Problemy z działaniem ESP - ABS - TC

Czyli problemy z prądem w Opel Zafira (osprzęt elektryczny, włączniki, przekaźniki, szyby elektryczne, oświetlenie itp.)

Moderator: Sebu$

Wiadomość
Autor
wojtasek
Debiutant
Posty: 38
Rejestracja: 25 kwie 2010, 01:20
Imię: Wojciech
Lokalizacja: Mosina/Poznań
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#316 Post autor: wojtasek »

Witam, i ja zapytam tutaj o radę - mianowicie zapaliła mi się kontrolka od ESP oraz ikonka chcek engine wywaliło jakieś błędy U2104 U2105 U2108 coś że nie ma łączności pomiędzy ABS a TC czy ESP. Posprawdzałem wszystkie kabelki w nadkolach i wtyczki przy kołach. siedzą mocno, są czyste w środku. Błędu nie idzie skasować. Auto jeździ- czasami potrafi delikatnie zejść (przygasnąć) z obrotów przy krzyżowce gdy hamuje. Nie wiem gdzie szukać i proszę o jakieś sugestię może tez namiary na jakiegoś dobreeego magika od elektryki - elektroniki samochodowej w Poznaniu lub okolicach . dziękuję

emjot

#317 Post autor: emjot »

Piasta wymieniona, odpowiednia przedłużka i bez problemu poszło. Półośkę ruszyłem ściągaczem, trochę się namęczyłem ze śrubami trzymającymi piastę (najgorsza ta pod zwrotnicą), ale poszło. I 300 pln w kieszeni (tyle ojcu policzyli za wymianę).
ABS i ESP nie świeci, prędkościomierz działa bez szaleństw, zacięć itp. Oby tak dalej :-D

spider

#318 Post autor: spider »

witam ma pytanko da sie jakos całkiem wyłączyć kontrole trakcji jest jakis bezpiecznik czy cos zeby ja całkiem wyłączyć -swieci mi sie zoska mi przerywa tak jakby tc samo sie właczało kiedy chciało i odcinało zapłon jak ja wyłączę to sprawdzę czy to napewno to ?pozdrawiam

wojtasek
Debiutant
Posty: 38
Rejestracja: 25 kwie 2010, 01:20
Imię: Wojciech
Lokalizacja: Mosina/Poznań
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#319 Post autor: wojtasek »

rozumiem że nikt nie miał podobnych błędów i nie potrafi mi nic na ten temat powiedzieć ?

Anony Mous

#320 Post autor: Anony Mous »

No to i mnie dopadło to schorzenie :(

Od kilku dni zaczął mi się zaświecać ABS i TC, zauważyłem również że najczęściej po odpaleniu zaczyna mrugać TC i wskazówka prędkościomierza dźwiga się na 1-20 km/h.
Dzisiaj odczytałem błędy no i moim oczom ukazał się błąd:

C0035 - Otwarty obwód sensora koła przednie lewe
(04) - Nie występuje

Ma ktoś jakiś pomysł? A może odrazu zbierać kasę na nową piastę? :/

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#321 Post autor: Harry200 »

Jeszcze możesz spróbować przeczyścić styki we wtyczce i gnieździe czujnika ale chyba raczej musisz organizować nową piastę z czujnikiem.. ;)

Anony Mous

#322 Post autor: Anony Mous »

No właśnie teraz się wybieram aby zobaczyć w jakiej kondycji jest kabel oraz przeczyszczę styki.

Ale to się nazywa złośliwość rzeczy martwych, zaczyna mi szumieć prawa piasta to lewa się spipczyła wcześniej wrrr. Ale i tak planowałem wymianę dwóch :|.

Teraz tylko muszę poszperać jaką piastę wybrać, myślę że wybiorę taką z średniej półki.

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#323 Post autor: Harry200 »

Oszczędnościowo można wymienić prawa piastę a czujnik ze starej na lewą stronę..

Grzesiek

#324 Post autor: Grzesiek »

U mnie mam guzik to wlanczania i wylanczania TC ale nie wiem jak to dziala. Jak go wlacze to caly czas sie swieci kontrolka, nic nie mruga. Nie wiem czy mam ESP ...

Pomoze ktos ...

Harry200
Zafiromaniak
Posty: 2531
Rejestracja: 15 sty 2009, 19:27
Imię: Henryk
Lokalizacja: Raszyn
Auto: Zafira
Model: ZA
Oznaczenie silnika: Y22DTR
Gender:

#325 Post autor: Harry200 »

Niektóre Zośki mają wyłącznik TC i wtedy jak napisałeś świeci się kontrolka i nie masz wtedy kontroli trakcji.

Anony Mous

#326 Post autor: Anony Mous »

Grzesiek, wyłącznik staje się bardzo użyteczny np. jak chcesz szybko wystartować z świateł czy wyjechać z jakieś bocznej drogi na bardzo ruchliwą. :mrgreen:

Grzesiek

#327 Post autor: Grzesiek »

Dzieki za info. Przy najblizszej okazji sprawdze :) (jak czyt. jesli snieg tutaj spadnie) :) Czy kazda zoska ma ESP??

wojtasek
Debiutant
Posty: 38
Rejestracja: 25 kwie 2010, 01:20
Imię: Wojciech
Lokalizacja: Mosina/Poznań
Auto: Zafira
Model: A
Oznaczenie silnika: Z18XE
Gender:

#328 Post autor: wojtasek »

jeśli chcesz sprawdzić czy masz esp to otwórz maskę zlokalizuj pompę abs i jeśli masz esp to przy pompie musisz mieć 2 przewody czytaj rurki elastyczne w takim metalowym oplocie.

Awatar użytkownika
Dziadek13
Zafiromaniak
Posty: 2004
Rejestracja: 26 wrz 2010, 21:28
Imię: Jorg
Lokalizacja: Mysłowice
Auto: VW Turan była zafira DTL
Model: Turan
Oznaczenie silnika: AVQ
Gender:

#329 Post autor: Dziadek13 »

Grzesiek pisze:Nie wiem czy mam ESP ...
Pomoze ktos ...
Np tu zobacz http://www.langzeittest.de/opel-zafira/technik/esp.php

Grzesiek

#330 Post autor: Grzesiek »

Chyba jednak nie mam :(

Obrazek

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i elektronika”