Światła mijania - słabo świecą

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
qtom
Mieszkaniec
Posty: 233
Rejestracja: 15 sie 2016, 00:30
Imię: Tomek
Lokalizacja: RZESZÓW
Auto: Zafira
Model: ZCfl
Oznaczenie silnika: b20dth
Gender:
Kontakt:

#16 Post autor: qtom »

aktualnie mam w garażu zastępczego przedlifta z soczewkami to jest jakaś tragedia auto za taka kasę a światła jak w maluchu. o ile światła w astrze i corsie na H7 świecą przyzwoicie to na tym nie można jeździć w nocy zrelaksowanym tylko cały czas wytrzeszcz oka czy nic nie wyskoczy na drogę . szczerze to myślę ze tu juz nic nie pomoże żadna zmiana żarówek najlepszą ocją były by tradycyjne lampy odbłyśnikowe na H7 tylko nie wiem czy takie występowały pierdzielić efekt wizualny pseudoksenonona jak nic nie widać. jeszcze mam pytanie co to za stukot jak włącza się światła drogowe najlepiej słychać na wyłączonym silniku coś jak by uderzenie młotkiem. Moja kariera z tym autem kończy się w piątek i wraca moje autko z normalnymi światłami które pomagają w jeździe.

Awatar użytkownika
evolution1zafir
Mieszkaniec
Posty: 215
Rejestracja: 30 lip 2015, 13:52
Imię: EVO
Lokalizacja: Śląsk
Auto: Opel Zafira C Cosmo
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A20DT
Gender:

#17 Post autor: evolution1zafir »

Problem znany mi z Vectry C, tam soczewki były tak skurzone od środka że po wyczyszczeniu światła mijania świeciły prawie jak drogowe. Czyści się to np. namoczona watą nawiniętą na długi ołówek i okrężnymi ruchami czyści soczewki od środka. Później na sucho warto przetrzeć ipą lub spirytusem i po problemie na jakiś czas.
Zafira C
Meriva B FL
Insignia A
Vivaro A FL,B
Vectra C FL
Corsa C
AstraG,H ,J
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
(Megane-1(coupe,hatchbck, kombii) , Fiat:Punto, CC,Mazda 626,Ford Transit i Taunus )

Awatar użytkownika
franki
Mieszkaniec
Posty: 441
Rejestracja: 17 sty 2010, 07:55
Imię: Michał
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Zafira C 1.4 T Cosmo
Model: ZC
Oznaczenie silnika: NEL14

#18 Post autor: franki »

Stukot jest od podnoszącej się przesłony
Pozdrawiam
franki
Zafira C 1.4 Turbo 120KM Cosmo
Corsa D 1.2
Astra G 2.0 DTH Sport

Macias87
Debiutant
Posty: 34
Rejestracja: 12 cze 2018, 07:58
Imię: Maciek
Auto: Opel Zafira B 1.8, Opel Zafira C 1.4 tur
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A14NET
Gender:

#19 Post autor: Macias87 »

Mnie też ostatnio zastanawiał ten stukot przy zmianie świateł na drogowe...mizna to jakoś zlikwidować? Ja pod koniec lipca decyduje się na czyszczenie lamp..

Awatar użytkownika
mmuchowski
Debiutant
Posty: 29
Rejestracja: 18 wrz 2011, 14:57
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Malbork
Auto: Opel Zafira C Cosmo
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A14NEL
Gender:

#20 Post autor: mmuchowski »

dydekm11 daj jakieś info jakie hir 2 led kupiłeś i czy nie dają błędu spalonej żarówki
Dużo ludzi nie wie, co z czasem robić. Czas nie ma z ludźmi tego kłopotu.

qtom
Mieszkaniec
Posty: 233
Rejestracja: 15 sie 2016, 00:30
Imię: Tomek
Lokalizacja: RZESZÓW
Auto: Zafira
Model: ZCfl
Oznaczenie silnika: b20dth
Gender:
Kontakt:

#21 Post autor: qtom »

znalazłem taki patent z elastycznym radiatorem nie wiem jak sie to sprawuje ale można zamknąć dekiel w lampie https://pl.aliexpress.com/store/product ... autifyAB=0

Awatar użytkownika
Mariusz
Zafiromaniak
Posty: 2470
Rejestracja: 11 maja 2017, 07:01
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Warszawa
Auto: ZB OPC Line
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z18XER
Gender:

#22 Post autor: Mariusz »

qtom pisze: 08 wrz 2018, 23:44 znalazłem taki patent z elastycznym radiatorem nie wiem jak sie to sprawuje ale można zamknąć dekiel w lampie https://pl.aliexpress.com/store/product ... autifyAB=0
Zamykanie radiatora w lampie nie wydaje mi się dobrym rozwiązaniem. Po to jest radiator aby odprowadzał ciepło, a jak zamkniesz lampę to nie będzie wentylacji a co za tym idzie nie będzie odprowadzenia ciepła. Led szybko się przegrzeje i padnie.

