[FAQ]wypalanie DPF-u

Tematy dotyczące DPF.

Moderatorzy: Mariusz, Tazz

Wiadomość
Autor
Zlooty

#706 Post autor: Zlooty »

Kurcze u mnie jak zaczyna się wypalać DPF to paliwo wzrasta od 4,5 do 5,6 gdy stoję na światłach , nie wiem od czego to zależne może dlatego że mam w automacie, a i wypalanie średnio trwa 10-13 min. albo i dłużej .

Anony Mous

#707 Post autor: Anony Mous »

Zlooty pisze:Kurcze u mnie jak zaczyna się wypalać DPF to paliwo wzrasta od 4,5 do 5,6 gdy stoję na światłach , nie wiem od czego to zależne może dlatego że mam w automacie, a i wypalanie średnio trwa 10-13 min. albo i dłużej .
I tak ma być.Wszystko ok.

Awatar użytkownika
Bodek
Zafiromaniak
Posty: 16394
Rejestracja: 17 paź 2010, 12:28
Imię: Bodek
Lokalizacja: Polska B
Auto: Zafira_B_Cosmo
Model: ZB
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:
Kontakt:

#708 Post autor: Bodek »

Zlooty pisze:Kurcze u mnie jak zaczyna się wypalać DPF to paliwo wzrasta od 4,5 do 5,6 gdy stoję na światłach , nie wiem od czego to zależne może dlatego że mam w automacie, a i wypalanie średnio trwa 10-13 min. albo i dłużej .
I dzięki temu wiesz, że się wypala, podczas jazdy miejskiej będziesz miał 25-30 l/100km, w trasie nie do zauważenia, przejechałem teraz 800 km i nawet nie zauważyłem kiedy się wypaliło :)
:lis:

"NADZIEJE LUDZI MĄDRYCH SĄ PEWNIEJSZE NIŻ BOGACTWO NIEUKÓW" - DEMOKRYT

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bogusław Kuduk, ps. Bodek + 30.11.2020. R.I.P.

kicaj

#709 Post autor: kicaj »

4.5 -5 l/h to wypalanie dpfu dla silnika 1.9

Zlooty

#710 Post autor: Zlooty »

Bodek_K, dokładnie masz rację gdy bywałem w trasie to nigdy nie wiedziałem kiedy się wypalił filtr. W mieście kasuję sobie licznik dzienny i jak już przekroczy 400km to wtedy zaczynam być czujny , a bywa różnie raz wypala mi się po 420 km a raz po 490 km.

Przemcio

#711 Post autor: Przemcio »

2.8-3.5 l/h to wypalanie nagromadzonej sadzy w DPF dla A17DTR :>

Orbit

#712 Post autor: Orbit »

w silnikach z17dtr /a17dtr wypalanie dpf na Autostradzie jest praktycznie nie zauważalne , kilka dni temu wracając Autostradą 140 km/h włączył się DPF .. dowiedziałem się o tym gdy wróciłem do domu i podłączyłem OP-com .. okazało się ze DPF się wypalił :)
w czasie jazdy podejrzewałem iż coś się dzieje , gdyż lekko napisze raz jeszcze ( LEKKO ) podskoczyło spalanie , ale żadnych innych objawów, zupełnie co innego niż w czasie jazdy miejskiej gdzie silnik i pracuje inaczej a spalanie poważnie się podnosi .

kicaj

#713 Post autor: kicaj »

w 1.9 tez nie ma zauwazalnej roznicy w jezdzie przy wypalaniu ale pod warunkiem ze lecisz 200km/h ;)
1.7 ma mniejsza pojemnosc, a co za tym idzie mniejsze dawki paliwa - co powoduje mniejszym zwiekszeniem spalania...
;)

Przemcio

#714 Post autor: Przemcio »

Orbit
wracając Autostradą 140 km/h
Nie męczyła ciebie ta "szybkość" :> :P Chyba że ćwiczyłeś tak zwaną jazdę o kropelce :lol:

Anony Mous

#715 Post autor: Anony Mous »

kicaj pisze:w 1.9 tez nie ma zauwazalnej roznicy w jezdzie przy wypalaniu ale pod warunkiem ze lecisz 200km/h
a przy 150 km/h jest widoczna różnica? Bo nie zauważyłem :>

kicaj

#716 Post autor: kicaj »

lekka ale jest...
wiesz, zadko tak wolno jade ;)

Anony Mous

#717 Post autor: Anony Mous »

kicaj pisze:wiesz, zadko tak wolno jade
bo pewnie rzadko jeździsz po Polsce ;) a na poważnie - na tempomacie, 150 km / h nigdy nie zauważyłem wypalania DPFu (a wypalał się na pewno, co potwierdzał "opkuś").

Orbit

#718 Post autor: Orbit »

Przemcio pisze:Orbit
wracając Autostradą 140 km/h
Nie męczyła ciebie ta "szybkość" :> :P Chyba że ćwiczyłeś tak zwaną jazdę o kropelce :lol:
odpowiadając na twoja zaczepkę powiem tyle . z przyczepa kempingową szybciej się ciężko jedzie :lol: , ale widzę ze kolega mocny wiracha , zapraszam do wawy na trase Warszawa- Wyszków . zabierz ze sobą Bankomat, coby Ci kasy starczyło na mandaty :)
dzisiaj jechałem ta samą trasą w deszczu , przy 120 Km/h nie zauważyłem kiedy dpf się wypalał , a naprawdę sie starałem , miałem oko na wyświetlacz

Przemcio

#719 Post autor: Przemcio »

Orbit pisze:ale widzę ze kolega mocny wiracha
Heh . . . jam przeciętny kierowca , przerażony poczynaniami niektórych użytkowników naszych hajłejófff a nie jakiś tam wiracha :P Nie napinaj się tak bo nie była moją intencją zaczepka :mrgreen:

MIRKO8
Przeglądacz
Posty: 94
Rejestracja: 02 maja 2011, 09:57
Lokalizacja: Słupsk
Model:

#720 Post autor: MIRKO8 »

Witam kolegów. Czy interfejsem OPCOMa można wymusić wypalanie dpf-a. w zafirce 1,9 cdti 2006r. Wiem że to szkodliwe ale chodzi o spór między mną a sąsiadem.
MIRKO8

ODPOWIEDZ

Wróć do „DPF”