[ZA] Problemy z zapowietrzaniem układu zasilania

Silnik (ON, PB, LPG, CNG), układ przeniesienia napędu, układ wydechowy itp.

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
JARCYK

#61 Post autor: JARCYK »

witam wlasnie zmienilem egr na nowy wyczyscilem kolektor zalozylem i krece a tu nic nie odpala moze pompe zapowietrzylem bo musialem przewody zdejmowac ??? jesli tak to jak sie odpowietrza

sobit
Bywalec
Posty: 120
Rejestracja: 19 maja 2009, 21:04
Lokalizacja: Mikołów
Model:

#62 Post autor: sobit »

to pewnie zapowietrzyłeś... ja żeby odpowietrzyć podpinałem się pod przelew. Wypinałem na trójniku i podpinałem przerobioną pompkę rowerową, i tak długo pompowałem, aż nie leciały bąbelki. Potem szybkie połączenie trójnika, aby się znów nie zapowietrzył. No i odpalamy. Może nie zabrać od razu, więc chwilę potrzymać na rozruszniku i przerwa, no i następna próba. Mi tak odpaliła za 3 razem. Jak rozłączy się na trójniku, to nie trzeba zatykać tego węża, który idzie od wtrysków... Powodzenia;)

JARCYK

#63 Post autor: JARCYK »

ok sobit jesli mozesz wytlumacz mi to troche jasniej bo zabardzo sie na tym nie znam zkad nie lecialy babelki trzeba poluzowac przewody od wtryskiwacy?????

JARCYK

#64 Post autor: JARCYK »

czy ktos mi podpowie jak odpowietrzyc pompe wtryskowa???? czyyscilem kolektor ssacy i do demontazu musialem odpiac przewody wtryskiwaczy i teraz nie moge odpalic na szukajce nic konkretnego nie moglem znalezc

soczewa

#65 Post autor: soczewa »

Ja zrobilem tak. Podlaczylem wszystkie przewody wysokiego cisnienia i przelew. Kolejno odkrecalem lekko jeden i krecilem silnikiem az poleci paliwo. Jak sie pokazalo to dokrecalem itd.

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#66 Post autor: Dziadek13 »

JARCYK pisze:czy ktos mi podpowie jak odpowietrzyc pompe wtryskowa???? czyyscilem kolektor ssacy i do demontazu musialem odpiac przewody wtryskiwaczy i teraz nie moge odpalic na szukajce nic konkretnego nie moglem znalezc
Można i tak ale po przekręceniu kluczyka.
Obrazek
Zamiast tej pompki może być taka.
Obrazek

JARCYK

#67 Post autor: JARCYK »

dzieki za pomoc odkrecalem i zakrecalem krecac silnikiem kolejno przewody od wtryskiwaczy wyj...alo kupe piany az polecialo czyste paliwo i wkoncu odpalil jeszcze raz wielkie dzieki :piwo: :piwo:

grześ20

#68 Post autor: grześ20 »

witam mam problem z odpaleniem silnika ,tylko na zaciąg ,odkręcam filtr a tam zawsze jest do połowy napełniony ,gdzie szukać przyczyny ?nigdzie nie cieknie paliwo ,zrobiłem test ,przewód paliwowy ssący od pompy wsadziłem do bańki bezpośrednio i pali od kopa ,co robić z bańką jeżdzić pomocy koledzy.

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#69 Post autor: Harry200 »

Jeżeli z bańki odpala to wygląda na przelewy ewentualnie obudowa filtra przepuszcza powietrze..Pisałeś w tamtym tygodniu że masz zamiar wymienić pompę :?:

grześ20

#70 Post autor: grześ20 »

tak wymieniłem pompe i nic nie pomogło

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#71 Post autor: Harry200 »

A jak u Ciebie z kolorem paliwa w filtrze,pytam bo może uszczelnienia trawersów Ci się kłaniają,przed wymianą pompy robiłeś próbę z paliwem zasysanym do pompy bezpośrednio z bańki.. :?:

grześ20

#72 Post autor: grześ20 »

nie przed wymianą nie robiłem testu z bańką ,a co do koloru to nie wiem bo nalałem pełen bak i wcale nie jeżdziłem

opelzafira1968

#73 Post autor: opelzafira1968 »

Witam! Jestem posiadaczem Opla Zafiry z silnikiem 2.0 DTL 82 KM. Mój problem polega na tym, że gdy samochód postoi dłużej niż dzień bez odpalania to muszę go długo kręcić zanim zapali. Podejrzewam, że nie trzyma jakiś zaworek i paliwo się cofa z układu. Co o tym myślicie?

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#74 Post autor: Harry200 »

Może być to spowodowane przez kilka problemów.
-nieszczelne połączenia w dekielku filtra
-zły stan wężyków przelewowych i trójników ( to najczęściej jest powodem)
-uszkodzone uszczelnienia trawersów ( sprawdź jaki masz kolor paliwa w zbiorniku,przy uszkodzonych trawersach olej przedostaje się do paliwa i paliwo robi się bardzo ciemne,stan taki prowadzi w niedługim czasie do uszkodzenia pompy paliwa.)
Czy próbowałeś stawiać samochód tyłem wyżej i wtedy czy łatwiej odpali..

obelx1

#75 Post autor: obelx1 »

przepraszam, ale podczepie sie posiadam zafire 2.0 DTL i mam problemy z odpaleniem. Po nocy jak samochod stoi na plaskim, to nie moge odpalic, ale za to jak zostawie go np. na wzniesieniu tak, ze tyl samochodu jest wyzej, to odpala bez problemu, co to moze byc ??
Ostatnio zmieniony 20 gru 2011, 16:22 przez obelx1, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”