[A] Światła przednie z diodami LED

Modyfikacje dla Zafiry A
Wiadomość
Autor
kicaj

#16 Post autor: kicaj »

co do tych lamp, to juz sa od pewnego czasu na rynku. tylko ze te swiatla a'la audi nie sa swiatlami do jazdy w dzien a pozycyjnymi ;( -sprawdz to dokladnie...

Awatar użytkownika
timi68
Zafiromaniak
Posty: 794
Rejestracja: 08 lip 2009, 16:50
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Rzeszów
Auto: Volvo S60 D5 AWD 215/440
Model: II
Oznaczenie silnika: D5-2.4
Gender:

#17 Post autor: timi68 »

kicaj pisze:tylko ze te swiatla a'la audi nie sa swiatlami do jazdy w dzien a pozycyjnymi
W przypadku kontroli mandacik za brak świateł, tak jak pisze kolega kicaj są tylko światłami pozycyjnymi, a co do ceny to widziałem na alegro już za niecałe 900zł.

kicaj

#18 Post autor: kicaj »

zeby uscislic, - ja tylko zwracam na to uwage - ze w wielu przypadkach to sa wlasnie swiatla pozycyjne a nie DL. tak jest napewno w przypadku swiatel do ZB. lepiej sie upewnic niz wydac 1kpln a potem psioczyc ;)
a tak przy okazji Hella wypuscila DL z mozliwoscia aranazacji ksztaltu - quasi gietke DL

dejna

#19 Post autor: dejna »

w tym przypadku to są właśnie pozycyjne jak pisze kicaj... z tego co wiadomo to w ZA nie ma dodatkowego obwodu na światła dzienne, więc małe ludziki ze skośnymi oczami musiały jakoś to zrobić czyli poprowadzić z obwodu pozycji... a że design i modne hasło LED może sie podobać to ktoś to może kupi...

a co do DL to może lepiej zastanowić się nad np. przerobieniem przeciwmgielnych na DL...
kicaj pisze:quasi gietkie DL
to też może być ciekawe... gdzieś czytałem, że tam jest od 5 do 12 modułów... wiec pełna dowolność...

kicaj

#20 Post autor: kicaj »

dejna pisze: a co do DL to może lepiej zastanowić się nad np. przerobieniem przeciwmgielnych na DL...
masz na mysli wymontowanie i zamontowanie zamiast? bo jesli tylko przerobienie instalacji to homolgacja nie pozwala ;)
ale widzialem juz pare i na zafira-foum mozna znalezc sporo zdjec z A z dodatkowymi DL LED ;) niektore super wygladaja;)

dejna

#21 Post autor: dejna »

światła przeciwmgielne można też regulować... bardziej właśnie myślałem nad takim ustawieniem tych świateł aby wiązka światła była bardziej "przyjazna"

albo wsadzić jakiś pojedynczy moduł LED bo chyba jest miejsce, nie... (w OPC to cienko)

kicaj

#22 Post autor: kicaj »

dejna, wlasnie na zafira forum de bylo cos o DL dla ZA OPC... zagladnij tam moze cos znajdziesz (DL=TFL=Tagesfahrtlicht) http://www.zafira-forum.de/showthread.php?t=16744

kubik_CDTi

#23 Post autor: kubik_CDTi »

Widziałem te lampy na srebrnej zafirze z pakietem opc i powiem jakoś mega to nie wygląda.
IMHO lepsze już fabryczne xenony,nawet używane.
Pozdrawiam

Rumcays

#24 Post autor: Rumcays »

No a dodatkowo pogooglałem trochę i dowiedziałem się, że do reflektorów soczewkowych - nieważne czy z HID, czy bez - prawdopodobnie spryski będą jednak potrzebne. No ale jak jeszcze piszecie, że te LED to lipa i na DL się nie nadają, to faktycznie lepiej zapomnieć o sprawie.
Ale mam jeszcze jedno pytanie. Jeżeli mam w zwykłym reflektorze H7 z niebieską bańką, która daje białe światło, to czy może być to uznane jako złamanie przepisów KRD? Normalnie googlam i googlam, i nic nie mogę sensownego w temacie wygooglać... :/

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#25 Post autor: Lorry »

Jeżeli jest to jakaś markowa żarówka i ma homologacje to wszystko OK, jakby to było jakieś Bottari Xenon Tuning czy chińczyk z bazaru za 5zł, to wtedy faktycznie kiszka.

Gruka

#26 Post autor: Gruka »

Ale że jak soczewki i spryski? Albo czegoś nie kumam albo jestem (prawie ?) pewien że do soczewek nie potrzeba spryskiwaczy(mowa o zwykłej no H7 w soczewce)

Rumcays

#27 Post autor: Rumcays »

Gruka pisze:Ale że jak soczewki i spryski? Albo czegoś nie kumam albo jestem (prawie ?) pewien że do soczewek nie potrzeba spryskiwaczy(mowa o zwykłej no H7 w soczewce)
No ja też nie kumam, dlatego przy nadarzającej się okazji może zaskoczę do diagnosty z zapytaniem... Ciekawe, czy będzie wiedział :>

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#28 Post autor: Lorry »

Jeżeli lampa soczewkowa i zwykła żarówka halogenowa to nie trzeba (Czy Punto II miało spryski? Nie!), spryski przy soczewkach przydałyby się gdyby były w nich zamontowane żarniki ksenonowe.

Przynajmniej ja tak uważam i wg mojej wiedzy tak ma być. Chyba że coś się pozmieniało :roll:

Gruka

#29 Post autor: Gruka »

Lorry, zgadza się ale tylko i wyłącznie w przypadku xenonów,choć do końca to też nie jestem pewien jak to jest bo z tego co się orientuję każda lampa powinna mieć odpowiednie oznaczenie czy nadaje się do xenonów czy nie.Tak więc włożenie xenonów do soczewek i zamontowanie spryskiwaczy w świetle prawa nie jest do końca legalne jeśli lampa nie spełnia wymogów.

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#30 Post autor: Lorry »

No to swoją drogą bo do xenonów powinno być jeszcze samopoziomowanie , ale mało kto daje spryski nie mowiąc o poziomowaniu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira A”