kontrolka z samochodem i kluczem

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
nowy76

#256 Post autor: nowy76 »

Dziadek13 pisze:Jaki silnik ? Przypszczam że 2.2 ale zgaduje to w nim ten błąd sie pojawia jak uszkodzony jest ten drugi zaworek za elektrozaworkiem od turbiny tam masz dwa ten drugi mniejszy.
Co do pierwszego błędu to polecam Lekture
Tak 2.2 DTI
sprawdzę dzięki

Skasowany użytkownik 323

#257 Post autor: Skasowany użytkownik 323 »

Witam,
Dzisiaj czyściłem przepustnice. Po wyjęciu okazało się że nie był ąz tak mocno zawalona. Dziurki były drożne. Poskładałem wsio z powrotem. Po przejechaniu jakiś 500 metrów zapaliła się kontrolka. Zatrzymałem się zgasiłem, odpaliłem nie pali się. Po przejechaniu kolejnych 500 m znowu się zapala. Podczas jazdy nic się nie dzieje tyle że się pali kontrolka.
Jakieś pomysły?
PZDR

dejna

#258 Post autor: dejna »

karolex pisze:Witam,
Dzisiaj czyściłem przepustnice. Po wyjęciu okazało się że nie był ąz tak mocno zawalona. Dziurki były drożne. Poskładałem wsio z powrotem. Po przejechaniu jakiś 500 metrów zapaliła się kontrolka. Zatrzymałem się zgasiłem, odpaliłem nie pali się. Po przejechaniu kolejnych 500 m znowu się zapala. Podczas jazdy nic się nie dzieje tyle że się pali kontrolka.
Jakieś pomysły?
PZDR
skasuj błędy.... bo pozostają w pamięci komputera i to jest powodem pojawiania się kontrolki... oby tylko to a nie inny (kolejny) problem...

Skasowany użytkownik 323

#259 Post autor: Skasowany użytkownik 323 »

Ale wcześniej nic sie nie działo. Przepustnic czyściłem profilaktycznie. Lampka po odpaleniu auta i na biegu jałowym sie nie zapala dopiero po przejechaniu krótkiego dystansu.
Ale jutro zczytam błędy ewentualnie pokasuje i zobaczymy dalej.

[ Dodano: Nie Cze 05, 2011 14:26 ]
Więc tak. Zczytałem błędy.
P0134 Nieaktywny
( 2 ) <Nieznany błąd>

P0140 Nieaktywny
( 8 ) <Nieznany błąd>

P0100 Nieaktywny
( 2 ) <Nieznany błąd>

P0110 Nieaktywny
( 1 ) <Nieznany błąd>

P0170 Nieaktywny
( 2 ) <Nieznany błąd>

P1555 Nieaktywny
( 0 ) <Nieznany błąd>

Skazasowałem. Przejechałem się i kontrolka zapaliła się ponownie. Zczytałem

P1555 Nieaktywny
( 0 ) <Nieznany błąd>

Auto zachowuje się normalnie. Dodam że zapala się na benzynie i gazie. Po wyłączeniu silnika przy ponownym rozruchu nie zapala się, dopiero po przejechaniu paruset metrów.
Jakieś pomysły?
Pozdrawiam


Zauważyłem, że zapala się jak jadę jakiś czas ze stałą prędkością. Np zarzucam 4 biegi jadę ze stałymi obrotami 2500 to się zapala.

[ Dodano: Wto Cze 28, 2011 22:22 ]
P1555 po czyszczeniu przepustnicy ktoś przerabiał?
PZDR

spiryt7

#260 Post autor: spiryt7 »

JESZCZE JEDEN PROBLEM.NA WOLNYCH OBROTACH ZAPALA MI SIE KONTROLKA SAMOCHODU Z KLUCZYKIEM CZY TO ZIMNY CZY CIEPŁY SILNIK.PÓZNIEJ JAKIŚ CZAS JEST SPOKÓJ I ZNOWU TO SAMO.JAKA PRZYCZYNA.

