Poniżej +5 C Klima się nie załączy.
U mnie objawy zaczęły się w lutym tego roku przy -10 C

Nuk
Świeżak
Posty: 24
Rejestracja: 12 maja 2010, 15:54
Lokalizacja: Śląsk
Model:

#199 Post autor: Nuk »

Dziś rano załączyłem klimę i od tego czasu w czasie jazdy od czasu do czasu się kontrolka chłodzenia:

Błędy oczytałem:

00004 - Czujnik ciśnienia systemu klimatyzacji, brak sygnału (przewód sygnalizacyjny)
Nie występuje

P1540 - Nieprawidłowe działanie czujnika ciśnienia systemu klimatyzacji
(0C) - Nie występuje

Czujnik był wymieniony na oryginał jakieś pół roku temu.

Ma ktoś może jakieś pomysły co to może być ?

Awatar użytkownika
radmar1702
Bywalec
Posty: 159
Rejestracja: 14 maja 2010, 10:39
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Model:

#200 Post autor: radmar1702 »

Witam mam takie Pytanie Astra f 94r 1.6 16v podczas jazy zapala się i gaśnie kontrolka chack błąd jaki sie pojawia to 00013-02 sensor otwarty obwód nie występuje.


Proszę o pomoc
Ostatnio zmieniony 10 lut 2013, 13:04 przez radmar1702, łącznie zmieniany 1 raz.

klonn24

#201 Post autor: klonn24 »

Witam wszystkich!
U mnie jest taki błąd ze po przekręceniu zapłonu wentylatory się włączają odrazu, a powinny przy złapaniu temperatury , pomoze ktos?

Skasowany użytkownik 6483

#202 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Podejrzewam ,że musiałbyś sobie sprawdzić ten nieszczęsny moduł , który steruje wentylatorami. Znajduje sie on po lewej stronie w nadkolu. Bywa ,że łapie wilgoć i potem wariuje. :)

klonn24

#203 Post autor: klonn24 »

A coś więcej informacji o tym module gdzie dokładnie jest jak wygląda itp z góry dzięki

[ Dodano: Pią Lut 22, 2013 12:56 ]
I co jak go wyciągne wymienic na nowy czy da sie cos zrobic ztym

Skasowany użytkownik 6483

#204 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

Zdejmij sobie przednie lewe nadkole to go ujrzysz, to taka puszka w kształcie prostokąta , jasna chyba , tam dochodzą o ile pamiętam dwie wtyczki. Jak to zlokalizujesz, to wypnij tą puszkę , otwórz ją bo idzie, sprawdź czy nie ma w środku wilgoci lub zamarzniętej wody. Warto to wysuszyć i ew uszczelnić przed ponownym zamontowaniem. Nie gwarantuje ,że Ci to na 100% pomoże ale napewno wyeliminujesz jedną z przyczyn włączania sie wentylatorów. Warto przy okazji sprawdzić wszystkie połączenia przewodów z wentylatorami, może któraś kostka jest luźna lub wyłamana? Sprawdź sobie na spokojnie te połączenia , może gdzieś znajdziesz przyczynę opisywaną w swoim poście. :)

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#205 Post autor: Harry200 »

Sprawdż sobie także połączenia czujnika temperatury silnika, odłączenie jego skutkuje załączeniem wentylatorów po włączeniu zapłonu..

klonn24

#206 Post autor: klonn24 »

Dzięki wam koledzy za pomoc ale byłęm na komputerze i wykazała jakis tam błąd odnoscie wentylatorów, i juz po sprawie Pozdrawiam

rafgrzen

#207 Post autor: rafgrzen »

Nie mogę odpalić auta disel 2.0 DTI i pali się kontrolka "elektroniczne sterowanie chłodzenie silnika". Dolałem nieco płynu chłodniczego, nic nie pomogło. Proszę o poradę

Skasowany użytkownik 6483

#208 Post autor: Skasowany użytkownik 6483 »

A gdzie Ty masz tą kontrolkę tak się teraz zastanawiam? :/ . O ile pamiętam to komputer pokładowy u mnie pokazuje jak już zbyt mały poziom płynu chłodniczego . Jednak to i tak nie ma wpływu na zapalenie silnika. Skoro Ci kręci rozrusznik a nie zapala to trzeba szukać usterki w układzie żarzenia na początek a później w układzie zasilania czyli pompa, filtr paliwa , przewody powrotu paliwa. powiem Ci ,że najlepiej pojechać do szpeca który Ci podłą :D czy komputer i poszuka usterki, będzie szybciej i kto wie czy nie taniej

Awatar użytkownika
Rybka
Zafiromaniak
Posty: 2733
Rejestracja: 11 lut 2012, 19:53
Imię: ROBERT
Lokalizacja: Wólka Ogryzkowa[RPZ]
Auto: ZAFIRA B
Model: CDTI
Oznaczenie silnika: Z19DTL
Gender:

#209 Post autor: Rybka »

Kolego a razem z tą kontrolką silnika pali ci się check engine?

U mnie objawem był padnięty czujnik położenia wału. Koszt 115 zł BOSCH.

Auto było ciężko odpalić a gdy już odpalił to brak wskazań obrotomierza i chodził jak traktor :lol:

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#210 Post autor: Harry200 »

Tak jak napisał ROBERT17244, czy pali Ci się jednocześnie Check,odłacz wtyczke od czujnika położenia wału i zobacz czy wtedy odpali biorąc sygnał z czujnika położenia pompy wtryskowej..

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja, ogrzewanie, układ chłodzenia”