[B]Uszkodzony alternator

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#346 Post autor: Harry200 »

Zostały Ci rozpoznane błędy usterki czujnika pedału gazu,są tam potencjometry na podstawie których silnik wie w jakiej pozycji masz gaz,czy ta praca przepustnicy jest na przekręconym kluczyku czy wyłączonym.. :?: Sprawdź wtyczkę może Ci się wysunęła i masz chwilowy niekontakt..Równie dobrze może być tak jak piszesz że masz wodę we złączach..

Awatar użytkownika
browar340
Bywalec
Posty: 144
Rejestracja: 04 kwie 2010, 08:06
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Żywiec
Auto: Opel Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#347 Post autor: browar340 »

rozkręciłem przepustnice wyczyściłem ja ale ona sama się załącza nawet bez kluczyka w stacyjce ?, a obroty wariują

Anony Mous

#348 Post autor: Anony Mous »

sprawdz dokładnie czy nie ma wody we wtyczce do przepustnicy. Rozkreć dół przepustnicy (4 zatrzaski) , tam jest zawsze olejowa maź, może ona daje jakięś zwarcie.

Lorry
Zafiromaniak
Posty: 2370
Rejestracja: 04 lut 2009, 11:41
Imię: Grisza
Lokalizacja: KR/WF
Auto: Direct, OPC i BiałaStrzała
Model: ZBZAAF
Oznaczenie silnika: Z22yh20LET

#349 Post autor: Lorry »

Zamknij w garażu, osusz delikatnie skrzynkę bezpieczników, poczyść styki w przepustnicy ;)

Awatar użytkownika
browar340
Bywalec
Posty: 144
Rejestracja: 04 kwie 2010, 08:06
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Żywiec
Auto: Opel Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#350 Post autor: browar340 »

A więc tak , pomoc drogowa przyjechała , pojechaliśmy do mechanika , on wyszedł a autko wszystko okej , myślałem że mnie szlak trafi. więc zostawiłem , po południu zadzwonili że nic się robi , skasowali błędy i zostawiłem opla do jutra jak by coś się pogorszyło.

Orbit

#351 Post autor: Orbit »

Tiaaa :) no właśnie to są OPLE .. :)

Jacek_Do

#352 Post autor: Jacek_Do »

Mimo wszystko nadal stawiam na alternator i myślę że to nie koniec.

Awatar użytkownika
browar340
Bywalec
Posty: 144
Rejestracja: 04 kwie 2010, 08:06
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Żywiec
Auto: Opel Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#353 Post autor: browar340 »

Skasowali mi aż 15 błędów,autko odebrałem zarazie wszystko gra , tylko ta przepustnica po zgaszeniu silnika i wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki po chwili włączy się na chwile i zaraz wyłączy .Mechanik stwierdził że to normalne że przepustnica na chwile zadziała, z tego co pamiętam nie miałem takie wcześniej objawu .

Poniżej odczyt z kompa :

Obrazek

Obrazek

[ Dodano: Sob Lip 02, 2011 12:36 ]
Jak tak skręcałem te plastiku nad podszybiu, co jakiś czas załącza się ta przepustnica,po pstryka na przekaźniku a później się załącza i tak w koło ?Chyba to nie jest normalne bo tak nie miałem .

Awatar użytkownika
marko
Przeglądacz
Posty: 69
Rejestracja: 09 sty 2010, 23:20
Imię: MAREK
Lokalizacja: kraków
Auto: Opel Zafira C Automat
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A20DTH
Gender:
Kontakt:

