[C] dawkus - Zafira Tourer EcoFLEX - CNG 1.6T

Moderatorzy: Tunio999, Tazz

Wiadomość
Autor
Maćku
Zafiromaniak
Posty: 2451
Rejestracja: 09 wrz 2014, 16:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Międzyrzecze G.[SBI]
Auto: seria 3
Model: e46
Oznaczenie silnika: M47,M54

#31 Post autor: Maćku »

Zapominacie o kwestii finansowej takiej domowej stacji CNG... "a to Panie nie są tanie rzeczy" F. Kiepski
Obrazek

Awatar użytkownika
Piasek
Zafiromaniak
Posty: 1133
Rejestracja: 12 cze 2014, 15:03
Lokalizacja: Piotrków Kujawski
Model:

#32 Post autor: Piasek »

Gdzieś kiedyś czytałem że to kompletne nieporozumienie:
- koszt samego urządzenia o którym wspominasz
- koszt prądu bo to wymaga znacznie większego sprężania niż LPG żeby to wtłoczyć w butle
- czasochłonność
- no i ryzyko w razie awarii/wycieku bo to w naszym domu

Wiele było historii z czasów kiedy to w warunkach domowych ludzie się zabierali za przelewanie gazu do butli turystycznych itp.

Awatar użytkownika
wamka18
Zafiromaniak
Posty: 923
Rejestracja: 23 wrz 2013, 21:44
Imię: Piotr
Lokalizacja: koronowo
Auto: Zafira 2.0T ST2 Astra G Bertone 1.8 16v
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Kontakt:

#33 Post autor: wamka18 »

Dokładnie takie urządzenie znaleźć to już jest problem a potem jeszcze koszt zakupu, dlatego u ojca z CNG przeliśmy na LPG.

Awatar użytkownika
dawkus
Przeglądacz
Posty: 88
Rejestracja: 01 mar 2014, 15:54
Imię: Dawid
Lokalizacja: CH
Auto: Zafira
Model: ZC
Oznaczenie silnika: ZZZ

#34 Post autor: dawkus »

Włochy, Niemcy, Szwajcaria. Problemu nie ma. W lipcu jadę do Polski... trasa na Szczecin a pózniej na przemysl. Pewnie smignę przez niemcy... a po tem A4 :) Ciakwe jak pójdzie przejazd przez PL ;) gdzie dystans na benzynie to 200km :P

Naszczęście taka trasa raz na 3 lata.

Tu gdzie mieszkam kompletnie nie ma z tym problemu. Stacji jest naprwdę sporo. Jak jadę z CH do PL to kropli benzyny nie potrzebuje. Na tyle stacji jest.

No... coś jest nie tak w PL z prawem albo z władzami że tego CNG nie chcą dalej wesprzeć. Gdzieś kiedyś coś czytałem... że to dla rządu nie opłacalne.

Awatar użytkownika
wamka18
Zafiromaniak
Posty: 923
Rejestracja: 23 wrz 2013, 21:44
Imię: Piotr
Lokalizacja: koronowo
Auto: Zafira 2.0T ST2 Astra G Bertone 1.8 16v
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Kontakt:

#35 Post autor: wamka18 »

W PL się zamyka a nie otwiera. Tak było w Bydgoszczy. Otworzyli stacje jedną niby z najlepszych jakie były w PL (jeszcze ode mnie z firmy chłopacy budowali), ludzi zachęcali aby kupowali auta z CNG a potem zamknęli bo żeby wjechać na stacje trzeba było jeździć przez teren gazowni i godziny otwarcia też były takie że ciężko było się zatankować.

