Jak zrobić komputer, średnie spalanie na wyświetlaczu?

Modyfikacje dla Zafiry A
Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
chojinka
Bywalec
Posty: 178
Rejestracja: 14 lip 2013, 21:02
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Wrocław
Auto: 1.7 CDTI 125 KM
Model: ZB
Oznaczenie silnika: A05
Gender:

Jak zrobić komputer, średnie spalanie na wyświetlaczu?

#1 Post autor: chojinka »

Witam. Posiadam wysłużoną Zafirkę 2.0 DI która domaga się wyświetlacza i średniego spalania, który wyświetlacz należało by zakupić i co dokładnie zrobić aby spalanie było wyświetlane. Mam zamontowany Tempomat, jeżeli to w czymś pomoże.
Pozdrawiam

alek_jan

#2 Post autor: alek_jan »

Trzeba zakupić tzw. MID zaprogramowany pod silnik. Do tego manetka wycieraczek z przyciskami do kompa, I pociągnąć całą instalację do obsługi tego wyświetlacza. Nie jest to takie p&p jak w przypadku tempomatu

Awatar użytkownika
GOTI
Zafiromaniak
Posty: 3401
Rejestracja: 30 paź 2012, 18:50
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Mysłowice / Stamford
Auto: Insignia
Model: ZA
Oznaczenie silnika: A18XER
Gender:
Kontakt:

#3 Post autor: GOTI »

Powiem tak, też od pewnego czasu rozważałem montaż BC i wkońcu sie za to wzíąłem na poważnie: manetka kupiona, instrukcje(poradniki głównie z Vectry) przeczytane i nawet wydrukowane.

Zabrałem sie za temat nie tak dawno bo w zeszłym tygodniu. Ogólnie instalacja jest prosta jeżeli już ktoś posiada wyświetlacz MID (w przypadku TIDa jest troche więcej roboty). Musiałem przeciągnąć dosłownie 4 przewody (1 od ECU + 3 z licznika) do wyświetlacza MID + przewdowy z manetki (2 + masa).
Wszystko wydaje sie proste i takie też jest - najwięcej roboty zajmuje demontaż/montaż deski no i nadkola.

W moim przypadku po podłączeniu akumulatora niestety nic nowego nie zaistniało na wyświetlaczu (dalej po staremu data, godz., temp.) a powinny sie pojawić jakieś wskazania.
Myślałem główkowałem aż wkońcu rozebrałem deske ponownie - sprawdziłem wszystkie piny i połączenia i po podłączeniu akumulatora dalej nic.

Problem jest tylko nie wiem w czym :mysli: Możecie podpowiedzieć co mogło pójść nie tak bo już nie mam pomysłów.
Obrazek

Mihó

#4 Post autor: Mihó »

Pokaż zdjęcia tego wyświetlacza.

Morlas

#5 Post autor: Morlas »

Odkopuję stary temat.
w przypadku TIDa jest troche więcej roboty
Możesz sprecyzować? Posiadam właśnie TIDa i nie wiem jak się za to zabrać. No i najważniejsze, mogę włożyć jaki wyświetlacz chcę? Nawet CID?

Awatar użytkownika
GOTI
Zafiromaniak
Posty: 3401
Rejestracja: 30 paź 2012, 18:50
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Mysłowice / Stamford
Auto: Insignia
Model: ZA
Oznaczenie silnika: A18XER
Gender:
Kontakt:

#6 Post autor: GOTI »

Morlas pisze:Odkopuję stary temat.
w przypadku TIDa jest troche więcej roboty
Możesz sprecyzować? Posiadam właśnie TIDa i nie wiem jak się za to zabrać. No i najważniejsze, mogę włożyć jaki wyświetlacz chcę? Nawet CID?
Wszystko sie da jeżeli tylko sie chce :D
Skoro posiadasz wyświetlacz TID to podczas zmiany na MIDa lub CIDa będziesz musial zrobić całą instalacje (no chyba że ją masz - sprawdź czy posiadasz wtyczke przy kolumnie na manetke ze sterowaniem).

W google znajdziesz kilka poradników (głównie dotyczących VB) jak zmienić TIDa na MIDa - ja z nich korzystałem tyle że miałem juą fabrycznie MIDa. W twoim przypadku będzie troche więcej roboty bo musisz wszystkie piny przy wtyczce poprzekładać

Nie wiem jak jest w przypadku CIDa - szczerze mówiąc to nie widziałem jeszcze takich poradników :/
Wydaje mi sie też, że będziesz musiał zmienić też radio.


Jakby co tu tutaj masz wszelkie info na temat wyświetlaczy: http://www.zafira-forum.de/showthread.p ... t-Zafira-A
Obrazek

Awatar użytkownika
chojinka
Bywalec
Posty: 178
Rejestracja: 14 lip 2013, 21:02
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Wrocław
Auto: 1.7 CDTI 125 KM
Model: ZB
Oznaczenie silnika: A05
Gender:

#7 Post autor: chojinka »

GOTI pisze: Musiałem przeciągnąć dosłownie 4 przewody (1 od ECU + 3 z licznika) do wyświetlacza MID + przewdowy z manetki (2 + masa).
Mógłbyś sie rozpisać o tym co i gdzie dokładnie trzeba podpiąć lub podeślij jakiś link z opisem.
Pozdro
Aż po horyzontu kres...

Awatar użytkownika
GOTI
Zafiromaniak
Posty: 3401
Rejestracja: 30 paź 2012, 18:50
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Mysłowice / Stamford
Auto: Insignia
Model: ZA
Oznaczenie silnika: A18XER
Gender:
Kontakt:

#8 Post autor: GOTI »

Korzystałem z kilku poradników aby potwierdzać swoje "zmiany", ale głównie korzystałem z TEGO poradnika.
Co prawda dotyczy on przeróbki z TIDa na MIDa, ale pominąwszy pewne kwestie (np. to że mamy już MIDa) pozostaje tak na prawde tych kilka przewodów.

Najważniejsza to rozpiska pinów w kostce MID:
Obrazek

Życze udanej zabawy :piwo:
Sama operacja nie jest trudna - najwięcej czasu zajmuje demontaż/montaż wszelkich podzespołów np. deska, koło, nadkole itd później lutowanie to sama przyjemność :ok:

Jakbyś miał jakieś pytania to wal śmiało ;)
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira A”