[A] Głośniczki wysokotonowe tył

Car Audio + navi - tematy dotyczące Zafiry A

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
rybzone

[A] Głośniczki wysokotonowe tył

#1 Post autor: rybzone »

Witam! mam problem w mojej zafirce nie chodzą głośniczki tylnie wysokotonowe czy orginalnie były tam montowane głośniczki ?? Jak tam to jaka może być przyczyna ich nie grania
Ostatnio zmieniony 12 lut 2009, 11:00 przez rybzone, łącznie zmieniany 1 raz.

dlugii6

#2 Post autor: dlugii6 »

Witam,
w mojej Zafirce też ich nie ma, stwierdziłem to na słuch a póżniej zdejmując po prostu maskowniczkę, widocznie taki model tak samo jak nie ma tylnych elektrycznych szybek!!!??? nie mam auta od nowości także ciężko mi powiedzieć na 100% ale chyba taki akurat to model!!!?

pozdrawiam

rybzone

#3 Post autor: rybzone »

Niby na innym forum wyczytałem, że wiążka kabli która wychodzi z karoseri do dzwi mogła sie gdzieś przetrzeć. Elektryke z tyłu mam i chodzi bez zarzutów ale przydał by sie ten wysokiton na tył pozdro

Awatar użytkownika
Maciek
Zafiromaniak
Posty: 3463
Rejestracja: 24 gru 2008, 16:35
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Z20LET
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:
Kontakt:

#4 Post autor: Maciek »

A sprawdzałeś czy w ogóle są?
Bo jak ich fizycznie nie ma to nawet nie przetarta wiązka nie pomoże ;)
Demontaż maskownicy to kilka minut roboty.

Kiedyś miałem 2.2DTI z 05 r. z tymże elegance i głośniczki były.

Pozdr.
M.

cbm80

#5 Post autor: cbm80 »

W moim 2.2DTI (wersja Executive) sa wszystkie 8 glosniki.
Moze raczej zalezy to od radia, ja mam navi NCDR1100.
Ostatnio zmieniony 30 gru 2008, 20:33 przez cbm80, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Maciek
Zafiromaniak
Posty: 3463
Rejestracja: 24 gru 2008, 16:35
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Z20LET
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:
Kontakt:

#6 Post autor: Maciek »

Aż poszedłem u siebie sprawdzić i... też nie mam :( U mnie siedzi zwykły CDik, niestety nie navi z CIDem.
Czyli tak chyba ma być.

Pozdr.
M.

Marekww33

#7 Post autor: Marekww33 »

Ostatni zdejmowałem tapicerkę z tylnych drzwi i się zdziwiłem, nie mam glośników wysokotonowych, NORMALNIE SZOK !!!

Rafik

#8 Post autor: Rafik »

W mojej zafci (wersja elegance) są wysokotonówki z tyłu. Radio CDR 500.

Awatar użytkownika
Maciek
Zafiromaniak
Posty: 3463
Rejestracja: 24 gru 2008, 16:35
Lokalizacja: Warszawa
Auto: Z20LET
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Z20LET
Gender:
Kontakt:

#9 Post autor: Maciek »

Rafik, jaki masz rocznik auta?

Pozdr.
M.

Rafik

#10 Post autor: Rafik »

2002 rok (auto z francji)

slawinek

#11 Post autor: slawinek »

U mnie nie było wysokotonowych głośników ale w drzwiach przednich.Pewno w którymś warsztaciku ktoś miał lepkie ręce.Do mojej zośki pasowały idealnie te z astry-dokupiłem na allegro po 10pln za szt.
uwaga na ściąganie maskownicy.Jest ona zarazem uchwytem do głośniczka.Ja miałem w drzwiach przednich połamane tzn są trzy dynksy co mają trzymać ten głośnik a były dwa bo ten jeden jakiś łoś wyłamał jak wyciągał na siłę maskownicę.Przez to po zamontowaniu głośnika w drzwiach wpadał do środka.Musiałem pokleić i jest git bo ładnie cykają już wszystkie 4 :)
Te zaślepki podważa się delikatnie wkrętakiem o ile pamiętam w jednym miejscu-trzeba wyczuć.Tak samo tylko w jednym położeniu wskoczą na swoje miejsce przy montaży-a jak na siłę to na bank połamany dynks i .....
pozdr

Dżony

#12 Post autor: Dżony »

WITAM! U mnie tez nie ma tych malych glosniczkow - ale zastanawiam sie czy nie zalozyc?? Bedzie slychac roznice na seryjnym radiu?? CZY szkoda zachodu?? POZDRAWIAM

slawinek

#13 Post autor: slawinek »

Dżony oczywiście że jakość odsłuchu się znacznie polepszy.Zakładaj.Na alegrosie znajdziesz po dychu za sztukę.

k.szchuck

#14 Post autor: k.szchuck »

Mam te głośniczki... miałem okazje je ujrzeć przy wyjmowaniu jednego z nich - przyczyna zacięty zamek. Niestety ani wysokotonowe ani te drugie nie grają. Być może kabelki się przetarły tak jak mówicie... i dlatego nie działa też centralny w tylnych drzwiach.


Pozdrawiam ;)

deggial

#15 Post autor: deggial »

U mnie nie grały w prawych tylnych, oprócz tego nie działała szyba i rozładowywał mi się po jednym dniu akumulator. Po rozbebeszeniu tapicerki nic nie stwierdziłem. Dopiero jak się dobrałem do przejścia między drzwiami a słupkiem to tam były chyba 4 kable przetarte (podobno częsta dolegliwość zafirek) po paru migicznych sztuczkach udało mi się to wszystko połaczyć i teraz śmiga.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira A”