Maćku
Zafiromaniak
Posty: 2451
Rejestracja: 09 wrz 2014, 16:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Międzyrzecze G.[SBI]
Auto: seria 3
Model: e46
Oznaczenie silnika: M47,M54

#36 Post autor: Maćku »

wamka18 pisze:W PL się zamyka a nie otwiera. Tak było w Bydgoszczy. Otworzyli stacje jedną niby z najlepszych jakie były w PL (jeszcze ode mnie z firmy chłopacy budowali), ludzi zachęcali aby kupowali auta z CNG a potem zamknęli bo żeby wjechać na stacje trzeba było jeździć przez teren gazowni i godziny otwarcia też były takie że ciężko było się zatankować.
POlska :haha:

Szkoda, że siedząc na złożach naturalnych jesteśmy przyciskani przez zachód i wschód teraz się to może zmieni bo ŁukOil (rosja) się wycofuje z Polski to i nas ciemiężyć powoli nie będą z gazem i coś się ruszy ;)

Dawid jak jedziesz A4 to uzbrój się w cierpliwość na bramkach unikaj godzin szczytu już przed Gliwicami na Kraków 13-17, bo idzie dostać małpiego mózgu :lol:
Obrazek

Awatar użytkownika
Piasek
Zafiromaniak
Posty: 1133
Rejestracja: 12 cze 2014, 15:03
Lokalizacja: Piotrków Kujawski
Model:

#37 Post autor: Piasek »

wamka18 pisze:W PL się zamyka a nie otwiera. Tak było w Bydgoszczy
no tak to jest jak każdy pracujący ma nad sobą 1,5 urzędnika do utrzymania ze swoich podatków...
Znajomy stację paliw budował:
- budowa fizyczna od wjazdu maszyn między tyczki geodety do wyjścia ekipy meblującej pomieszczenia: 6m-cy
- papierologia i pierdzistołki urzędowe nim wejść mógł geodeta wytyczać 3,5 roku i ok 16 tyś zł. Byle świstek papieru: 30 dni roboczych czekania za wydaniem i 3m-ce czekania za zwrotkami żeby się uprawomocnił.

Żyjemy w kraju tak skrajnego debilizmu urzędniczego że jego szczyty nie istnieją...
Ostatnio zmieniony 12 lut 2016, 08:22 przez Piasek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mat86radom
Zafiromaniak
Posty: 2502
Rejestracja: 08 lut 2016, 16:16
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Radom
Auto: Mazda 5 2.0 Diesel 143KM/360nm
Model: MZRCD
Oznaczenie silnika: CITD
Gender:
Kontakt:

#38 Post autor: Mat86radom »

Ładna ta ropucha :mrgreen:

Awatar użytkownika
dawkus
Przeglądacz
Posty: 88
Rejestracja: 01 mar 2014, 15:54
Imię: Dawid
Lokalizacja: CH
Auto: Zafira
Model: ZC
Oznaczenie silnika: ZZZ

#39 Post autor: dawkus »

Maćku pisze: Dawid jak jedziesz A4 to uzbrój się w cierpliwość na bramkach unikaj godzin szczytu już przed Gliwicami na Kraków 13-17, bo idzie dostać małpiego mózgu :lol:
Dzięki... naszczęście przemieszczam się w nocy... jak jakiś kurna batman :P

2 dzieci to trasy zawsze nocą. Z Przemyśla do Zurychu 1600km na raz... ale to jeszcze OPCtką :roll: :roll: :roll: ehh... moc była zemną... a teraz to "na gazie" ;)

w sumie... to dzisiaj pykło od kwietnia 2015 - 30 000km gdzie do pracy chodzę z buta... heh... nie wiem gdzie ja tak jeżdżę.

