Mapy Navteq do nawigacji Opel

Car Audio + navi - tematy dotyczące Zafiry B

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#76 Post autor: MieHor »

Merkon, dwie sprawy:

- prędkość im mniejsza tym większe szanse powodzenia - spróbuj x10

- i może głupie pytanie - do którego napędu wkładasz płytę z mapą?

Merkon

#77 Post autor: Merkon »

- prędkość im mniejsza tym większe szanse powodzenia - spróbuj x10
Dzięki za radę, jutro spróbuje! :)
- do którego napędu wkładasz płytę z mapą?
Jesli dobrze zrozumiałem pytanie... Płytę wkładam do tego dolnego napędu. Zresztą, to na pewno nie to - starą nawigację (tą z 2008r) też tam wkładałem i ona jakoś działa. ;|


Podobno najlepsze są do tego płyty TDK. Stara nawigacja (ta z 2008r) również jest tej firmy. Spróbuję kupić tą TDK oraz nagrać ją z szybkością 10x. Dzięki, jak macie jeszcze jakieś pomysły - piszcie. :)

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#78 Post autor: Bodek »

Merkon pisze:
- prędkość im mniejsza tym większe szanse powodzenia - spróbuj x10
Dzięki za radę, jutro spróbuje! :)
- do którego napędu wkładasz płytę z mapą?
Jesli dobrze zrozumiałem pytanie... Płytę wkładam do tego dolnego napędu. Zresztą, to na pewno nie to - starą nawigację (tą z 2008r) też tam wkładałem i ona jakoś działa. ;|


Podobno najlepsze są do tego płyty TDK. Stara nawigacja (ta z 2008r) również jest tej firmy. Spróbuję kupić tą TDK oraz nagrać ją z szybkością 10x. Dzięki, jak macie jeszcze jakieś pomysły - piszcie. :)
CD 70

Obrazek[/img]

DVD 90

Obrazek[/img]


Ja nagrałem z prędkością 24 na Verbatimie - działa OK
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Awatar użytkownika
rhaaziel
Zafiromaniak
Posty: 558
Rejestracja: 01 lut 2010, 20:50
Lokalizacja: Tychy
Model:

#79 Post autor: rhaaziel »

Merkon pisze:Cześć chłopaki, mam problem z nawigacją. Ściągnąłem tą OostEuropa2010_2011, plik .iso wypaliłem DEAMONEM, otrzymałem 6 plików:

Kod: Zaznacz cały

ABSTRACT 
BIBLIOGR 
carindb 
CARINET 
COPYRIGH
Zgrałem je na płytkę CD 700mb programem Nero. Nawigacja nie działała. W samochodzie, po włożeniu płyty wyskakuje komunikat "Nieprawidłowe CD!". Dobre parę dni się z tym męczyłem. Przegrywałem innymi programami, wypalałem płytę na różne sposoby i nic - nie działa! No więc, postanowiłem zrobić test. Mam na płycie nawigacje 2008, która działa. Przegrałem ją na komputer, a następnie zgrałem na płytę CD firmy Sony. Wkładam płytę do samochodu, a tu błąd "Nieprawidłowe CD!". Byłem w szoku. Co źle robię? O co chodzi?
Proszę o pomoc, bo już mi głowa pęka. :(


PS: Jeśli ma to jakieś znaczenie to płyty nagrywałem z prędkością x48.
Merkon, pisałem Ci we wcześniejszym poście nie kombinuj z Vistowymi narzędziami czy też daemon toolsem. Nawigacja nie działa bo nie masz właściwej wypalonej płyty (m.in brak etykiety, prawdopodobnie płytka ma też dodatkowe zabezpieczenie które jak tylko skopiujesz pliki nie jest brane pod uwagę) którą nawigacja źle rozpoznaje, jeśli zamontowałeś obraz iso daemonem i tylko przegrałeś tylko pliki to taki jest właśnie efekt i prędkość nagrywania nie ma tu nic wspólnego.

Reasumując, ściągnij sobie nero10 tak jak radziłem i 'rozpakuj' obraz płyty w postaci pliku iso na płytkę CD, przegrają Ci się wtedy wszystkie pliki które potrzebujesz i płytka będzie mieć właściwą etykietę i będzie widoczna przez nawigację w samochodzie.

Tutaj masz link do miejsca skąd można pobrać działające nero 10: http://www.filesonic.com/file/521930491/Nero.10.rar
(wybierasz darmowe pobieranie, czekasz 30 sekund, przepisujesz kod z obrazka i zasysasz)

Nagrałem już tak kilka płytek z mapami Navteq m.in z mapą Europy Wschodniej i działa w CD70 zarówno w ZB jak i VC.
Astra G 1.6 X16SZR (w gazie) - sprzedana
Zafira B 1.9 Z19DTH (chip V-Tech) - sprzedana
...teraz japoniec...