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#261 Post autor: Dziadek13 »

1.Podłącz pod komputer i zczytaj błędy i podaj na forum.
2.Sprawdź układ podciśnienia na szczelność i wydajność pompy vacum.
3.Przeczyść egr.
Wymień klawiature masz popsuty caps lock.

krzysztofilek

#262 Post autor: krzysztofilek »

Witam wyskoczyło mi podczas jazdy auto z kluczykiem i po zczytaniu pokazal mi się błąd 0606 co to za błąd i co on oznacza czy to cos poważnego silnik pracuje normalnie przyspiesza jak wczesniej prosze o pomoc

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#263 Post autor: Harry200 »

Ogólnie ten błąd oznacza --P0606 - Procesor modułu sterującego ECM/PCM - usterka,czy kontrolka nadal Ci się świeci.. :?:

krzysztofilek

#264 Post autor: krzysztofilek »

Własnie nie po zatrzymaniu sie i wyłaczeniu zapłonu a potem ponownie odpaliłem auto kontrolka zgasła ale błąd dalej sie pokazuje po wcisnieciu hamulca i gazu czy to cos powaznego auto nie traci na mozy odpala bez problemu

Awatar użytkownika
MieHor
Zafiromaniak
Posty: 2915
Rejestracja: 26 kwie 2009, 16:07
Imię: Mieczysław
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Auto: Zafira
Model: B
Oznaczenie silnika: Z19DT
Gender:

#265 Post autor: MieHor »

P0606 - Control Module Internal Performance

P0606 PCM Processor Fault

P0606 Replace Control Unit C-02

P0606 Procesor modułu sterującego ECM/PCM - usterka

P0606 Ponowna inicjalizacja modułu sterującego B-20
P0606 Wewnętrzny błąd w komunikacji jednostki sterującej B-21
P0606 Elektroniczna jednostka sterująca (ECU) - usterka C-17

P0606 Wadliwe dzialanie modulu sterujacego 1 C-02
P0606 Wadliwe dzialanie modulu sterujacego 2 C-02

P0606 Wewnętrzny moduł kontroli sterownika - uszkodzenie procesora

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#266 Post autor: Harry200 »

Błąd z pamięci musiałbyś wykasować komputerem,nie sprawdzałem tego ale podobno po iluś tam odpaleniach silnika beż występowania tego błędu sam sie wykasuje z pamięci,jak kontrolka błędu Ci się nie świeci to znaczy że ten błąd już nie występuje..

krzysztofilek

#267 Post autor: krzysztofilek »

Z góry dziekuje ale jutro jade go wkasowac i zobaczymy czy bedzie sie dalej pokazywac

biedrona

#268 Post autor: biedrona »

Witajcie
Mam chyba problem Jestem na urlopie i podczas wyjazdu zapaliła mi sie po drodze kontrolka autka z kluczykiem Nie zapalił sie check Po postoju i jeździe na zapalonej kontrolce pojakims czasie kontrolka zgasła Przejechałem jakieś 3 tysiace km i znów zapaliła się kontrolka ale po krótkim czasie zgasła i narazie jest oki Dodam że jak kontrolka sie zapali to chyba autko nie przełącza sie w tryb awaryjny bo mogłem jechać około 100 km/h Jak myślicie co to może znaczyć nie mam narazie możliwości podłączenie pod kompa Jeszcze dodam że przed pierwszym zapaleniem sie lampki zatankowałem auto pod korek bo pistolet nie odbił i az sie przelało Nastepne tankowanie już uważałem ale jak dolewałem do końca do strasznie klekotało przy tankowaniu i po jakiś 200 km znów zapaliła sie kontrolka autko z kluczykiem Jak myślicie ma to jakis związek Pomóżcie proszę pozdrawiam

twardypt91
Mieszkaniec
Posty: 479
Rejestracja: 25 mar 2011, 20:43
Lokalizacja: Kraków
Model:

#269 Post autor: twardypt91 »

Moim zdaniem tylko podłączenie pod komputer coś da. Bo tak to wróżenie z fusów jest...
Opel Zafira A (po lifcie) - jedyne słuszne auto :driver:

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#270 Post autor: Harry200 »

Trochę mało danych ,przy zatankowaniu do pełna to taki błąd może wyskoczyć jak zablokuje się odpowietrzenie zbiornika i będzie przejechany dłuższy odcinek.Jeżeli Ci się zapali jeszcze raz kontrolka to zatrzymaj się nie wyłączając silnika i odkręć korek w zbiorniku,posłuchaj czy nie będzie odgłosu zasysania powietrza,jeżeli tak to czy po chwili kontrolka zgaśnie..

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”