#354 Post autor: marko »

browar zośka po czyszczeniu przepustnicy ci jeżdzi czy problem powraca bo mi jakiś czas temu też zapaliła się kontrolka silnika i brak mocy po wypedałowaniu miałem tylko dwa błędy
112052
112252
w piątek temat powrócił dzisiaj pojechałem do mechanika i po podpięciu kompa też tylko te dwa błędy mechanik rozebrał przepustnicę i w tej plastikowej puszcze było sporo oleju ,wyczyścił wszystko i wykasował błędy na razie jeżdzi martwi mnie ten olej z kąt się tam wziął jeszcze spuściliśmy trochę oleju bo przy ostatniej wymianie wlali mi za dużo nie wiem czy to przypadek czy zbieg okoliczności bo problemy zaczeły się właśnie po wymianie oleju.mam jechać w bieszczady w niedziele i mnie to martwi bo tam mechaników ja na lekarstwo.
Marko

Anony Mous

#355 Post autor: Anony Mous »

marko pisze:martwi mnie ten olej z kąt się tam wziął
wszystkie tak mają

Awatar użytkownika
browar340
Bywalec
Posty: 144
Rejestracja: 04 kwie 2010, 08:06
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Żywiec
Auto: Opel Zafira B
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#356 Post autor: browar340 »

Około miesiąca temu czyściłem egr wraz z przepustnicą , egr był zasyfiony niesamowicie ale po rozebraniu przepustnicy ( plastikowa puszka ) było czysto zero oleju , nawet byłem zdziwiony, teraz przy tej mojej dziwnej awarii , jak ta przepustnica cały czas się otwierała ,postanowiłem ją szybko rozebrać i powiem tak , po miesiącu była tak zasyfiona olejem że nie wierzyłem jak to się mogło stać wtedy była czysta a teraz raptem miesiąc a tu olej.Teraz żadnych błędów nie pokazuje , autko chodzi normalnie - chyba wszystko wyschło .

Awatar użytkownika
marko
Przeglądacz
Posty: 69
Rejestracja: 09 sty 2010, 23:20
Imię: MAREK
Lokalizacja: kraków
Auto: Opel Zafira C Automat
Model: ZC
Oznaczenie silnika: A20DTH
Gender:
Kontakt:

#357 Post autor: marko »

dzięki za odpowiedż zobaczymy co się będzie dalęj działo
Marko

Aston

#358 Post autor: Aston »

No to mnie dziś padł altek :cry: popadało intensywnie ruszyłem i słyszałem przez pewien czas pasek później ustało ... za to (jechałem w lekkim deszczu) wycieraczki wyraźnie zwolniły :roll: zaskoczyło mnie to ale jadę sobie dalej i po ok 10 km wycieraczki stanęły na chwilę radio się wyłączyło a na desce zaświeciło się samochodzik z kluczykiem, ABS ESP i poducha, ale samochód dalej jedzie normalnie no prawie do najbliższego łuku okazało się że i wspomaganie siadło :!: Całe szczęście było blisko mechanika więc podjazd i mówię co i jak a on bierze woltomierz przykłada do klem na parującym silniku i 9,5 V :? no i szybka diagnoza pasek jest znaczy altek się skończył ... Ciekawi mnie tylko co spaliło altka czy nie był to przez przypadek moduł od haka ... to jedyny niedawno (czwartek) montowany element, a może po prostu się skończył :?:

[ Dodano: Sro Lip 06, 2011 18:41 ]
No dobra alternator sprawny :) jednak poszło się gonić koło pasowe altka to ze sprzęgłem :/ mam altka Boscha i teraz pytanko do Was nr części to 93182514 :?: oczywiście chodzi o koło :!:
A i jeszcze jedno czy może mi ktoś podać nr całego altka Boscha :?:

Anony Mous

#359 Post autor: Anony Mous »

Aston pisze: mam altka Boscha i teraz pytanko do Was nr części to 93182514 :?: oczywiście chodzi o koło :!:
A i jeszcze jedno czy może mi ktoś podać nr całego altka Boscha :?:
pierwszy raz spotykam taki przypadek. 99% to Denso a nawet myslałem, że 100%. Daj nr vin. Wiem, że Boscha często dawali do vectry. MOże już ktoś zmienił i dał od vectry?

Aston

#360 Post autor: Aston »

A naści talara na struny i kalafonię :D


W0L0AHM758G054527

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”