Awatar użytkownika
jacek754
Przeglądacz
Posty: 56
Rejestracja: 21 wrz 2010, 20:32
Lokalizacja: Wrocław
Model:
Kontakt:

#80 Post autor: jacek754 »

Obraz *.iso można wypalić darmowym :lol: CDBurnerXP, nie jest potrzebne Nero, Daemony czy inne mniej lub bardziej komercyjne narzędzia. Podstawa wypalaj jak najwolniej się da na dobrej jakości płytkach i wszystko będzie ok.
Obrazek

Awatar użytkownika
rhaaziel
Zafiromaniak
Posty: 558
Rejestracja: 01 lut 2010, 20:50
Lokalizacja: Tychy
Model:

#81 Post autor: rhaaziel »

Nie ważne czym byle wypalać pełny obraz iso, a nie tylko skopiować pliki mapy na płytkę, no i nie przesadzać z prędkością x10 to max moim zdaniem.

ps. nero z linku, który podałem też jest za darmo :mrgreen: (mam nadzieję, że mnie służby nie będą ściągać za takie teksty) ja akurat mam przetestowane, że wypalając nero nawigacja zawsze działa, wcześniej próbowałem wypalać imageburn'em i było z tym różnie. CDBurnerXP akurat nie testowałem dlatego się nie wypowiadam ale pewnie działa skoro tak piszesz :)
Astra G 1.6 X16SZR (w gazie) - sprzedana
Zafira B 1.9 Z19DTH (chip V-Tech) - sprzedana
...teraz japoniec...

Merkon

#82 Post autor: Merkon »

Może pytanie wyda wam się żałośnie śmieszne, ale jak mam wypalić plik .iso Nero? Jakim narzędziem?

Edit:

Oke, poradziłem sobie. Zaraz sprawdzimy co z tego będzie! :)

[ Dodano: Czw Kwi 07, 2011 15:35 ]
Chłopaki, nie wiem jak wam dziękować!! Nawigacja działa jak należy, wszystkie mapy zaktualizowane! Nareszcie nie będę musiał się męczyć z tą moją przestarzałą 2008, która nawet A1 nie widziała :D
Jeszcze raz dzięki!

Awatar użytkownika
rhaaziel
Zafiromaniak
Posty: 558
Rejestracja: 01 lut 2010, 20:50
Lokalizacja: Tychy
Model:

#83 Post autor: rhaaziel »

Merkon, nie ma za co :D jak się domyślam udało Ci się wypalić obraz iso używając Nero?
Astra G 1.6 X16SZR (w gazie) - sprzedana
Zafira B 1.9 Z19DTH (chip V-Tech) - sprzedana
...teraz japoniec...

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#84 Post autor: Bodek »

sapienti pisze:OK, wszystko gra. Poszła mapa BMW High 2011 w wersji "przyciętej" do DVD5 (4,7 GB).
Wszystko pięknie działa, planuje trasy zagraniczne. lodzio miodzio.
Warunek: nagranie na DVD-RW (-R i +R zacinają się w napędzie).
Czy to o tym była mowa, bo nie wiem czy pobierać :?:

BMW DVD Road Map Europa Professional 2011
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

Merkon

#85 Post autor: Merkon »

rhaaziel pisze:Merkon, nie ma za co :D jak się domyślam udało Ci się wypalić obraz iso używając Nero?
Tak, chodziło o to by bezpośrednio wypalony plik .iso przegrał się na płytę CD :)

Wcześniej najpierw wypalałem, miałem te 6 plików, a potem je przegrywałem co okazało się FAIL'em.

Przemcio

#86 Post autor: Przemcio »

Bodek_k napisz czy się udało :>

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#87 Post autor: Bodek »

Przemcio pisze:Bodek_k napisz czy się udało :>
Wypaliłem płytkę dobrej jakości i najwolniej jak się dało niestety moje DVD90 jej nie widzi - komunikat : nieprawidłowa płyta :!:
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

kubaroth

#88 Post autor: kubaroth »

A czy może ktoś już pojeździł z tym nowym Navteqiem EE 2010/11? Są jakieś konkretne różnice z pokryciem względem wcześniejszej wersji?

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#89 Post autor: Bodek »

sapienti pisze:OK, wszystko gra. Poszła mapa BMW High 2011 w wersji "przyciętej" do DVD5 (4,7 GB).
Wszystko pięknie działa, planuje trasy zagraniczne. lodzio miodzio.
Warunek: nagranie na DVD-RW (-R i +R zacinają się w napędzie).
Mapki działają ekstra:

BMW 2011 HIGH

Mam tylko jedno pytanie jak wyświetlić fotoradary, podobno są :?:

Nagrywać na DVD RW z małą prędkością :!:
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

olsen

#90 Post autor: olsen »

witam , dobre pytanie , jak uaktywnić radary ???

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zafira B”