[B] dzienne światła LED

Modyfikacje dla Zafiry B
Wiadomość
Autor
ronin

[B] dzienne światła LED

#1 Post autor: ronin »

Czy ktoś próbował założyć światła dzienne LED w Zafirze B w miejscu gdzie są zaślepki halogenów ? Ja sobie na Allegro upatrzyłem takie ale niestety nie ma tego jak przymocować bez "prucia" zaślepek :/
Ostatnio zmieniony 15 gru 2011, 00:08 przez ronin, łącznie zmieniany 1 raz.

kicaj

#2 Post autor: kicaj »

w niemczech widzialem te same za 119EUR (w ATU) ;)
problem w tym ze zaden serwis ASO w polsce i w DE z ktorym rozmawialem nie chcial sie podjac isnstalacji ze wzgledu na CAN
ja sobie upatrzylem LEDy z nowego mercedeca ;)

co ciekawe na ulicy coraz czesciej widze astry H z lampami w ktorych sa diodowe swiatla do jazdy dziennej (chyba ze to postojowki), ale nie moge nigdzie upolowac takich kloszy do kupienia...

BTW przygladnij sie najnowszym LEDom dziennym helli, sa quasi flexi ;)

Anony Mous

#3 Post autor: Anony Mous »

Na forum była zośka z ledami w miejscu zaślepek halogenów.

Anony Mous

#4 Post autor: Anony Mous »

Jeżeli masz funkcję AUTO przy światłach to moim zdaniem nie warto kombinować wystarczy przeprogramować . Chyba ,że koniecznie chcesz mieć LEDy to już inna sprawa.

kicaj

#5 Post autor: kicaj »

mam auto, mam przeprogramowane (tylko przod) i chce miec LEDy ;)

ronin

#6 Post autor: ronin »

Chcę mieć LED-y ale nie za wszelką cenę - a co do problemów z CAN to proszę o rozwinięcie tematu :)

kicaj

#7 Post autor: kicaj »

o rozwiniecie tematu pytaj aso ;) mnie nie tlumaczyli...

ronin

#8 Post autor: ronin »

Tutaj w opisie aukcji jest: "wbudowany EMC emulator" i "kompatybilne z szyną CANBUS". Czyli że się nadaje do Zafy B ? :)

paryzanin
Przeglądacz
Posty: 94
Rejestracja: 25 gru 2009, 18:57
Lokalizacja: paryz
Model:

#9 Post autor: paryzanin »

Ja tez sie na takie napalilem i zalozylem .w prawdzie mam helogeny ale jeszcze jest sporo miejsca.Najwiekszy problem jest z montazem i trzeba wycinac i tu natrafiamy na nowy problem Nasze zderzaki sa mocno "wywiniete" i nie idzie ustawic swiatel tak zeby swiecily prosto .Nawet montujac je lekko po skosie ,co traci na estetyce , to i tak nie osiagniemy oczekiwanego efektu.A co do CAN to nie ma zadnego problemu jedyne co to ciezko podlaczyc.Widzialem ze sprzedaja swiatla Led z kontem 15 stopni ale i tak mi sie wydaje ze nie bedzie to wystarczajace

kicaj

#10 Post autor: kicaj »

paryzanin, a ty jak podlaczales swoje swiatla dzienne?

paryzanin
Przeglądacz
Posty: 94
Rejestracja: 25 gru 2009, 18:57
Lokalizacja: paryz
Model:

#11 Post autor: paryzanin »

Wprawdzie mialem je podlaczone tylko prowizorycznie czyli masa na aku zasilanie z pod bezpiecznika od stacyjki i odciecie bezposrednio pod swiatla mijania .Przekrecajac stacyjke sie zapalaly i po wlaczeniu swiatel mijania sie wylanczaly

ronin

#12 Post autor: ronin »

paryzanin pisze:Ja tez sie na takie napalilem i zalozylem .w prawdzie mam helogeny ale jeszcze jest sporo miejsca.Najwiekszy problem jest z montazem i trzeba wycinac i tu natrafiamy na nowy problem Nasze zderzaki sa mocno "wywiniete" i nie idzie ustawic swiatel tak zeby swiecily prosto .Nawet montujac je lekko po skosie ,co traci na estetyce , to i tak nie osiagniemy oczekiwanego efektu.A co do CAN to nie ma zadnego problemu jedyne co to ciezko podlaczyc.Widzialem ze sprzedaja swiatla Led z kontem 15 stopni ale i tak mi sie wydaje ze nie bedzie to wystarczajace
To faktycznie jest problem bo te listwowe mają za mały kąt dla zderzaka w Zafirze. Albo będą świecić w bok albo wystawać poza obrys zaślepki - tak czy inaczej zonk. Myślałem o kupnie zaślepek z otworami na halogeny i okrągłych LED-ów ale coś mi się wydaje że to i tak będzie rzeźbienie w gównie :evil:. Zamysł był taki żeby kupić coś lepszego niż chińszczyzna a poza Philips-em jest tylko HELLA która jest bardzo droga. 700-800 PLN + montaż to muszę kilka dobrych lat jeździć żeby się kalkulowało :shock:

Woytas

#13 Post autor: Woytas »

ronin a sprawdzałeś TAKIE
skośne z kątem zakrzywienia 15 st.? Oczywiście jest to przykładowa aukcja ale można kupić na alledrogo coś z CANBUS-em z homologacją.

paryzanin
Przeglądacz
Posty: 94
Rejestracja: 25 gru 2009, 18:57
Lokalizacja: paryz
Model:

#14 Post autor: paryzanin »

Wydaje mi sie ze te 15° bedo nie wystarczajace i przygladajac sie im mam wrazenie ze poszczegolne ledy nie sa skierowane do przodu tylko sa skierowane tak jak ich listwa-czyli czesc boczna bedzie swiecic na bok.

ronin

#15 Post autor: ronin »

Woytas pisze:ronin a sprawdzałeś TAKIE
skośne z kątem zakrzywienia 15 st.?
Widziałem tą aukcję ale zakrzywione się nie sprawdzą - wystarczy zobaczyć na tego Fiata. Zderzak ma zaokrąglony a w Zafirze jest ścięty pod ostrzejszym kątem. Poza tym będą świecić trochę w bok no i wykonanie mi się nie podoba.
Znalazłem takie tylko ta cena poraża :shock:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira B”