Awatar użytkownika
paweldm
Zafiromaniak
Posty: 946
Rejestracja: 13 gru 2011, 00:03
Imię: Paweł
Lokalizacja: GST (pomorskie)
Auto: Peugeot 308SW
Model: P308
Oznaczenie silnika: A20DTH

#40 Post autor: paweldm »

Widziałem kiedyś żuka z lpg a zasilanie miał z butli gazowej jak do kuchenki.
Jest Peugeot 308SW 2.0Bluehdi i Meriva B 1.7cdti
Była Zafira A 1.8 16v lpg i B 2.0 Turbo +lpg oraz zastawa, polonez, tempra, espace II i IV omega B, tigra, C3, C4 Grand Picasso, Outlander II, Berlingo III, Astra J 2.0cdti, Peugeot 308

Awatar użytkownika
rafant4011
Zafiromaniak
Posty: 6706
Rejestracja: 29 wrz 2014, 15:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Warszawa Włochy[ESK]
Auto: Zafira B
Model: Cosmo
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#41 Post autor: rafant4011 »

paweldm pisze:Widziałem kiedyś żuka z lpg a zasilanie miał z butli gazowej jak do kuchenki.
ja widziałem trabanta na butlę turystyczną wożoną u pasażera w nogach :lol: :lol:

Awatar użytkownika
paweldm
Zafiromaniak
Posty: 946
Rejestracja: 13 gru 2011, 00:03
Imię: Paweł
Lokalizacja: GST (pomorskie)
Auto: Peugeot 308SW
Model: P308
Oznaczenie silnika: A20DTH

#42 Post autor: paweldm »

Czapki z głów. To musiał być niezły artysta.
Jest Peugeot 308SW 2.0Bluehdi i Meriva B 1.7cdti
Była Zafira A 1.8 16v lpg i B 2.0 Turbo +lpg oraz zastawa, polonez, tempra, espace II i IV omega B, tigra, C3, C4 Grand Picasso, Outlander II, Berlingo III, Astra J 2.0cdti, Peugeot 308

Awatar użytkownika
dawkus
Przeglądacz
Posty: 88
Rejestracja: 01 mar 2014, 15:54
Imię: Dawid
Lokalizacja: CH
Auto: Zafira
Model: ZC
Oznaczenie silnika: ZZZ

#43 Post autor: dawkus »

No to 100 000... a nawet 103 :) ida szybko... dosc tanio sie jezdzi wiec sie trzaska tych kilometrów.

Przy 100 000 co następuje.

Wymiana filtrów. znow olej (co 20 000km i dalej jest transparentny)
Wymiana filtra CNG ( tez nie wiem po co bo tak jak LPG ma grafit tak CNG nie wiem co ma, filtr ladny czysty, no ale wymienilem (100e jakos)
filtr kabinowy i dolotu

przy 92kkm tez tarcze sie skonczyły więc weszly na to miejsce ATE powerdisc z ceramikami z ATE... to hamuje... oj rewelacja... na tyle tez się koncza wiec pewnie za miesiąc dwa wymiana.

Odezwała sie też pompa wody i w sumie w sobote wymienie juz rozzad... 18kkm wczesniej niz ksiazka podaje.

Taki raporcik.

Awatar użytkownika
Wojti
Zafiromaniak
Posty: 6240
Rejestracja: 15 kwie 2013, 19:02
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: ZB 400ps/502nm
Model: OPC
Oznaczenie silnika: z20leh
Gender:
Kontakt:

#44 Post autor: Wojti »

Dobre wyniki tarcze 100 tys :ok: Rozrząd dobry ruch że nie czekałeś do końca :piwo:
Ciekawe czy na zamiennikach tyle zrobisz :P
Życie jest Piękne a z Zafirką jeszcze piękniejsze he he

Awatar użytkownika
dawkus
Przeglądacz
Posty: 88
Rejestracja: 01 mar 2014, 15:54
Imię: Dawid
Lokalizacja: CH
Auto: Zafira
Model: ZC
Oznaczenie silnika: ZZZ

#45 Post autor: dawkus »

a wymieniłem bo pompa wody zaczęła sobie piszczeć... przy rozgrzanym silniku na biegu jałowym... jak czajnik na gazie :D

teraz 108 000... I dostałem list ze w ciagu 3 miesiecy bedzie akcja serwisowa na butle... bo cos z wentylami jest, ale chyba rdzewieją do czego nie chca sie przyznac... nic, odeslalem im info ze czekam :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira Tourer”