Awatar użytkownika
violator
Zafiromaniak
Posty: 929
Rejestracja: 27 lis 2014, 21:53
Imię: Artur
Lokalizacja: Bydgoszcz/Koronowo
Auto: Meriva 1.4 Turbo
Model: B
Oznaczenie silnika: A14NEL
Gender:
Kontakt:

#23 Post autor: violator »

qtom pisze: 04 lip 2018, 22:26 aktualnie mam w garażu zastępczego przedlifta z soczewkami to jest jakaś tragedia auto za taka kasę a światła jak w maluchu. o ile światła w astrze i corsie na H7 świecą przyzwoicie to na tym nie można jeździć w nocy zrelaksowanym tylko cały czas wytrzeszcz oka czy nic nie wyskoczy na drogę . szczerze to myślę ze tu juz nic nie pomoże żadna zmiana żarówek najlepszą ocją były by tradycyjne lampy odbłyśnikowe na H7 tylko nie wiem czy takie występowały pierdzielić efekt wizualny pseudoksenonona jak nic nie widać. jeszcze mam pytanie co to za stukot jak włącza się światła drogowe najlepiej słychać na wyłączonym silniku coś jak by uderzenie młotkiem. Moja kariera z tym autem kończy się w piątek i wraca moje autko z normalnymi światłami które pomagają w jeździe.
Wszystkie soczewkowe z tego co czytałem na ten temat świecą gorzej niż normalne na H7 ,to tylko ładnie wygląda. Jakiś czas temu planowałem u siebie soczewki wsadzić ale czytając opinie zrezygnowałem.

qtom
Mieszkaniec
Posty: 233
Rejestracja: 15 sie 2016, 00:30
Imię: Tomek
Lokalizacja: RZESZÓW
Auto: Zafira
Model: ZCfl
Oznaczenie silnika: b20dth
Gender:
Kontakt:

#24 Post autor: qtom »

mariusz131 pisze: 09 wrz 2018, 07:23 Led szybko się przegrzeje i padnie.
teoretycznie masz rację tylko reflektor sam sobie też odprowadza ciepło bo HIR2 nie jest żarówką zimną niestety wszystko ma wady i zalety. jeśli nawet ta żarówka wytrzyma rok to a da dobre światło i uchroni reflektor przed zabrudzeniem to gra warta świeczki. warto wejść w komentarze jest insignia z UK i efekt fajny ciekawy jestem jak na drodze widać. zamówiłem sobie H&H7 do corsy zobaczymy
Załączniki
led.jpg
Ostatnio zmieniony 11 wrz 2018, 20:13 przez qtom, łącznie zmieniany 2 razy.

olo018
Bywalec
Posty: 101
Rejestracja: 22 sty 2018, 19:53
Imię: J.O
Auto: Zafira Tourer
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A20DTH

#25 Post autor: olo018 »

Witam,po dłuższej lekturze szukaniu danych poszczególnych żarówek zamówiłem z Vosla +30% Hir2 mają ok 1750lumenów na żarówkę i normalną barwe ,jak zamontuje to napisze o wyniku tej zamiany z led 6500K .

zibii
Przeglądacz
Posty: 75
Rejestracja: 13 lis 2018, 22:36
Imię: Zbigniew
Auto: Zafira C 2.0 CDTI
Model: Tourer
Oznaczenie silnika: A20DTH

#26 Post autor: zibii »

Polecam takie ledy
http://www.ultraleds.pl/925,zestaw-zaro ... xenon.html
różnica między tymi które miałem Hir 2 Philips jest diametralna ,8000 LM każda na prawdę daje efekt,do żarówek w komplecie są elektroniczne filtry canbus-brak info o awarii żarówki.Wcześniej na ali-expresie zakupiłem podobne ledy niby z canbus tylko,że miały 4200 LM każda i efekt oświetlenia drogi marny nie polecam a i info o awarii i tak wyskakiwał.

olo018
Bywalec
Posty: 101
Rejestracja: 22 sty 2018, 19:53
Imię: J.O
Auto: Zafira Tourer
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A20DTH

#27 Post autor: olo018 »

Takie właśnie ledy zdemontowałem i wsadziłem te HiR2 z Vosla+30,Jestem zaskoczony!świecą o wiele lepiej niż ledy oświetlają bdb drogę na ok 60m i pobocze,na długich poprawa o wiele więcej i światło białe wpadające w żółty.
70 ojro ale muszę przyznać warto!.

BQB
Mieszkaniec
Posty: 214
Rejestracja: 22 sty 2018, 11:57
Imię: Piotr
Auto: Opel Zafira C 1.6 CNG Cosmo teraz LPG
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A16XNT
Gender:

#28 Post autor: BQB »

A długo już je masz? bo w/g specyfikacji producenta mają dosyć krótki czas "życia"
Załączniki
28432.pdf
Vosla HIR2 +30% specyfikacja
(188.69 KiB) Pobrany 138 razy

olo018
Bywalec
Posty: 101
Rejestracja: 22 sty 2018, 19:53
Imię: J.O
Auto: Zafira Tourer
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A20DTH

#29 Post autor: olo018 »

Dopiero od wczoraj,ale mieszkam w AT i światła tylko w nocy zapalam!! więc źle nie będzie,ale jestem zadowolony zobaczymy jak widać w nocy podczas deszczu?!.

olo018
Bywalec
Posty: 101
Rejestracja: 22 sty 2018, 19:53
Imię: J.O
Auto: Zafira Tourer
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A20DTH

#30 Post autor: olo018 »

olo018 pisze: 15 gru 2018, 10:12 Dopiero od wczoraj,ale mieszkam w AT i światła tylko w nocy zapalam!! więc źle nie będzie,ale jestem zadowolony zobaczymy jak widać w nocy podczas deszczu?!.
Widoczność w czasie deszczu w nocy o wiele lepsza niż na ledach 6,500k światło bardziej wpada w żółtą barwę co w deszczu iw nocy poprawia widoczność,d..py nie urywa ale lepsza widoczność jak dla mnie .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”